En İyi 12 Josh Lucas Filmi

Amerikalı oyucu ve idari yapımcı Josh Lucas, 90’lardan günümüze pek çok başarılı filmde yer aldı. Birçoğu ödüllü olan farklı janrlardaki bu filmlerin en iyilerini sizler için bir araya getirdik.

A Beautiful Mind

Josh Lucas Filmleri - A Beautiful Mind

Yapım Yılı: 2001

IMDB Puanı: 8,2

Nobel Ödül’lü dahi matematikçi John Nash’in trajedilerle dolu hayatını konu alan biyografi filmi A Beautiful Mind, kısa sürede klasikler arasındaki yerini aldı. Filmde matematikçi John Nash’e ünlü oyuncu Russel Crowe hayat verirken Josh Lucas Hansen karakterini canlandırıyor. Film, 2002 yılında 4 Oscar Ödülü’ne sahip oldu.

Secondhand Lions

Josh Lucas Filmleri - Secondhand Lions

Yapım Yılı: 2003

IMDB Puanı: 7,6

Ünlü oyuncu Michael Caine’in de kadrosunda yer aldığı başarılı komedi ve dram filmi Secondhand Lions, dayılarının yanına gönderilen Walter’ın burada edindiği hayat tecrübelerini konu alıyor. Film aynı zamanda 60’lar Teksas’ını beyaz perdeye taşıyarak keyifli bir atmosfer yaratıyor. Filmde bilge dayılara hayat veren aktörler ise Michael Caine ve Robert Duvall.

The Lincoln Lawyer

Josh Lucas Filmleri - The Lincoln Lawyer

Yapım Yılı: 2011

IMDB Puanı: 7,3

Başarılı gerilim filmi The Lincoln Lawyer, küçük davalarla geçimini sağlayan avukat Mick Haller’ın içine düştüğü olayları konu alır. Genellikle Lincoln marka arabasında vakit geçiren Haller’a önemli bir cinayet davası gelir. Ancak dava, göründüğünden çok daha karanlık gelişmelere sahiptir. Bununla birlikte avukat Mick Haller’ın hayatı değişir.

Glory Road

Josh Lucas Filmleri - Glory Road

Yapım Yılı: 2006

IMDB Puanı: 7,2

Josh Lucas tarafından canlandırılan Don Haskins, en iyi siyah ve beyaz oyuncuyu tespit etmeye çalışır. Bunu için bir araya getirdiği yedi siyah ve beş beyaz oyuncuyla hazırlıklara başlar. Batılı Madenciler adı verilen bu ekip, Kentucky’ye karşı zafer kazanmak için ellerinden geleni yapar.

An Unfinished Life

Josh Lucas Filmleri - An Unfinished Life

Yapım Yılı: 2005

IMDB Puanı: 7,0

Jennifer Lopez, Josh Lucas ve Robert Redford’un başrolünde yer aldığı dram filmi An Unfinished Life, bir aile dramasına mercek tutuyor. Oğlunun kaybından sonra kendini alkole veren ve oğlunun ölümü için gelinini suçlayan baba, öfke ve pişmanlıkla geçirdiği yıllarını bir kanara bırakarak temiz bir başlangıç yapmak ister.

Life As We Know It

Josh Lucas Filmleri - Life As We Know It

Yapım Yılı: 2010

IMDB Puanı: 6,6

Josh Lucas’ın başrolünde olduğu romantik komedi dizisi Life as We Know It, birbirinden oldukça farklı hayatlara sahip olan Holly ve Josh’ın vaftiz kızları Sophie sayesinde bir araya gelmelerine değiniyor. Kızları için farklılıklarını görmezden gelen çift, zamanla iyi anlaşabildiklerini fark ediyor.

Around the Bend

Josh Lucas Filmleri - Around the Bend

Yapım Yılı: 2004

IMDB Puanı: 6,5

Around the Bend, gizem ve dram dolu bir aile yaşantısını konu alıyor. Daha önce birbirini hiç görmeyen 4 aile üyesi, aileyi ilgilendiren bir acil durum için bir araya gelmek zorunda kalıyor. Birlikte vakit geçirmeye alışmaya çalışan üyeler, açığa çıkan her yeni bilgiyle daha büyük maceralara atılıyor.

Sweet Home Alabama

Josh Lucas Filmleri - An Unfinished Life

Yapım Yılı: 2002

IMDB Puanı: 6,2

Romantik komedi türünün başarılı örneklerinden olan film, evlenmek üzere olan ünlü modacı Melanie Carmichael’in Alabama’ya olan yolculuğunu konu alır. Lisede gençlik aşkıyla evlenen ve evlendiği kişinin diretmesi ile yıllar içinde bir türlü boşanamayan Melanie, Jake’i boşanmaya ikna etmek zorundadır. Ancak Alabama’da yaşayan Jake’i ikna etmek hiç kolay değildir.

Big Sur

Josh Lucas Filmleri - Big Sur

Yapım Yılı: 2013

IMDB Puanı: 5,8

Michael Polish’in senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını yaptığı film Big Sur, New York’lu Jack Duluoz isimli bir yazarın, tanınmak için çıktığı yolculuğu anlatıyor. Bu uğurda California’ya yolculuk yapan Duluoz, Jack Kerouac’in hayatına da göz kırpıyor.

Poseidon

Josh Lucas Filmleri - Posedion

Yapım Yılı: 2006

IMDB Puanı: 5,6

Tekrar uyarlanarak 2006 yılında çekilen Poseidon, meşhur bir transatlantik yolcu gemisi olan Poseidon’ın batmasını konu alır. Yılbaşı partisi verilen gemide, öngörülemeyen bir felaket gerçekleşir. Yerle bir olan gemiden sağ kurtulmak isteyen 7 kişi ise, büyük bir savaş vermek zorundadır.

Hulk

Josh Lucas Filmleri - Hulk

Yapım Yılı: 2003

IMDB Puanı: 5,6

Birçok kez beyaz perdeye uyarlanan Marvel kahramanı Hulk, 2003 yılında Eric Bana tarafından canlandırılıyor. Bir bilim adamı olan Bruce Banner, deney sırasında doğrudan gama ışınına maruz kalır. Bu kazadan sonra Bruce Banner, sinirlendiğinde yeşil bir deve dönüşmektedir. Bruce Banner, bu değişimle başa çıkmak ve gücünü kullanmayı öğrenmek zorundadır.

Stolen

Josh Lucas Filmleri - Stolen

Yapım Yılı: 2012

IMDB Puanı: 5,5

Nicolas Cage’in başrolünde yer aldığı aksiyon filmi Stolen, ihanet sonucu 8 yıl hüküm giyen Will Montgomery’nin hayata yeniden başlama hikayesini konu alıyor. Soygun parasının kendisinde olduğuna inanan ajanlar yüzünden para bulmak zorunda kalan Will, 8 yıl önceki soygunu tekrar gerçekleştirmek ve kızını kurtarmak zorunda kalır.

 

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir