Netflix’teki En İyi Korku Filmleri

Yayınladığı dönemde büyük başarılar elde eden korku filmlerine, Netflix sayesinde her an ulaşabiliyoruz. Birçok filmi bünyesinde barındıran Netflix’teki korku ve gerilim seçkisini sizler için ele aldık.

Happy Death Day

Netflix'teki Korku Filmleri - Happy Death Day

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 6,5

Jessica Rothe’un başrolünde yer aldığı korku filmi Happy Death Day, doğum gününde maskeli bir katil tarafından öldürülen Tree’nin hikayesini anlatır. Tree, bu olaydan sonra her sabah aynı güne uyanarak maskeli katil tarafından yeniden öldürülür. Bu döngüden kurtulmak için Tree’nin maskeli katilini bulması gerekmektedir.

The Purge

Netflix'teki Korku Filmleri - The Purge

Yapım Yılı: 2013

IMDb Puanı: 5,7

James DeMonaco tarafından çekilen ünlü korku serisi The Purge’ün başrolünde Ethan Hawke yer alıyor. Suçluların hapis cezası ile kontrol edilemediği bir gerçeklikte hükümet yeni bir uygulamaya geçiyor. 12 saat boyunca vatandaşlar istedikleri suçu işleyebilir ve bunun sonucunda cezalandırılmaz. Bu kan şöleninde güvenli bir şekilde evde kalmaya çalışan James ve Mary’nin başı, evlerine gelen bir yabancı ile belaya girer.

Zombieland

Netflix'teki Korku Filmleri - Zombieland

Yapım Yılı: 2009

IMDb Puanı: 7,6

Devam filmi çekilmeye başlanan korku-komedi filmi Zombieland, yıldız oyuncu kadrosu ile başarılı bir zombi filmi ortaya koyuyor. Filmin başrollerini Woddy Harrelson, Jessie Eisenberg ve Emma Stone canlandırıyor. Zombiler tarafından ele geçirilen bir dünyada hayatta kalmaya çalışan az sayıda insan, bir araya gelerek mücadele etmeye başlıyor.

Get Out

Netflix'teki Korku Filmleri - Get Out

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 7,7

Jordan Peele tarafından yazılıp yönetilen Get Out, En İyi Senaryo Oscar’ı dahil olmak üzere pek çok ödüle layık görüldü. Sevgilisi Rose’un ailesi ile tanışmaya giden Chris, evdeki siyahi hizmetçilerin garip davranışlarından şüphelenir. Daha sonra Chris, ailenin siyahileri hipnotize ederek esir ettiğini fark eder. Ancak kendisi çoktan hipnotize edilmiştir.

A Quiet Place

Netflix'teki Korku Filmleri - A Quiet Place

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 7,6

John Kransinski’nin yönetmenliğini yaptığı gerilim ve korku filmi A Quiet Place, yaratıcı bir distopyada geçiyor. Yalnızca sesle harekete geçen yaratıkların olduğu bir dünyada iki çocuklu bir aile, işaret dili ile hayatını sürdürmektedir. Ses çıkarmadan yaşayan bu ailenin hayatı, bir kaza ile alt üst olur. Aile, çıkardıkları gürültünün sonucunda yaratıklarla yüz yüze gelmek zorunda kalır.

World War Z

Netflix'teki Korku Filmleri - World War Z

Yapım Yılı: 2013

IMDb Puanı: 7,0

Brad Pitt tarafından canlandırılan Birleşmiş Milletler çalışanı Garry Lane, ailesiyle çıktığı yolculukta bir zombi istilası ile karşılaşır. Ailesini korumak için harekete geçen Garry, Dünya’yı bu parazitten kurtaracak çözümü aramak üzere yola çıkar.

The Shining

Netflix'teki Korku Filmleri - The Shining

Yapım Yılı: 1980

IMDb Puanı: 8,4

Efsane yönetmen Stanley Kubrick’in 1980 yapımı filmi The Shining, gerilim ve korku sinemanın mihenk taşlarından biridir. Jack Nicholson’ın canlandırdığı Jack Torrance, kitabını yazmak üzere ailesiyle Overlook oteline gelen bir yazardır. Jack ve ailesi burada mahsur kalınca Jack akli dengesini yitirmeye başlar. Oğlu ise doğaüstü olayları görebilmektedir.

Annabelle

Netflix'teki Korku Filmleri - Annabelle

Yapım Yılı: 2014

IMDb Puanı: 5,4

Kötü ruhlu oyuncak bebek Annabelle hikayesi, korku filmlerine de konu oldu. Hamile eşine oyuncak bebek almak isteyen John, nadide bir parça olduğuna inandığı antika bebek Annabelle’i eve getirir. ancak kısa bir zaman sonra Annabelle’in, eve kötü ruhları çeken lanetli bir bebek olduğu anlaşılır.

Annihilation

Netflix'teki Korku Filmleri - Annihilation

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 6,9

Doğaüstü olaylar gerçekleştiği için karantinaya alınan Area X bölgesine beş araştırmacı kadından oluşan bir ekip gönderilir. Bölgeye gönderilen bir önceki ekibin akıbeti ise bilinmemektedir. Bu tehlikeli yolculukta ekibin başına topografik ve psikolojik anomaliler çıkmaya başlar. Ekip bu bölgeden sağ çıkabilmek için mücadele ederken bir önceki ekibe ne olduğunu keşfeder.

The Silence

Netflix'teki Korku Filmleri - The Silence

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 5,2

Yeraltında yaşayan yaratıklar, yeryüzündeki insanları seslerinden ayırt ederek avlamaya başlamaktadır. Bu vahşetten kurtulmaya çalışan Andrews ve ailesi saklanacak güvenli bir alan bulmaya çalışır. Ancak bu güvenli alanda başka tehlikelerle karşılaşırlar.

The Ritual

Netflix'teki Korku Filmleri - The Ritual

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 6,3

Üniversitede çok yakın olan dört arkadaş, arkadaşlarının ölümünden sonra eskisi gibi bir araya gelememeye başlamıştır. Bir gün İskandinavya’ya seyahat etmeye karar veren grup, yanlış bir dönüş sonucunda karanlık bir ormana sapar. Sıradan gözüken bu orman, dörtlüye gizemli ve korku dolu bir maceranın kapılarını aralar.

Veronica

Netflix'teki Korku Filmleri - Veronica

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 6,2

Babasını kaybettikten sonra kardeşlerine de bakan Veronica, babasının acısını hala atlatamamıştır. Bir gün babasının ruhunu çağırmaya karar veren Veronica, okul çıkışında iki arkadaşı ile birlikte ruh çağırmaya başlar. Ancak bu sırada anlam veremediği olaylar cereyan eder. Eve dönen Veronica, bunun ruh çağırmayla sınırlı kalmadığını fark etmiştir.

The Perfection

Netflix'teki Korku Filmleri - The Perfection

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 6,1

Annesinin ölümcül hastalığı nedeniyle hayallerinden vazgeçen Charlotte, herkes tarafından takdir toplayan bir Çello sanatçısıdır. Ancak annesine bakmak zorunda olduğu için bu alandaki çalışmalarına ara vermiştir. Bir gün, kendisi kadar yetenekli yeni bir çello sanatçısının ortaya çıkması ile birlikte Charlotte harekete geçer. Yeni çello dâhisi Lizze’yi takip etmeye başlar.

Cargo

Netflix'teki Korku Filmleri - Cargo

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 6,3

Zombi salgınında eşini kaybeden Andy, çocuğu ile bir başına kalmıştır. Üstelik eşi tarafından ısırıldığı için dönüşmeden önce 48 saati bulunmaktadır. Andy, bu 48 saati çocuğunu bırakacak güvenli bir yer aramakla geçirir.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir