Tek Kişilik Dev Kadro Ata Demirer’in Tüm Filmleri

Türk komedisinin sevilen ismi Ata Demirer, gişede büyük başarılar elde eden birçok filmde imza atmıştır. Ünlü komedyenin bugüne kadar yer aldığı tüm filmleri sizler içi bir araya getirdik.

Vizontele Tuuba

Ata Demirer Filmleri - Vizontele Tuuba

Yapım Yılı: 2003

IMDb Puanı: 6,5

Vizontele Tuuba, büyük başarı yakalayan Vizontele filminden altı yıl sonrasını konu almaktadır. Televizyonun köye gelişinden sonra büyük ilerleme kaydeden köy, bu kez yeni gelen öğretmen kızı Tuba’nın radikal düşünceleri ile afallar. Yönetmen koltuğunda Yılmaz Erdoğan’ın oturduğu filminde kadrosunda ilk filmdeki gibi Demet Akbağ, Tolga Çevik, Altan Erkekli ve Tuba rolüyle Tuba Ünsal yer alır.

Neredesin Firuze

Ata Demirer Filmleri - Neredesin Firuze

Yapım Yılı: 2004

IMDb Puanı: 7,3

Ezel Akay yönetmenliğindeki komedi filminin kadrosunda Cem Özer, Haluk Bilginer, Özcan Deniz, Ragıp Savaş, Ruhi Sarı, Ata Demirer, Demet Akbağ ve Şebnem Dönmez gibi yıldız isimler yer alır. Unkapanı’nda sıkıntılı günler yaşayan plakçılar Hayri ve Osman, geleceğin yıldızı olduğuna inandıkları Ferhat’ı ikna etmeye çalışır. Ancak Almanya’dan dönen Ferhat, bu sırada gizemli bir yapımcı olan Firuze ile karşılaşır.

Kısık Ateşte 15 Dakika

Ata Demirer Filmleri - Kısık Ateşte 15 Dakika

Yapım Yılı: 2006

IMDb Puanı: 6,2

Zengin kadrolu filmin yönetmen koltuğunda Neco Çelik oturur. Farklı dallarda uzmanlaşan bir grup sanatçının yolu, bir restoranda menajer Muhtar ile kesişir. Ata Demirer, bu grupta sanat müziği icra etmektedir.

Osmanlı Cumhuriyeti

Ata Demirer Filmleri - Osmanlı Cumhuriyeti

Yapım Yılı: 2008

IMDb Puanı: 5,1

Komedinin sevilen ismi Gani Müjde, Ata Demirer ve Vildan Atasever’in başrollerini paylaştığı bir tarihi komedi filmi sunmaktadır. Atatürk’ün küçük yaşta hayata veda ettiği, alternatif bir gerçekliği ele alan filmde Osmanlı Cumhuriyeti devam etmektedir. Ata Demirer, hem ülke yönetimi ve hem de özel hayatında çıkmaza giren Padişah 4. Osman’a hayat verir.

Eyyvah Eyvah

Ata Demirer Filmleri - Eyyvah Eyvah

Yapım Yılı: 2010

IMDb Puanı: 7,0

Ata Demirer’in ünlü serisi Eyyvah Eyvah, Hakan Algül yönetmenliğinde beyaz perdeye taşındı. Ata Demirer tarafından canlandırılan klarnetçi Hüseyin, yıllardır görmediği babasını bulmak için yollara düşer. Bu macerada yolu, sahne sanatçısı Firuzan ile kesişir.

Eyyvah Eyvah 2

Ata Demirer Filmleri - Eyyvah Eyvah 2

Yapım Yılı: 2011

IMDb Puanı: 6,7

Serinin ikinci filminde Hüseyin, büyük aşkı Müjgan’la evlenmeye karar verir. Müjgan’ı istemek için ailesi saydığı Firuzan olaya dahil olur. İkili, bu kez düğün için Geyikli’ye doğru yola çıkar.

Berlin Kaplanı

Ata Demirer Filmleri - Berlin Kaplanı

Yapım Yılı: 2012

IMDb Puanı: 5,1

Ata Demirer, Tarık Ünlüoğlu ve Mert Aran’ın başrolünde yer aldığı filmde Ata Demirer Berlin’de yaşayan boksör, Ayhan Kaplan’ı canlandırır. Hayatını bu işle kazanan Ayhan ve antrenörü Cemal, itibarlarını kaybetmeye başlayınca yeni bir maceraya atılır. Filmin yönetmen koltuğunda deneyimli komedi yönetmeni Hakan Algül oturmaktadır.

Eyyvah Eyvah 3

Ata Demirer Filmleri - Eyyvah Eyvah 3

Yapım Yılı: 2014

IMDb Puanı: 6,0

Serinin üçüncü ve son filminde Hüseyin ve Müjgan çifti çocuk beklemektedir. Hüseyin çocuğuna daha iyi bakabilmek için geceleri ek iş yaparken, en yakın arkadaşı Firuzan büyük bir şöhrete kavuşur. İkilinin hayatları farklı yönlerde ilerlese de, bir noktada tekrar kesişmek zorunda kalır. Oyuncu kadrosunda her zamanki gibi Ata Demirer, Demet Akbağ ve Özge Borak yer alır.

Niyazi Gül Dörtnala

Ata Demirer Filmleri - Niyazi Gül Dörtnala

Yapım Yılı: 2015

IMDb Puanı: 4,5

Ata Demirer, yetenekli veteriner Niyazi Gül karakterine hayat verir. Aynı zamanda okulda ders veren ve gizli bir formül üzerinde çalışan Niyazi’nin en büyük yardımcısı Hediye’dir. İkilinin hayvanlar konusundaki çalışmaları tehlikeli bir at yarışı ile sekteye uğrar. Filmde Ata Demirer’e Şebnem Bozoklu ve Demet Akbağ eşlik etmektedir.

Olanlar Oldu

Ata Demirer Filmleri - Olanlar Oldu

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 6,4

Sevgilisinden ayrılan ve yalnız bir hayat süren Zafer, annesi tarafından evlenmeye zorlandığı bir yaz tatilinde ünlü oyuncu Aslı ile tanışır. Oğlunun evlenmesini isteyen Döndü, bu yeni gelin adayına karşı şüpheli yaklaşmaktadır. Filmde Zafer karakterine Ata Demirer, Aslı karakterine Tuvana Türkay hayat vermektedir.

Hedefim Sensin

Ata Demirer Filmleri - Hedefim Sensin

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 6,3

Yönetmen koltuğunda Kıvanç Baruönü’nün oturduğu filmde Ata Demirer, çiğköfte ustası Zekeriya Taştan!a hayat verir. Zekeriya, patavatsızlığı nedeniyle başına iş açarak Gökçeadaya’ya sığınır. Burada Zekeriya’nın yolu Hafize, Leyla ve Hasan ile kesişir.

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı

Ata Demirer Filmleri - Organize İşler 2: Sazan Sarmalı

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 6,0

Yılmaz Erdoğan’ın klasikler arasına giren Organize İşler filminin devamında, ünlü dolandırıcı Asıl Noyan kızının isteği üzerine işleri bırakmaya karar verir. Filmin kadrosunda Yılmaz Erdoğan, Ezgi Mola, Kıvanç Tatlıtığ ve Bensu Soral yer almaktadır.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir