Oscar Ödüllü Oyuncu Rami Malek’in En İyi Filmleri

Son birkaç yıldır adını çokça duyduğumuz, Mr. Robot dizisi ile ün kazanan Rami Malek, Bohemian Rhapsody ile dünyaca tanınmış ve ilk Oscar’ını da elde etmeyi başarmıştır. Mısır kökenli Amerikalı 38 yaşındaki aktör kariyerindeki en iyi yıllarını yaşıyor diyebiliriz öyle ki 2020’de vizyona girecek James Bond filmi Bond 25’in de muhtemel kötü adamı olduğunu yakın zamanda öğrendik. Biz de Hollywood’un yeni gözdesi Rami Malek’in rol aldığı en iyi filmleri sizin için derledik.

Bohemian Rhapsody

En iyi Rami Malek filmleri - Bohemian Rhapsody

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 8,0

2019 Oscar Ödülleri’nin 4’üne sahip olan film, Rami Malek’e de En İyi Erkek Oyuncu dalında ilk Oscar’ını kazandırdı. Film efsane İngiliz rock grubu Queen’i ve grubun dünyaca ünlü yetenekli solisti Freddie Mercury’nin yaşadıklarını konu alır. Sadece müzikleri için bile izlemeye değer olan filmde grubun kuruluşuna, Freddy’nin ailesiyle başlayan ve ünüyle beraber gelen zorluklarla karşılaşmasına ve izlemesi çok zevkli olan oyuncuların tekrardan hayata getirdiği efsane konserlere şahit oluyoruz. Bu kadar ikonik ve birçok insanın yakından tanıyıp bağlandığı bir insanı özüne uygun ve başarıyla hayata getiren Rami Malek akedeminin yanında seyircinin de takdirini kazanıyor.

Short Term 12

En iyi Rami Malek filmleri - Short Term 12

Yapım Yılı: 2013

IMDb Puanı: 8,0

Sıkıntılı hayatlara sahip gençlere sahip çıkan bir koruyucu bakım tesisinde çalışan Grace’i gençlerle olan ilişkisinı ve kendi hayatının zor kararlarını konu alan filmde başrolde Brie Larson yer alır. John Gallagher Jr. ise Grace’e bu özverili ve zorlu yaşamda daima destek olan sevgilisi ve müstakbel kocası Mason’a hayat verir. Rami Malek ise filmde Grace’in iş arkadaşı Nate rolünde.

Papillon

En iyi Rami Malek filmleri - Papillon

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 7,1

Biyografik drama türündeki film Henri Charrière’nin Papillon ve Banco isimli otobiyografik romanlarından ekrana uyarlanmıştır. Film, Papillon lakaplı kasa açmada usta Henri’nin cinayet ile suçlanıp Şeytan Adaları’ndaki kolonide hapsedilmesiyle başlar. Charlie Hunnam’ın hayat verdiği Henri, kolonide Rami Malek’in canlandırdığı alaycı bir mizaca sahip kalpazan Louis Dega ile özgürlüğü karşılığında bir anlaşma yapar.

Need For Speed

En iyi Rami Malek filmleri - Need For Speed

Yapım Yılı: 2014

IMDb Puanı: 6,5

Hepimizin zamanında severek oynadığı araba yarışı oyunu Need For Speed’den esinlenenerek yapılan filmde Aaron Paul başrolde araba modifiyecisi ve sokak yarışçısı Tobey Marshall’a hayat verir. İşlemediği bir cinayet suçunu üstüne atan eski ortağı yüzünden 2 sene hapis yatar ve çıktığında ülkedeki en büyük yarışlardan birine hazırlanır, aynı zamanda intikam da istemektedir. Fakat eski partnerinin de onun için planları vardır, hayatı karşısına çok büyük bir ödül koyar. Malek, ekibinden Finn’e hayat verir.

Night at the Museum Serisi

En iyi Rami Malek filmleri - Night at the Museum

Night at the Museum / Yapım Yılı: 2006 IMDb Puanı: 6,4

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian / Yapım Yılı: 2009 IMDb Puanı: 6,0

Night at the Museum: Secret of the Tomb / Yapım Yılı: 2014  IMDb Puanı: 6,2

Macera ve komedi türünde bir klasik olan Müzede Bir Gece serisinde Doğal Tarih Müzesi’nde çalışmaya başlayan Larry Daley, güneş battığında müzedeki eserlerin sıradan olmadıklarını keşfeder. Mısır’dan gelen eski bir taşın geceleri eserleri hayata getirdiğini anlar, Larry seri boyunca müzeyi ve içindekileri korumaya çalışır. Rami Malek ise seride müzedeki antik Mısır firavunu Ahkmenrah’a hayat verir.

Buster’s Mal Heart

En iyi Rami Malek filmleri - Buster's Mal Heart

Yapım Yılı: 2016

IMDb Puanı: 6,1

Rami Malek’in başrolde Buster’a hayat verdiği filmde, Buster polisten kaçıp dağa çıkmıştır ve etraftaki evlerdeki yiyecek ve araç gereçlerle hayatta kalmaktadır. Aynı zamanda denizin ortasında kaybolmasıyla ilgili sürekli kabus görmektedir ve film Buster’ın normal bir aile hayatına sahip olduğu zamanlara da geri dönüşler yapar.

Yazar: İrem Arslan

1999 doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyor. Uzun süredir dizi, film izleyicisi ve izledikleri hakkında yazıp çizmek hobilerinden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir