Talihsiz Joker Jared Leto’nun En İyi Filmleri

2016’daki Joker performansıyla adını bir kez daha duyuran, Oscar ödüllü başarılı aktör Jared Leto’nun en iyi 9 performansını listeledik.

Prefontaine

Jared Leto Filmleri - Prefontaine

Yapım Yılı: 1997

IMDb: 6.8

Yönetmenliğini Steve James’in gerçekleştirdiği Prefontaine, biyografik bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Film, Amerikalı ünlü koşucu Steve Prefontaine’in hayatına odaklanıyor. Prefontaine’nin genç yaştaki trajik ölümüne de yer verildiği filmin başrolünde ise Jared Leto boy gösteriyor.

Requiem For Dream

Jared Leto Filmleri - Requiem for Dream

Yapım Yılı: 2000

IMDb: 8.3

Romandan uyarlama Requiem For Dream, uyuşturucu bağımlısı bir genç ile tek derdi yarışma programları olan televizyon bağımlısı annesinin trajik hikayesini anlatıyor. Darren Aronofsky filmin yönetmenliğini üstlenirken başrollerini ise Jared Leto, Ellen Burstyn, Jennifer Connelly ve Marlon Wayans paylaşıyor.

Panic Room

Jared Leto Filmleri - Panic Room

Yapım Yılı: 2002

IMDb: 6.8

David Fincher imzalı Panic Room’da, Meg Altman kızıyla birlikte yeni bir eve taşınıyor. Bir gece ansızın tehlikeli birkaç adam eve girince anne ve kız çareyi evin güvenli odasında saklanmakta buluyorlar. Jodie Faster ve Forest Whitaker’in başrollerini paylaştığı film izleyicilerine gerilim dolu anlar yaşatırken Jared Leto’nun kötü adam performansı ise gözlerden kaçmıyor.

Lord Of War

Jared Leto Filmleri - Lords of War

Yapım Yılı: 2005

IMDb: 7.6

Lord Of War, ünlü bir silah taciri olarak yaşamını sürdüren Yuri Orlov’un hikayesini anlatıyor. Yuri, bu tehlikeli işini uluslarası boyuta taşıyarak büyük ordulara yardım ediyor ancak ailesi onu işinde gücünde masum bir nakliyeci olarak biliyor. Andrew Niccol’un yönettiği bu dram ve aksiyon filminde başrolleri ise Jared Leto ve Nicolas Cage paylaşıyor.

Lonely Hearts

Jared Leto Filmleri - Lonely Hearts

Yapım Yılı: 2006

IMDb: 6.4

Lonely Hearts konusunu 1950’li yılların Amerikasını sallayan iki seri katilin hikayesinden alıyor. Bu iki meşhur katil Martha Beck ve Raymond Fernandez ‘Yalnız Kalpler’ olarak bilinirken gazeteye ilan vererek kurban seçmeleri ve ardından onları hem dolandırıp hem de öldürmeleri o döneme damga vurmalarına yeter de artıyor. Yönetmen koltuğunda Todd Robinson’un oturduğu filmde Raymond Fernandez’e Jared Leto hayat verirken, Martha Beck ise Salma Hayek tarafından canlandırılıyor.

Mr. Nobody

Jared Leto Filmleri - Mr. Nobody

Yapım Yılı: 2009

IMDb: 7.8

Jaco Van Dormael’in yönetmenliğini üstlendiği Mr.Nobody, bizi 2092 yılına götürüyor ve dünyada kalmış son ölümlü insan Nemo ile tanıştırıyor. 117 yaşındaki Nemo’nun çocukken vermek zorunda olduğu bir karar ile bu kararın doğuracağı sonsuz olasılık filme konu olurken, bilim kurgu türünün en iyileri arasında sayılan Mr.Nobody’nin başrolünde ise Jared Leto yer alıyor.

Dallas Buyers Club

Jared Leto Filmleri - Dallas Buyers Club

Yapım Yılı: 2013

IMDb: 8.0

Uyuşturucu bağımlısı ve HIV taşıyıcısı Ron Woodroof’un dram dolu hikayesinin anlatıldığı Dallas Buyers Club, kadrosunda Matthew McConaughey, Jared Leto, Jennifer Garner ve Steve Zahn gibi isimleri bir araya getiriyor. Filmin yönetmenliği Jean-Marc Vallée tarafından gerçekleştirilirken  Jared Leto bu filmdeki performansı ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ına layık görülüyor.

Suicide Squad

Jared Leto Filmleri - Suicide Squad

Yapım Yılı: 2016

IMDb: 6.0

Süper kahramanların başına bela olmuş kötü süper güçleri bir araya getiren Suicide Squad, bu sefer bu kötü takımı daha da kötü bir suç örgütüyle karşı karşıya getiriyor. Yönetmenliğini David Ayer’in gerçekleştirdiği bu fantastik filmde Margot Robbie, Jared Leto, Will Smith ve Joel Kinnaman ünlü isimler kadroda yer alırken Jared Leto, Joker performansıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

The Outsider

Jared Leto Filmleri - The Outsider

Yapım Yılı: 2018

IMDb: 6.3

The Outsider, 2.Dünya Savaşı zamanlarında Japonya’da tutuklu olarak kalmış bir Amerikan askeri Nick Lowell’i konu ediniyor. Nick, tutsaklıktan kurtuluyor kurtulmasına ama sırada ödemek zorunda olduğu borcu ve korumak zorunda olduğu saygınlığı yer alıyor. Nick Lowell, Jared Leto’nun başarılı performansı ile buluşurken filmin yönetmen koltuğunda ise Martin Zandvliet oturuyor.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …