Mutlaka İzlemeniz Gereken David Fincher İmzalı 9 Film

Çözülmeyi bekleyen bulmacalar, gerilim ve gizem dolu hikayeler, sürpriz sonlar… Unutulmaz filmleri sinemaya kazandıran usta yönetmen David Fincher’ın en güzel 9 filmini listeledik.

Panic Room

David Fincher filmleri - Panic Room

Yapım Yılı: 2002

IMDb: 6.8

Başrollerini Jodie Foster, Kristen Stewart ve Forest Whitaker’ın paylaştığı Panic Room, gerilimin bir hayli yüksek seviyede tutulduğu tek mekan filmlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Filmde yeni eve  taşınan Meg Altman ve kızı Sarah oldukça tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınca yüksek güvenlikli sistemlerle donatılmış evin özel odasına sığınıyorlar. Film tek mekanda geçmesine rağmen kendisini sıkmadan izlettirirken Jodie Foster ve Kristen Stewart’ın başarılı oyunculuk performansları ise gözden kaçmıyor.

Zodiac

David Fincher filmleri - Zodiac

Yapım Yılı: 2007

IMDb: 7.7

Mektupları ve şifreli mesajlarıyla şehrin kabusu haline gelmiş bir seri katil ve onu yakalamaya çalışan dört takıntılı adam… Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Anthony Edwards ve Robert Downey Jr. gibi isimleri bünyesinde bulunduran Zodiac filmi ile David Fincher polisiye ve gerilim dolu bir hikayeyi oldukça başarılı bir şekilde beyazperdeye taşıyor.

The Social Network

David Fincher filmleri - The Social Network

Yapım Yılı: 2010

IMDb: 7.7

The Social Network ile Harvard Üniversitesine, 2000’li yıllara gidiyor ve Mark Zuckerberg ‘in Facebook macerasına tanıklık ediyoruz. Sosyal medya deyince akla gelen ilk platformlardan Facebook, kurulumunun arkasındaki gerçekler ve Mark Zuckerberg’in hikayesini David Fincher ustalığı ile yorumluyor ve Oscar ödülleriyle başarısını taçlandıran biyografik bir film ortaya koyuyor.

The Curious Case Of Benjamin Button

David Fincher filmleri - The Curious Case of Benjamin Button

Yapım Yılı: 2008

IMDb: 7.8

Brad Pitt’in başrol koltuğunda oturduğu film oldukça ilginç bir hikayeyi gözler önüne seriyor. Filmde hayatını tersten yaşayan Benjamin Button, öldüğü günden doğduğu güne doğru gençleşerek ilerliyor ve hayatı doğduğu gün son buluyor. Alışılagelmemiş fantastik bir hikayeye odaklanan film tam 3 dalda Oscar kazanmayı başarıyor.

The Game

David Fincher filmleri - The Game

Yapım Yılı: 1997

IMDb: 7.8

The Game, aldığı doğumgünü hediyesiyle hayatı değişen ve kendini gerilim dolu bir oyunun içerisinde bulan Nicholas Van Orton’u konu ediniyor. Psikolojik gerilim ve gizem dolu filmin başrol karakteri Michael Douglas tarafından canlandırılırken ona Sean Penn ve Deborah Unger gibi isimler de eşlik ediyor.

The Girl With The Dragon Tatto

David Fincher filmleri - The Girl With the Dragon Tattoo

Yapım Yılı: 2011

IMDb: 7.8

Film, geçmişten günümüze uzanan cinayetler zincirine ve bu cinayetleri çözmekle uğraşırken yolları kesişen gazeteci Mikael Blomkvist ve hacker Lisbeth Salander’a odaklanıyor. Uyarlama bir yapım olan filmin başrollerini ise Daniel Craig ve Rooney Mara üstleniyor.

 Gone Girl 

David Fincher filmleri - Gone Girl

Yapım Yılı: 2014

IMDb: 8.1

Gone Girl, aniden ortadan kaybolan Amy ve onu bulmaya çalışan ancak kayboluşundan sorumlu tutulan kocası Nick’i konu alıyor. Psikolojik gerilim sevenler için oldukça iddialı bir yapım olan filmin başrollerini ise Ben Affleck ve Rosamund Pike paylaşıyor.

Seven

David Fincher filmleri - Seven

Yapım Yılı: 1995

IMDb: 8.6

Suç-polisiye ve gerilim türlerinde adını altın harflerle yazdıran Seven filmi, Hristiyanlık inancına göre 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleriyle öldüren bir seri katili ve o katili yakalamaya çalışan iki polis dedektifini konu alıyor. Bu iki polis dedektifi Brad Pitt ve Morgan Freeman tarafından canlandırılırken film, sürpriz sonu ve sürükleyici hikayesiyle unutulmazlar arasında yerini alıyor.

Fight Club

David Fincher filmleri - Fight Club

Yapım Yılı: 1999

IMDb: 8.8

Uzun süredir uykusuzluk hastalığı çeken Jack’in, Tyler Durden ile tanışıp dövüş kulübüne katılmasıyla değişen hayatının anlatıldığı kült yapım Fight Club, David Fincher’ın adeta bir başyapıtı haline geliyor. Film, oyunculukları, kurgusu ve sürpriz sonuyla gönüllerde taht kurarken oyuncu kadrosu ise Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter gibi ünlü aktörlerden oluşuyor.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir