Mr. Robot Dizisi Konusu ve Oyuncuları

2015 yılının haziran ayında izleyiciyle buluşan psikolojik gerilim türündeki televizyon dizisi Mr. Robot, sıra dışı konusu ve başarılı oyunculuk performansı sayesinde Altın Küre ve Emmy dahil olmak üzere pek çok ödüle layık görüldü. Oscar’lı oyuncu Rami Malek’in başrolünde yer aldığı Mr Robot, cyberpunk boşluğunu doldurarak izleyenlere alışılmışın dışında bir dizi deneyimi vaat ediyor.
Dizinin senaryosunu, daha önce Homecoming, Mockinbird, Deep Down in Florida gibi projelerde gördüğümüz Sam Esmail üstleniyor. Alışılmışın dışındaki kadrajları ve sinematografisi ile adından sıkça söz ettiren dizinin görüntü yönetmeni ise Tim Ives.

Mr Robot dizisi konusu

Mr Robot Dizisinin Konusu

Mr Robot dizisi, ikili bir hayat yaşayan Elliot’ın esrarengiz hikayesini anlatıyor. Başarılı bir mühendis olarak gündüzleri siber güvenlikle uğraşan Elliot Anderson, insanlarla arasındaki karmaşık ilişkinin de etkisiyle geceleri kabuğuna çekilerek hackerlik yapıyor. Siber korsanlığın sınırlarını zorlayarak kimsenin yapamadığını yapan Elliot’un hayatı bu nedenle hiçbir zaman durulmuyor.

Mr Robot dizisi konusu
Mr Robot dizisini klişe bir hacker dizisinden ayıran en büyük özellik, sosyal zekası oldukça düşük olan Elliot’un, içine girmekten imtina ettiği topluma olan agresif söylemleri. Dizide pek çok kez kendine yer bulan bu iç hesaplaşmalar, güçlü bir karakterizasyon örneği sunuyor. Başlangıçta bağımsız hareket eden Elliot, fsociety adlı yer altı siber korsan grubuyla irtibat kurarak yeni maceralara yelken açıyor. Geçmişine dair travmaları bulunan karakter fsociety ile olan bağlantısı esnasında kardeşine ve babasına ulaşıyor.

Mr Robot Dizisi Oyuncuları

Rami Malek

Mr Robot dizisi oyuncuları - Elliot Alderson
Dizinin belkemiğini oluşturan karakter Elliot, Allsafe Güvenlik adlı şirkette çalışan bir mühendistir. Kapalı kapılar ardında hackerlik yapan karakter, çeşitli ruhsal hastalıklarla da boğuşmaktadır. Topluma olan mesafeli tavrı nedeniyle etrafında çok fazla insan bulunmaz. Hackerlık ile kendi adalet sistemini kuran Elliot’un yolu bir gün fsociety grubu ve Mr Robot ile kesişir. Pek çok filmde yardımcı karakter olarak gördüğümüz Mısır asıllı aktör, hayran bırakan performansı ile Mr Robot’un başarısında büyük pay sahibidir.

Christian Slater

Mr Robot dizisi oyuncuları - Mr Robot
Diziye adını veren Mr. Robot karakterine Christian Slater hayat vermektedir. Yer altı hacker grubunun lideri olan Mr Robot, yeteneklerinden etkilendiği Elliot’u ekibine dahil etmek ister. Bunun içinse Allsafe Güvenlik’e organize bir siber saldırı düzenleyerek Elliot’un dikkatini çeker. Anarşist ve güce obsesiflik derecesinde bağlı olan Mr Robot, ekibin beynini oluşturmaktadır.

Portia Doubleday

Mr Robot dizisi oyuncuları - Angela Moss
Angela rolüyle ekranlarda gördüğümüz Portia Doubleday, Elliot’un yakın olduğu az sayıda kişiden biridir. Elliot’la çocukluk arkadaşı olan Angela, elinden geldiğince olaylara yardım etmektedir. Aynı zamanda Elliot’la birlikte Allsafe Güvenlik’te çalışır.

Carly Chaikin

Mr Robot dizisi oyuncuları - Darlene
Carly Chaikin tarafından canlandırılan Darlene karakteri, başlangıçta yer altı hacker grubu olan fsociety’nin bir üyesi olarak karşımıza çıkıyor. Ancak esrarengiz karakterin daha sonra Elliot Alderson’un kız kardeşi olduğu öğreniliyor. Yetenekli bir hacker olan Darlene’in Elliot ile olan ilişkisi bu nedenle son derece karmaşık.

Martin Wallström

Mr Robot dizisi oyuncuları - Tyrell Wellick
İsveç asıllı oyuncu Martin Wallström tarafından canlandırılan Tyrell Wellick karakteri, dizinin en gizemli karakterlerinden biridir. e- Corp isimli teknoloji firmasının yöneticisi olan Tyrell Wellick, Elliot’a yardım etmektedir. Ancak Tyrell’ın gerçek kimliğini ve amacını kimse bilmemektedir.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir