Kore Filmleri: Birbirinden Güzel En İyi 28 Film

Güney Kore etkisi tüm dünya gibi ülkemizi de etkisi altına almış durumda. Güzellik ürünlerinden müzik gruplarına Kore hakkında gündemde olan çok şey var. En gündemde olan şeylerden biri de Kore filmleri. Kore sineması genelde romantik komedi tarzının hakim olduğu bir sinema olsa da başka türler ve fazlasıyla iyi yapılmış Kore filmleri bulmak mümkün.

Kore sinemasında farklı senaryoları içinde barındıran ve klişelerle harmanlayan etkileyici bir sürü yapım bulmanız işten bile değil ama kabul edelim zaten biz de biraz hayattan uzaklaşıp toz pembe bir şeyler görmek için ekran başına geçiyoruz.

Bu noktada Kore filmleri imdadımıza yetişiyor. Hayallerinizdeki hayatları görmek ve kendi hayatınızdan uzaklaşmak istediğinizde ya da derdiniz, sorununuz varsa Kore filmlerine sarılmak size iyi gelecek aktivitelerden olabilir desek sizi yanıltmış olmayız. Bu yüzden sizin için 20 en iyi Kore filmini derledik. Listede gençlik, romantik, drama gibi birçok farklı kategoride Kore filmi bulunuyor. Dilerseniz buyurun listemize geçelim.

En İyi Kore Filmleri

Old Boy – İhtiyar Delikanlı

Old boy - kore filmi
Yapım Yılı: 2003
IMDB Puanı: 8,4

İlk yapımımız Kore filmi denince ilk akla gelen yapımlardan biri. Bağımsız film dalında birden çok ülkede ödüller almış bir filmdir. Orijinal ismi de Oldeuboi şeklindedir. Filmimiz, hayatının çok uzun bir süresini hapsedilerek geçiren bir adamın onu hapsedenlerden almaya çalıştığı intikamı konu edinmektedir.

Oh Dae So isimli başrolümüz kaçırılır ve hayatının 15 yılını esi ve kötü bir hücrede geçirmek zorunda kalır. Bir gün nedenini bilmeden hapsedildiği bu hücreden çıkarılır ve serbest bırakılır. Kendisine hiçbir açıklama yapılmaz ve her imkan ona sağlanır. Yine de Dae So başına gelenlerin nedenini öğrenip intikamını almak istemektedir. Bu intikam isteği onu sandığından daha karmaşık planlara dahil olduğunu anlamasını sağlayacaktır. Fakat gerçekleri bulması fazlasıyla sancılı bir süreci gerektirmektedir. Siz de bu sürece dahil olalım diyorsanız biz de kaçırmamanız gereken bir gizem dram filmi diyebiliriz.

My Sassy Girl – Hırçın Sevgilim

Kore Filmleri - My Sassy Girl
Yapım Yılı: 2001
IMDB Puanı: 8,2

Sırada fazlasıyla samimi ve güzel bir romantik komedi filmi var. Kyun Woo adında bir kolej öğrencisi akşam evine dönmek için metroya biner. Metroda sarhoş ve güzel bir genç kızın raylara düşmesini engeller ve etraftakiler tarafından kızın sevgilisi sanılır. Durum böyle olunca da istemsizce sarhoş kızın sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalan esas oğlanımız kızı bir motele götürmek zorunda kalır. Bu olay ikisinin de hayatını değiştirecek bir maceranın başlangıcıdır. Fazlasıyla hoş bir film olmakla birlikte Kore sinemasının önemli isimlerini de barındırmaktadır. Kesinlikle bir göz atmalısınız.

A Moment to Remember – Hatırlanacak Bir Anı

A moment to remember film incelemesi
Yapım Yılı: 2004
IMDB Puanı: 8,2

En meşhur yapımlardan biriyle devam ediyoruz. Romantik dram kore filmleri arasında en popüler film olan A Moment to Remember birbirlerine gerçekten çok aşık bir çiftin başına gelen dramatik olayları konu ediniyor. Başrol kızımızın Alzheimer hastalığına yakalanmasıyla yaşadıkları güzel anıların da silinmeye başlamasına ve yaşanacak dramatik öyküye şahit oluyoruz. Ünlü aktör Jung Woo Suk ve ünlü aktris Son Ye Jin’in başrollerini paylaştığı buy film size de gerçek aşkı sorgulatıp gözlerinize yaşları doldurtabilecek güzel bir yapım. Romantik dram severler için tekrar tekrar izlenecekler listesine girmeye aday bir film.

The Royal Tailor – Kraliyet Terzisi

Romantik dram kore filmi
Yapım Yılı: 2014
IMDB Puanı: 7,1

Joseon Hanedanlığı zamanında Sanguiwon yani kraliyet için kıyafet yapan birim çalışanlarının hırslarını ve aşklarını konu alan bir yapımdır. Kraliyet tarafından kıyafetlerin sorumlusu ve onun büyük ve ihtiraslı aşk hikâyesini hüzünle birleştiren bu film sizlere çok keyifli iki saat vaat ediyor. Sizlere önerimiz mısırınızı patlatıp kolanızı cipsinizi hazırlayıp bir kış akşamı bilgisayar ya da televizyonunuzun başına geçerek bu ihtiraslı dram filmini keyifle izlemeniz. Pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.

The Classic – Klasik

The Classic - Kore Filmi
Yapım Yılı: 2003
IMDb Puanı: 7,9

Sırada ödül almış bir film var. Film konu olarak Jin Hae’nin annesinin eski sevdiğiyle aşk kokan mektuplaşmasına bir bakış niteliğinde. Olağanüstü derecede duygusal ve hüzün bakımından zengin olan bu filmdeki mektuplarda bir de gizem yatıyor. Bir akşamüstü canınız sıkılıp Kore sinemasına bir göz atmak isterseniz kesinlikle size önereceğimiz filmlerden birisi Classic’dir.

Three Iron – Boş Ev

3 Iron Romantik kore filmi
Yapım Yılı: 2004
IMDB Puanı: 8,1

Farklı bir romantik filmde sıra. Artık klişeleşmiş romantik filmlerden sıkıldıysanız sizin için harika bir seçenek olabilir Boş Ev filmi. Filmde bulduğu boş evlerde kalan bir adam girdiği bir evin boş olmadığı fark eder. Bu evde kocasından şiddet gören bir kadın vardır ve kocası iş seyahatine gitmiştir. Konu da bu ikili arasında gelişecek romantik olayları konu edinir. Gerçekten olağan yapımlardan farklı ve fazlasıyla baştan çıkarıcı bir film. Muhakkak izlenmesi gerekenlerden diyebiliriz.

Castaway on the Moon– Kim’in Adası

Castaway on the moon kore filmi
Yapım Yılı: 2009
IMDB Puanı: 8,1

Filmimizin konusu intihar etmek için kendini nehre atan bir adamın hayatta kalıp kendi şartlarını kurduğu bir adada yaşamaya başlaması ve bu adayı bir kızın keşfetmesiyle yaşanan tatlı olaylardır. Yine olağan dışı yapımlardan olan bu filmi eminiz çok seveceksiniz. Hem romantizm hem de dram barındıran bu filmin size hoş vakit geçirtmeme ihtimali fazlasıyla düşük.

The Handmaiden – Hizmetçi

the handmaiden film incelemesi
Yapım Yılı: 2016
IMDB Puanı: 8,1

Sırada 2016 senesinde kendinden fazlaca söz ettiren bir Kore filmi var. Ülkemizde de vizyona girmiş olan bu film birçok ülkeden ödül almış başarılı Kore yapımlarından. Film, varlıklı bir leydiyi kendine aşık edip onun imkanlarından yararlanmak isteyen bir adamın planları ve gelişen olayları konu alıyor. Bu planda leydiyi kendine aşık etmek isteyen adam, evin hizmetçisinden yardım ister fakat hizmetçi hakkında bilmediği bir sır vardır. 1930’lu yılların Kore’sinde geçen bu film sağlam bir psikolojik gerilim filmi diyebiliriz. Fazlasıyla cüretkâr sahnelere sahip bu yapımı ailenizle izlememenizi tavsiye eder sizleri ekranlarınızın başına bekleriz.

A Tale of Two Sisters – Karanlık Sırlar

a tale of two sisters
Yapım Yılı: 2003
IMDB Puanı: 7,1

Sırada bir psikolojik gerilimli bir korku filmi var. En çok izlenen Kore korku filmi olmasıyla bilinen bu film bir halk hikayesinden esinlenerek ortaya çıkarılmıştır. Film, annelerinin tuhaf ölümü ardından hastalanan iki kız kardeşin tedavi sonrası eve döndüklerinde onları bekleyen garip üvey anneleriyle aralarında geçen sürtüşmeler ve bunun üzerine de evlerinde meydana gelen doğaüstü olayları konu edinmektedir. Gerçekten başarılı oyuncu kadrosuna ve konuya sahip Kore korku filmleri arasında olan bu yapım korku filmi dışında film izleyemem diyenlerdenseniz Kore sinemasında izlemeniz gerekenler arasında.

Spring, Summer, Fall, Winter… and Spring – İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış ve İlkbahar

spring summer fall winter kore filmi
Yapım Yılı: 2003
IMDB Puanı: 8,1

Şimdiki Kore filmi de yüzen bir Budist manastırı keşişi ve çırağının hayata bakış açısını konu almakta ve çırağın gelişimi üzerinden konuları irdelemektedir. Fazlasıyla etkileyici olan bu yapım ile siz de hayata başka pencerelerden bakmayı öğrenecek ve farklı hayatlarla bir şeyleri sorgulayacaksınız. En bilinen yapımlardan biri olan bu filmi listenize muhakkak eklemeniz taraftarıyız.

Daisy – Papatya

kore filmleri daisy
Yapım Yılı: 2006
IMDB Puanı: 7,6

Filmimiz romantik dram Kore filmleri arasında bilindik filmlerden biri. Film uluslar arası faaliyet gösteren bir mafyanın kiralık katilinin bir ressama aşık olması ve onu takip ederek gizliden gizliye çeşitli jestler yapmasını konu alıyor. Ressamın da bu gizli hayranına duyduğu ilgi ve sevgi onu görmeden artmaya başlayacaktır. Fakat bu aşkın önüne fazlasıyla tehlikeli engeller ve yanlış anlamalar çıkacaktır. Neler olacağını merak ediyorsanız ekran başına. Hem dram hem romantizm hem de aksiyon barındıran sevilen bir Kore yapımı. Bizden söylemesi.

The Beauty Inside

the beauty inside - film incelemesi
Yapım Yılı: 2015
IMDB Puanı: 7,4

Yine değişik bir konuya sahip filmle listemize devam ediyoruz. Başrolümüz Woo Jin her uyandığında başka bir insan gibi görünmektedir. Woo Jin, Yi Soo adlı bir kanına aşıktır fakat her gün bambaşka insanlara dönüşmeye devam da etmektedir. Hem dramatik hem de tatlı bir romance diyebiliriz. Aşık olduğun kişi için nelerle mücadele edilebileceğini bambaşka bir bakış açısıyla irdeleyen bir film olma özelliğini taşır. Klişelerden sıkılanlar için iyi bir seçenek olabilir. Ve belirtelim ki fazlasıyla ünlü oyuncuyu bünyesinde barındıran bir yapımdır. Fazlasıyla ünlü ve özgün bir yapım olan The Beauty Inside’ın dizi versşyonları da oluşturulmuş ve fazlasıyla ilgi görmüştür. İsterseniz ve severseniz dizisine de göz atabilirsiniz.

A Millionaire’s First Love – Bir Milyonerin İlk Aşkı

a millionaire's first love film incelemesi
Yapım yılı: 2006
IMDB Puanı: 7,3

Yine Kore’de sevilen bir konusu olan bir yapımda sıra. Dizi uyarlamaları vb. şeyler de yapılmıştır bu film konusuyla. Başroldeki esas oğlanımız çok sengin bir ailenin tek varisidir. 18 yaşını doldurduğu zaman istediği her şeye sahip olacağını düşünen bu genç çocuğun önüne dedesinin vasiyeti çıkacaktır. Dedesi, fazlasıyla müsrif, sorumsuz ve şımarık olan torununun elinden tüm imkanlarının bir sene boyunca alınmasını, taşrada bir liseye gitmesi ve bir süre orada yaşamasını vasiyet ederek mirasın geçmesi için bunu şart koymuştur. Gittiği taşrada başrolümüzü eski alışkanlıklarından çok farklı olan zorluklar ve hayatını değiştirecek olan kız beklemektedir. Tatlı bir Yeşilçam filmi tadında bir yapım arıyorsanız bir göz atmalısınız.

Cyrano Agency

cyrano agency film incelemesi
Yapım Yılı: 2010
IMDB Puanı: 6,6

Bir çöpçatanlık şirketi olan Cyrano Agency’ye başvuran bir adamın sevdiği kadına açılma sürecini ve şirketin onun için yaptığı planları konu alan bir yapım. Popüler oyuncu kadrosuyla ve dizi versiyonları ile oldukça bilinen bir yapım olma özelliğine sahip. Size hoş bir 119 dakika vaat ediyor diyebiliriz.

A Werewolf Boy – Kurt Çocuk

A Werewolf Boy - Kore Filmleri
Yapım yılı: 2012
IMDB Puanı: 7,4

Bir aile hasta kızları için kırsala yerleşirler. Babaları vefat eden üç kız ve anneleri için kırsal hayat zorlayıcıdır. Evin hasta ve hassas kızı yani esas kızımız bir gün evin yanındaki ahırda kilitli birini fark eder. İçeri girdiğinde vahşi ve şaşırtıcı bir manzarayla karşılaşır. Karşısında kurt çocuk vardır. Kurt çocuğu dünyaya adapte etmeye çalışan esas kızımız ve bu kızımıza aşık olacak olan esas oğlanımız yani kurt çocuğun arasında oluşan güçlü bağı ve yaşadıkları olayları konu edinir. Kore’nin en meşhur aktörü olan Song Joong Ki’nin yükselişinin başlangıcı olan bir filmdir. Fantastik bir romantik dram diyebiliriz.

200 Pounds Beauty – Şişman Sevgilim

200 pounds beauty - Kore Filmleri
Yapım Yılı: 2006
IMDB Puanı: 6,8

Evet klişelerin çekiciliği diyebileceğimiz bir film var sırada. Bilindik bir konusu olan bu filmde şişman başrol kızımız hırslanıp bambaşka birine dönüşür. Çok güzel sesi olmasına rağmen kilolu olduğu için hor görülen ve aşık olduğu yapımcısı tarafından aşağılanan kızımızın değişimini izlemek için yapmanız gerekeni biliyorsunuz. Çerez film modunda oldukça sevimli bir film olma özelliğini taşıyan bu filmde bilindik konusuna rağmen sizi ekrana kilitleyecek.

Hot Young Bloods – Sıcak Kanlı Gençlik

Hot Young Bloods - Kore Filmi
Yapım Yılı: 2014
IMDB Puanı: 6,9

Bir dönem filmiyle devam ediyoruz. Film bizi 80ler Kore’sinde bir takım genç liselilerin hayatlarına götürmektedir. Aralarında geçen aşklar, arkadaşlıklar ve gruplaşmalar filmin ana temasıdır. Liseye yeni bir şehirli kızın transfer olmasıyla başrol oğlanımız bu kıza aşık olur. Fakat başrolümüze okulun sert kızlar çetesinin lideri aşıktır. Sevdiği çocuğu yeni gelen bir kıza kaptırmak istemeyen liderimizin yaptıklarına ve yaşanılan eğlenceli anlara şahit olacağınız hoş bir film.

A Frozen Flower – Ayazda Bir Çiçek

A Frozen Flower - Kore Filmleri
Yapım Yılı: 2008
IMDB Puanı: 7,2

Filmimiz Goryeo döneminde geçmektedir. Veliahtı olmadığı için eleştirilen ve baskıya maruz bırakılan bir kral, onun en iyi muhafızı ve kraliçe çevresinde gelişecek olaylar filmimizi oluşturuyor. Ne alaka dediğinizi duyar gibiyiz. Filmimizin kralı iktidarsızdır ve kadınlara ilgi duymamaktadır. Bu yüzden hem aşık olduğu hem de her sırrını paylaştığı muhafızından karısıyla birlikte olmasını ve ona bir veliaht vermesini emreder. Bu emir üçü arasındaki ilişkiyi fazlasıyla çıkmaza sokacaktır. Akıcı ve tarihi bir filmdir. Cesur sahneleriyle ve konusuyla kendinden söz ettirmiş bir yapımdır. Farklı konu arayış içinde olanlar için güzel seçenek.

Twenty – Yirmi

Twenty - Kore Filmleri
Yapım Yılı: 2015
IMDB Puanı: 6,8

Sırada Kore gençlik filmlerinden güzel biri var. 20’li yaşlarında olan üç farklı arkadaşın hayatlarına dahil olup aşkları, arkadaşlıklarını gördüğümüz bu film tam bir ünlü geçidi diyebiliriz. Yirmili yaşların güzelliğini, gençliğin verdiği enerjiyi, yapılan hataları ve hataların zararsız sonuçlarını göreceğiniz içinizi ısıtacak eğelceli bir yapımdır. Kim Woo Bin, Lee Joon Ho ve Kang Ha Neul’ın başrollerini paylaştığı bu film de sevilen filmlerden olmuştur ve iyi bir gişe başarısı elde etmeyi başarmıştır.

More Than Blue – Hüzünden Öte

More Than Blue - Kore Filmleri
Yapım Yılı: 2009
IMDB Puanı: 7,6

Ailesi tarafından yüklü bir servetle terk edilmiş olan K ve ailesini trafik kazasında hayatını yitirmiş olan Cream lise yıllarından beri birbirlerinin en yakın arkadaşıdır. Durumu iyi olan K ve maddi imkanları kısıtlı olan Cream birlikte yaşamaya karar verirler fakat bu seçim Cream’e aşık olan K’in hayatını zorlaştıran bir unsura dönüşür. Sevdiği kadının sürekli değişen erkek arkadaşlarına sessizce katlanmak zorunda kalır. Bir gün ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenen K, hayatının geri kalan kısmını Cream için doğru erkeği bulmaya adayacaktır. Güzel bir romantik dram örneği olan bu film hem sizi ağlatacak hem de tebessüm ettirecek bir yapım. Klişelerle özgün bir film olmayı fazlasıyla başarmış ve Kore sinemasını en iyi yansıtan filmlerden biri diyebiliriz.

Parasite – Parazit

En İyi Kore Filmleri - Parasite

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 8,6

Yılın en iddialı yapımı olan Parasite, 2020 Oscar Ödülleri’ne damgasını vurarak 4 ödülün sahibi oldu. Aynı zamanda hem “En İyi Film”, hem de “Yabancı Dilde En İyi Film” Oscar’ını kazanan ilk film olarak tarihe geçti. Bong Joon-ho tarafından çekilen film, alt sosyal tabakada yer alan Kim ailesinin, zengin ve soylu Park ailesinin evine sızmasını konu alıyor. İki aile, zekice köşe kapmacalarla planını uygulamaya koyarken evin başka sırları açığa çıkıyor.

Memories of Murder – Cinayet Günlüğü

En İyi Kore Filmleri - Memories of Murder

Yapım Yılı: 2003

IMDb Puanı: 8,1

Oscar ve Altın Palmiye ödüllü Güney Kore’li yönetmen Bong Joon Ho’nun tanınmasını ağlayan film, 2003 yılında çektiği polisiye film Memories of Murder ile oldu. Polislerin baskıcı bir yönetimle işini yapmak zorunda kaldığı dönemde bir grup polis, cinayet ve tecavüz davasını çözmek ister. Bunun için işin başına önce Park Doo-Man, daha sonra Seo getirilir.

The Gangster, The Cop, The Devil

En İyi Kore Filmleri - The Gangster, The Cop, The Devil

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 6,9

Sevilen aksiyon filminde azılı bir mafya babası, büyük bir suç çetesinin yakalanması için polisle birlikte çalışmaya başlar. Ancak kafa kafaya veren mafya ve polis bile, incelikle çalışan katili bulamaz. Lee Won-Tae tarafından çekilen film, zekice bir polisiye gerilim örneği sunmaktadır.

Extreme Job

En İyi Kore Filmleri - Extreme Job

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 7,1

Gizli bir operasyon için bir tavuk restoranında gizlenen beş dedektif, garson ve aşçı rolünü canlandırmaya başlar. Ancak suçluyu yakalamadan önce yaptıkları tariflerle çok tutulan polisler, mesleklerini bırakarak bu işi devam ettirmeye karar verir. Sıra dışı bir komedi ve aksiyona sahip olan filmde yönetmenliği Byeong-heon Lee üstlenmiştir.

Burning – Şüphe

En İyi Kore Filmleri - Burning

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 7,6

Filmin başrolündeki Jongsu, boş vakitlerinde yazarlıkla uğraşan bir kuryedir. Bir gün teslimat sırasında Haemi ile karşılaşır. İkili bu kısa sürede duygusal bir bağ bursa da, Haemi seyahate çıkacağı için ayrılmak zorunda kalır. Gitmeden önce de Jongsu’dan kedisine bakmasını ister. Film, seyahatten şüpheli bir adamla dönen Haemi ve Jongsu arasındaki gerilimli ilişkiyi konu alır.

Train to Busan – Zombi Ekspresi

Yapım Yılı: 2016

IMDb Puanı: 7,6

Train to Busan, zombi temalı filmlerin standartlarını yeniden belirliyor. Hızlı tempo ve heyecan dolu bir hikaye sunan bu film, Gong Yoo ve Ma Dong-seok gibi karizmatik oyuncuların performanslarıyla öne çıkıyor. Yönetmen Yeon Sang-ho, hareketli bir trendeki hayatta kalma mücadelesi boyunca insan doğasının derinliklerine dokunurken, aynı zamanda gerilimi ve korkuyu da ustaca işliyor. Zombi filmleri sevenler için harika bir alternatif olacağını düşündüğümüz bu filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

The Man from Nowhere – Mazisi Olmayan Adam

Yapım Yılı: 2010

IMDb Puanı: 7,7

The Man from Nowhere”, Güney Kore’nin aksiyon-drama türündeki parlayan yıldızlarından biri olarak sinema dünyasında kendine sağlam bir yer edindi. Film, Won Bin’in canlandırdığı gizemli ve sessiz bir karakterin, bir uyuşturucu ve organ kaçakçılığı çetesine karşı verdiği amansız mücadeleyi konu alıyor. Bu film, bir yandan izleyiciyi nefes kesen aksiyon sahneleriyle etkilerken, diğer yandan da merhamet, sadakat ve fedakarlık temaları üzerine düşündürüyor.

New World – Yeni Dünya

Yapım Yılı: 2010

IMDb Puanı: 7,5

“New World” filmi, Güney Kore’nin suç draması alanındaki özgün eserlerinden biri. Yönetmenliğini Park Hoon-jung’un yaptığı bu film, güçlü bir mafya organizasyonunun iç dünyasını ve liderinin ölümü sonrası ortaya çıkan taht kavgalarını mercek altına alıyor. Sürükleyici ve karmaşık hikayesi, dinamik karakterleri ve beklenmedik dönüşleriyle “New World”, izleyicilerine nefes kesici bir deneyim sunuyor.

Sonuç

Kore sinema sektörü, özgün senaryoları, zengin oyuncu kadroları ve etkileyici görselleriyle sinemaya yön veren yapımlardan oluşan ve dünyada fazlasıyla izleyici kitlesi bulunan bir sektördür. Uzak doğu filmlerine genel bir ön yargı duyulsa da Kore sineması şans verilmesi gereken bir sürü yapımı bünyesinde bulundurmaktadır. Bu yüzden siz de bu yapımlara şans verip farklı senaryolara ya da olağan senaryoların bambaşka bakış açısıyla bize sunulan haline bir göz atın deriz. Umarız bu listede paylaştığımız Kore filmleri hoşunuza gider. Denemek, denememekten daha iyidir diyerek bu yazımızı da sonlandırıyoruz.

Siz de favori kore filmlerinizi yorum kısmına yazarak bize bildirebilirsiniz. Yazı belirli aralıklarla güncellenecektir, sizlerin fikirleri doğrultusunda yeni kore yapımları eklemeye devam edeceğiz.

Yazar: İrem Şirin

1994 yılında İstanbul'da doğdu. Şu an University of Palermo'da Çevre Mühendisliği okuyor. Gündelik hayatından arta kalan zamanını yazarak geçirmeyi seviyor.

Buna Da Göz At

En İyi Avukat Filmleri – 15 Harika Eser

İnsanlığın en tartışmalı konularından biri olan adalet, bugüne kadar beyaz perdede pek çok kez işlendi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir