Soğuk Havalarda İçinizi Isıtan Duygu Yüklü 10 Film

Yeri geldiğinde renkli karakterleriyle yüzümüzü güldürüp neşemize neşe katan, yeri geldiğinde ise iç burkan hikayeleriyle aile kavramını derinlemesine anlatan birbirinden anlamlı en güzel 10 filmi listeledik.

Lorenzo’s Oil

Aile Filmleri - Lorenzo's Oil

Yapım Yılı: 1992

IMDb: 7.3

Yönetmenliğini George Miller’in gerçekleştirdiği Lorenzo’s Oil, oğullarını kurtarmak için hiçbir tıbbi bilgileri olmadıkları halde binbir tür yol deneyerek sonunda bir tedavi geliştiren Odone ailesinin gerçek hayat hikayesinden uyarlanıyor. Doktorlar küçük Odone için birkaç yıl ömür biçerken annesi ve babasının çabalarıyla sahip olduğu ölümcül hastalığı daha fazla ilerlemiyor ve bu tedavi tıp literatürüne bile giriyor. Dram ve azim dolu hikayesiyle gönüllere dokunan filmin başrollerini ise Nick Nolte ve Susan Sarandon paylaşıyor.

What’s Eating Gilbert Grape

Aile Filmleri - Whats's Eating Gilbert Grape

Yapım Yılı: 1993

IMDb: 7.8

Başrollerini Johnny Depp ve Leonardo DiCaprio gibi iki dev ismin paylaştığı What’s Eating Gilbert Grape, hem obezite hastası annesine hem de otizmli kardeşine bakmak yükümlülüğünde olan genç Gilbert’i konu alıyor. Gilbert küçük bir kasabada annesi ve kardeşiyle sıradan hayatını sürdürürken kasabadan geçen Becky adlı kıza aşık olması onu büyük bir çıkmaza sürüklüyor. Lasse Hallström’ün yönettiği film genç bir insanın fedakarlıklarını ve aşkıyla ailesi arasındaki duygusal savaşını hem dramatik komedi hem de romantik türde başarılı bir şekilde yansıtıyor.

The Family Man

Aile Filmleri - The Family Man

Yapım Yılı: 2000

IMDb: 6.8

Hayatta paradan daha önemli şeyler de vardır tarzı düşüncelere hiç kafayı yormamış, evlilikle alakası olmayan, gayet işinde gücünde zengin bir adam Jack Campbell bir sabah uyandığında kendini 2 çocuklu bir aile babası olarak buluyor. Neye uğradığını şaşıran Jack, bir yandan korkuya kapılırken bir yandan da bu olağanüstü duruma ve yeni hayatına alışmaya çalışıyor. Aile kavramını komedi ve fantastik türlerinde ele alan bu eğlenceli film Brett Ratner tarafından yönetilirken, başrol koltuğunda ise başarılı oyuncu Nicolas Cage oturuyor.

In America

Aile Filmleri - In America

Yapım Yılı: 2002

IMDb: 7.7

Jim Sheridan’ın yönetmenliğindeki In America, Amerika’ya taşınan İrlandalı bir ailenin yeni hayatını konu ediniyor. Ailenin her bir ferdi bu yepyeni yaşamlarını ve televizyondan gördükleri o büyülü ülkeyi keşfetmeye çalışırken, birbirleriyle ilgili öğrendikleri sırlar bu süreci bambaşka yerlere götürüyor. Samantha Morton ve Paddy Considine’nin başrollerini paylaştığı film 3 dalda ise Oscar’a aday gösteriliyor.

Big Fish

Aile Filmleri - Big Fish

Yapım Yılı: 2003

IMDb: 8.0

Fantastik ve macera türünün başarılı örneklerinden Big Fish’te, babasının hastalığından ötürü evine geri dönen William babasının geçmişine dair topladığı öyküler ve efsanelerle nefes kesen bir keşfin kapılarını aralıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Ewan McGregor, David Denman, Alfred Finney ve Billy Crudup gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise hayal gücüne hayran kaldığımız ünlü yönetmen Tim Burton oturuyor.

Finding Neverland

Aile Filmleri - Finding Neverland

Yapım Yılı: 2004

IMDb: 7.7

Johnny Depp ve Kate Winslet’i kadrosunda birleştiren Finding Neverland, Peter Pan’in yaratıcısı James Barrie’nin gerçek hayat hikayesinden uyarlanıyor. Barrie’nin, hayatının en ihtişamlı eserini yaratmasını, nasıl ilhamın peşinden koştuğunu ve bu süreçte ailesiyle olan ilişkilerini izlediğimiz filmin yönetmen koltuğunda ise Marc Foster oturuyor.

The Family Stone

Aile Filmleri - The Family Stone

Yapım Yılı: 2005

IMDb: 6.3

Stone ailesini konu alan filmde, ailenin oğul Everett ailenin kültürüne oldukça yabancı kız arkadaşı Meredith’i eve getirince evde oldukça soğuk rüzgarlar esiyor. Bu durumdan rahatsız olan genç kız, kardeşinden destek almak istiyor, kız kardeşi Julie’nin eve gelmesi olayların ve tavırların seyrini değiştiriyor. Thomas Bezucha’nın yönetmenliğindeki bu komedi filminde oyuncu kadrosunu ise Sarah Jessica Parker, Dermot Mulroney, Luke Wilson ve Diane Keaton gibi isimler oluşturuyor.

Little Miss Sunshine

Aile Filmleri - Little Miss Sunshine

Yapım Yılı: 2006

IMDb: 7.8

Filmde, küçük kızlarının ülkenin öteki kısmındaki güzellik yarışmasına katılmak istemesi üzerine bir minibüse atlayıp yola çıkan Hoover ailesinin eğlenceli hikayesine yer veriliyor. Modern bir Amerikan ailesinin tatlı atışmaları, yeri geldiğinde karakter çatışmaları ve değinilen ‘aile’ kavramı başarılı bir şekilde beyazperdeye aktarılırken film iki dalda da Oscar kazanıyor. Filmin kadrosunda ise Abigail Breslin, Paul Dano, Steve Carell ve Alan Arkin gibi oyuncular yer alıyor.

Definitely, Maybe

Aile Filmleri - Definitely Maybe

Yapım Yılı: 2008

IMDb: 7.1

Adam Brooks yönetmenliğindeki Definitely, Maybe filminde, karısından boşanmak üzere olan Will Hayes, küçük kızının bitmek bilmeyen soruları üzerine kendisini eşiyle ilk nasıl tanıştıklarını ve ona nasıl aşık olduğunu anlatırken buluyor. Ryan Reynolds, Rachel Weisz ve Elizabeth Banks’in başrollerini paylaştığı film romantik komedi türünün de oldukça başarılı örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Everybody’s Fine

Aile Filmleri - Everybody's Fine

Yapım Yılı: 2009

IMDb: 7.1

Duygusal bir baba olan Frank Goode, bir gün dört yetişkin çocuğunu görmek için yola çıkıyor. Tabi bu yolculuk esnasında karşılaştığu yabancı insanlar, ailesiyle ilgili düşünecek bol bol zaman, ve farkına varacağı gerçekler oluyor. Dramatik komedi türündeki Everybody’s Fine bünyesinde Robert De Niro, Drew Barrymore, Kate Beckinsale ve Sam Rockwell gibi isimleri bulundururken yönetmenliği ise Kirk Jones tarafından gerçekleştiriliyor.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir