MCU 4. Evre: Vizyona Girecek Marvel Filmleri ve Dizileri

Son 10 yıldır sinema sektörünün altını üstüne getiren Marvel Sinematik Evreni, çizgi romanları 2 saatlik görsel şölenlere çevirerek milyonlarca hayran kazanmayı başarmıştır. Daha birkaç gün önce Avengers: Endgame, Avatar’ın önüne geçerek gelmiş geçmiş en çok gelir getiren film olmuş, gelecek senelerde serinin devam filmlerinin de başarılara imza atacağının sinyallerini vermiştir.

Spiderman: Far From Home ile MCU’nun 3. evresinin sonuna gelmiştik. Yine birkaç gün önce gerçekleşen Comic-Con 2019’da 4. evredeki yapımların neler olacağı ve ne zaman yayınlanacağı açıklandı, bu evrede diğerlerinden farklı olarak Disney+ platformunda dizi formundaki yapımlar da göze çarpıyor. İşte kronolojik sırayla gelecek senelerde gösterime girecek 4. evre yapımları:

Black Widow

Marvel filmleri vizyon tarihi - Black Widow

Yıllardır söylentileri dolanan ve hayranların sabırsızlıkla beklediği Black Widow’un solo filminin sonunda resmi olarak 1 Mayıs 2020’de vizyona gireceği açıklandı. Başrollerinde Scarlett Johansson, Stranger Things’in şerifi David Harbour’ın bulunduğu film, Natasha’nın SHIELD’den önceki ajan zamanlarını anlatacak.

Falcon And The Winter Soldier

Marvel filmleri vizyon tarihi - Falcon and the Winter Soldier

Kaptan Amerika’nın en yakın iki dostu olan karakterlerin Disney+’ta yayınlanacak dizisi 2020 sonbaharında seyirciyle buluşacak. Kaptan’ın kalkanı Falcon’a devretmesinden sonra ikilinin beraber yaşadıkları maceraları konu alacak dizide filmlerdeki gibi Anthony Mackie ve Sebastian Stan bu karakterlere hayat verecek.

Eternals

Marvel filmleri vizyon tarihi - Eternals

Thanos’un da ırkı olarak bilinen Eternals sonsuza kadar yaşayabilen insanüstü bir türdür. 6 Kasım 2020’de vizyona girerek seyirciye birçok yeni karakteri tanıtacak olan filmin başrollerinde Angelina Jolie, Richard Madden ve Salma Hayek gibi isimler yer alıyor.

Shang-Chi And The Legend Of The Ten Rings

Marvel filmleri vizyon tarihi - Shang Chi

Çizgi romanlarda Kung-Fu ustası olarak belirtilen Shang-Chi, solo filminde Iron Man 3’ten hatırlayacağımız Mandarin ile karşı karşıya olacak. Fakat yapımcılar bu sefer kötü adamımızın “gerçek Mandarin” olduğunu söylüyorlar. 12 Şubat 2021’de vizyona girecek filmde Shang-Chi’ye Simu Liu, Mandarin’e de Tony Leung hayat verecek. Ayrıca Awkwafina da filmde rol alacak.

WandaVision

Marvel filmleri vizyon tarihi - WandaVision

Filmlerde romantik bir çift olarak sunulan ve çizgi romanlarda da evli olduklarını bildiğimiz Scarlet Witch ve Vision ikilisinin 2021’in ilkbaharında Disney+ platformunda dizisi yayınlanacak. Endgame sonrasında yer aldığı duyurulan dizide karakterlere yine Elizabeth Olsen ve Paul Bettany hayat verecek ve dizi ikilinin ilişkisine ve karakterlerin güçlerine yakından göz atmamızı sağlayacak.

Doctor Strange 2: Madness In The Multiverse

Marvel filmleri vizyon tarihi - Doctor Strange 2: Madness in the Multiverse

Benedict Cumberbatch’in hayat verdiği ekibin büyücüsünün ikinci filmi 7 Mayıs 2021’de vizyona girecek ve adından da anlaşılacağı üzere alternatif evrenlere yolculuklara şahit olacağız. Spiderman: Far From Home’da sahte bir hikayede olsa da bahsedilmiş olan ve seyirciye gelecek filmlerde işlenebileceğinin ipucusu verilen alternatif evrenler, bu filmde Doctor Strange’in büyülü dünyasıyla birleşince şüphesiz gözlere oldukça hitap eden bir hal alacak. Ayrıca farklı evrenler kavramı bize izleyeceğimiz filmlerde sonsuz olasılıkların kapısını da açıyor.

Loki

Marvel filmleri vizyon tarihi - Hawkeye

Tom Hiddleston’ın hayat verdiği MCU’nun en çok yönlü ve sempatik villanı Loki’nin Disney+’taki dizisi 2021’in ilkbaharında yayınlanacak. Avengers: Endgame’de zamanda geriye döndüklerinde Tesseract’ı yani Uzay Taşı’nı alıp kaybolduğunu gördüğümüz Loki’nin dizisinin bu sahneden sonraki zamanda geçtiği açıklandı. Ayrıca bu Loki’nin ilk Avengers filmindeki Loki olduğunu, sonraki filmlerde gördüğümüz kardeşiyle yakınlaşma gibi karakter gelişimlerinin daha yaşanmadığı belirtildi.

What If…?

Marvel filmleri vizyon tarihi - What If

Bir animasyon çizgi dizisi olacak olan What If…? alternatif evrenlerde kahramanların neler yaşayabileceklerini konu alacak ve 2021’in yazında Disney+’ta yayınlanacak. Bildiğimiz karakterleri çok acayip durumlarda görebileceğimiz çizgi dizide Westworld’ün Bernard’ı Jeffrey Wright ise bütün olanları izleyen ve onları seslendiren The Watcher karakterine hayat verecek.

Hawkeye

Marvel filmleri vizyon tarihi - Hawkeye

Jeremy Renner’in başrolünde olduğu Disney+ dizisi 2021’in sonbaharında yayınlanacak. Dizide Clint Barton’ın filmlerde de gördüğümüz kızı Kate Bishop’u yeni Hawkeye olması için eğittiğini göreceğiz. Çizgi romanlarda Young Avengers’ın bir üyesi olan Kate ile Marvel belki de Young Avengers serisi için bir başlangıç yapıyor olabilir.

Thor: Love And Thunder

Marvel filmleri vizyon tarihi - Thor: Love and Thunder

Gök gürültüsü tanrısının 4. filminde Natalie Portman iddialı bir geri dönüş yapıyor. Bu filmde Natalie Portman’ın hayat verdiği Jane Foster’ın çekici kaldırıp yeni Thor olacağı açıklandı, merak etmeyin Chris Hemsworth de hala başrollerde yerini alacak. Yönetmen koltuğunda Ragnarok ile çok sevilen Taika Waititi oturuyor, yine bol kahkahalı bir uzay macerası izlememiz mümkün.

Blade

Marvel filmleri vizyon tarihi - Blade

Belki de hayranları en çok şaşırtan açıklama Blade serisinin tekrar yapılacağı oldu. İnsanlığın koruyucusu yarı insan yarı vampir süper kahramanın filminin ne zaman vizyona gireceği açıklanmadı fakat başrolünün Mahershala Ali olacağını artık biliyoruz.

Son olarak Black Panther 2, Captain Marvel 2, Guardians of the Galaxy vol. 3 için yolda oldukları sinyali verilse de ayrıntılı bir bilgi verilmedi. Ayrıca Disney’in Fox’u satın almasıyla yeni X-Men ve Fantastic Four filmlerinin de gelebileceği belirtildi.

Yazar: İrem Arslan

1999 doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyor. Uzun süredir dizi, film izleyicisi ve izledikleri hakkında yazıp çizmek hobilerinden.

Buna Da Göz At

En İyi Sandra Bullock Filmleri

Oscar ödüllü güzel oyuncu Sandra Bullock’un birbirinden güzel 10 performansını listeledik. İçindekiler SpeedWhile You Were …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir