Brad Pitt Filmleri | En İyi 15 Film

Hollywood’un en karizmatik simalarından Brad Pitt’i her ne kadar oynadığı filmlerden tanıyıp bağrımıza bassak da kendisi aslında oyunculuk performansına, ailesine Güzel Sanatlar Akademesi’ne gidiyorum diyerek evden çıkıp Hollywood’a gitmesiyle başladı. Biz de rol aldığı birbirinden güzel filmleri ve hafızalara kazınan karakterleriyle sinema sektöründeki ihtişamlı koltuğuna bir daha inmemek üzere oturan bu başarılı oyuncunun en iyi performanslarını listeledik.

Fight Club

Brad Pitt filmleri - Fight Club

Yapım Yılı: 1999

IMDb: 8.8

Şüphesiz Brad Pitt deyince akla gelen ilk filmlerden Fight Club, David Fincher’in başyapıtlarından biri olarak yerini alırken filmde uzun süredir uykusuzluk hastalığı çeken Jack’in, Tyler Durden ile tanışıp dövüş kulübüne katılmasıyla değişen hayatı anlatılıyor. Sürpriz sonu, oyunculukları ve kurgusuyla gönüllerde taht kuran Fight Club’ta Brad Pitt, hafızalardan silinmeyen karakter Tyler Durden’e hayat verirken Edward Norton ve Helena Bonham Carter gibi ünlü isimler de ona eşlik ediyor.

Seven

Brad Pitt filmleri - Seven

Yapım Yılı: 1995

IMDb: 8.6

Brad Pitt’in, Morgan Freeman ile başrolü paylaştığı Seven, suç-polisiye ve gerilim türlerinde unutulmaz filmlerden biri olmayı başarıyor. Filmde bir seri katil Hristiyanlık inancına göre 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleriyle öldürürken Brad Pitt ve Morgan Freeman ise bu katili bulmaya çalışan iki polis dedektifi olarak karşımıza çıkıyor. Ünlü yönetmen David Fincher’in imzasını taşıyan film gerilim dolu kurgusu ve sürükleyici konusuyla da klasik filmler arasında yerini alıyor.

Snatch

Brad Pitt filmleri - Snatch

Yapım Yılı: 2000

IMDb: 8.3

Jason Statham ve Brad Pitt’in göz doyuran performanslarını izlediğimiz Snatch filminde türlü türlü suçların işlendiği İngiltere’nin yeraltı dünyasına inip gerilim ve aksiyon dolu iki farklı hikayeye tanıklık ediyoruz. Bir yandan çalınan elmas bir yandan yasadışı düzenlenen boks maçlarıyla örülü film, dozunun iyi ayarlandığı mizahıyla da dikkatleri çekmeyi başarırken Brad Pitt ise Çingene Mickey rolüyle unutulmaz bir oyunculuk sergiliyor.

Inglourious Basterds

Brad Pitt filmleri - Inglourious Basterds

Yapım Yılı: 2009

IMDb: 8.3

Quentin Tarantino’nun yazıp yönettiği ‘Soysuzlar Çetesi’ olarak bilinen film konusunu 2.Dünya Savaşı zamanında ailesi öldürülen Sousanne’nin intikam hikayesinden alıyor. Filmde Brad Pitt, Alman komutan Aldo Raine’yi canlandırırken Christoph Waltz ise En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ının sahibi oluyor.

Twelve Monkeys

Brad Pitt filmleri - Twelve Monkeys

Yapım Yılı: 1995

IMDb: 8.0

Twelve Monkeys’de, dünyada hızlıca yayılan bir virüs yüzünden 5 milyar insan ölürken, geriye kalan insanlar ise yer altında hayatlarını sürdürmeye çalışıyor. Geçmişe dönüp virüsü yok etmek amacıyla bir zaman makinesi icat edilince bunu test etmek için James Cole isimli bir gönüllü geçmişe yollanıyor. Kendisini akıl hastanesinde bulup görevi oldukça zorlaşan Cole’a filmde Bruce Wills hayat verirken akıl hastanesindeki Jeffrey Goines isimli karakter ise Brad Pitt tarafından canlandırılıyor.

The Curious Case Of Benjamin Button

Brad Pitt filmleri - The Curious Case of Benjamin Button

Yapım Yılı: 2008

IMDb: 7.8

David Fincher’in yönetmenliğini yaptığı film hayatı tersten yaşayan bir adamın sıradışı hikayesini anlatıyor. Benjamin Button, öldüğü günden doğduğu güne doğru gençleşerek ilerlerken hayatı ise doğduğu gün son buluyor. Benjamin Button’a Brad Pitt hayat verirken film ise tam 3 dalda Oscar kazanıyor.

The Big Short

Brad Pitt filmleri - The Big Short

Yapım Yılı: 2016

IMDb: 7.8

2000’lerin ortalarında sinyallerini yakan bir finansal kriz, riskli yatırımlar, modern bankacılık ve bir grup finansçı… Adam McKay’in yönetmenliğindeki The Big Short, En İyi Uyarlama Senaryo Oscar’ını kazanırken iddialı oyuncu kadrosuyla da dikkatleri bir hayli çekiyor. Brad Pitt, Ben Ricket adlı bir uzmanı canlandırırken Christian Bale, Ryan Gosling ve Steve Carrell gibi ünlü isimler de ona eşlik ediyor.

Fury

Brad Pitt filmleri - Fury

Yapım Yılı: 2014

IMDb: 7.6

Brad Pitt’in Komutan Wardaddy olarak karşımıza çıktığı ‘Fury’ 2.Dünya Savaşı zamanlarında küçük bir ekibin 300 kişilik düşman bölüğü ile savaşmasını anlatıyor. Kısıtlı imkanlarla 5 kişilik ekibini sağ salim ülkesine götürmeye çalışan Wardaddy’in dram ve aksiyon dolu mücadelesini izlediğimiz filmin yönetmen koltuğunda ise David Ayer oturuyor.

Legends Of The Fall

Brad Pitt filmleri - Legends of the Fall

Yapım Yılı: 1994

IMDb: 7.5

Brad Pitt’in başrolü Anthony Hopkins ile paylaştığı film bir savaş gazisinin hikayesini anlatıyor. Albay Ludlow, üç oğlunu tek başına büyütmüş sevecen bir babayken, oğlunun evlendiği kızın eve gelmesi ve sahip olduğu yaşam tarzını bu aileye aşılamasıyla aile bambaşka bir hayata başlıyor. Yönetmenliğini Edward Zwick’in yaptığı film En İyi Sinematografi Ödülü’nün de sahibi oluyor.

Moneyball

Brad Pitt filmleri - Moneyball

Yapım Yılı: 2011

IMDb: 7.6

Brad Pitt’in genel menajer Billy Beane’yi canlandırdığı film senaryosunu gerçek bir hikayeden alıyor. Beane sınırlı bütçeyle, zengin kulüplere meydan okuyan bir beyzbol takımı oluştururken, ‘Kazanma Sanatı’ olarak da bilinen film başarılı spor filmleri arasında yerini alıyor.

Spy Game

Brad Pitt filmleri - Spy Game

Yapım Yılı: 2001

IMDb: 7.1

Film, iki CIA ajanı Nathan Muir ve Tom Bishop’un arkadaşlığını anlatıyor. Bishop’un ağır bir suçla yargılanıp öldürüleceği vakit emekli olmaya hazırlanan Muir ise son görevini dostunu kurtarmak için gerçekleştiriyor. Brad Pitt’in başrolü Robert Redford ile paylaştığı bu casusluk filmin yönetmen koltuğunda ise Tony Scott oturuyor.

Troy

Brad Pitt filmleri - Troy

Yapım Yılı: 2004

IMDb: 7.2

İlyada destanını anlatan ‘Troy’ filmi Brad Pitt, Diane Kruger, Eric Bana gibi isimlerin yer aldığı oyuncu kadrosundan oluşuyor. Çeşitli mecralarda defalarca uyarlanan bu destan ‘Troy’ filminde ise Brad Pitt’in muhteşem ‘Aşil’ performansıyla izleyicinin karşısına çıkıyor.

Seven Years In Tibet

Brad Pitt filmleri - Seven Years in Tibet

Yapım Yılı: 1997

IMDb: 7.1

Gerçek bir hikayeden uyarlanan film isminden de anlaşılacağı üzerine bir dağcının Tibet’teki yedi yıllık macerasına yer veriyor. Bu serüveninde Budizm felsefesi ile tanışıp tüm hayatını değiştirmek üzere olan maceraperest karakter Heinrich Harrer ise Brad Pitt tarafından canlandırılıyor.

World War Z

Brad Pitt filmleri - World War Z

Yapım Yılı: 2013

IMDb: 7.0

Brad Pitt’i bu sefer korku dolu ütopik bir dünyada karısını ve iki kızını korumaya çalışan bir aile babası olarak izliyoruz. İnsanlar ve zombiler arasındaki savaşı anlatan film Max Brooks’un kitabından uyarlanırken, yönetmenliğini ise Marc Foster üstleniyor.

Ocean’s Serisi

Brad Pitt filmleri - Ocean's 11

Ocean’s 11 (2001) IMDb: 7.8

Ocean’s 12 (2004) IMDb: 6.5

Ocean’s 13 (2007) IMDb: 6.9

Gelmiş geçmiş en iyi soygun serilerinden biri olan Ocean’s serisi, Danny Ocean ve herbiri işinde usta olan ekibinin soygun maceralarına yer veriyor. Brad Pitt seride Rusty Ryan adlı bir poker ustasına hayat verirken George Clooney, Matt Damon, Andy García gibi başarılı isimler de bu seride yer alıyor.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir