House of Cards Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Netflix’in ilk ve en başarılı işlerinden olan House of Cards, 6 sezon boyunca ekranlara geldi. Politikayı merkeze alan dram dizisinde ABD’nin yönetim sistemindeki entrikalar gözler önüne seriliyor. 13 bölümlük ilk sezonuyla büyük beğeni toplayan dizi, aynı zamanda Emmy gibi ödül törenlerine aday gösterilen ilk dijital platform dizisi olarak da tarihe geçmiştir. Dizinin başrollerinde, Oscar’lı oyuncu Kevin Spacey, Robin Wright, Kate Mara ve Michael Kelly, Nathan Darrow ve Michael Gill gibi isimler yer alır.

House of Cards Konusu ve Oyuncuları

House of Cards Dizisi Konusu

House of Cards, Amerika’daki başkanlık sisteminin işleyişini ele alıyor. Hırslı bir siyasetçi olan Frank Underwood, uzun zamandır beklediği Dışişleri Bakanlığı pozisyonuna başka birinin getirilmesi sonucunda uzun vadeli ve riskli planını uygulamaya koyuyor. Manipülatif ve zeki bir karakter olan Frank, başkan olma yolunda karşısına çıkanları harcamaktan çekinmiyor. Bu nedenle başlangıçta bir Demokrat Parti milletvekili olan Frank’in adım adım başkanlığa uzandığına tanık oluyoruz.

House of Cards Konusu

Frank Underwood’a bu acımasız planında eşi Claire Underwood ve yardımcısı Doug Stamper eşlik ediyor. Uzun zamandır evli olan çift, beyaz saray içindeki stratejilerine beraber karar vererek güçlü bir oyun ortaya koyuyor. Frank’in her hamlesi, daha büyük bir oyuna hizmet ediyor.

House of Cards Dizisi Oyuncuları

Kevin Spacey

House of Cards Oyuncuları - Frank Underwood

Dizinin ana karakteri olan Frank Underwood, başarılı oyuncu Kevin Spacey tarafından canlandırılıyor. Frank, saygın bir kongre üyesi olarak Amerika siyasetinde görev alırken, istediği pozisyonu alamaması sonucu büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor. Eşi ile birlikte herkesi karşısına alan hırslı ve zeki karakter Frank, yeni planını devreye sokuyor.

Robin Wright

House of Cards Oyuncuları - Claire Underwood

Frank Underwood’a olan sadakati ve zekası ile öne çıkan karakter Claire Underwood, en az kocası kadar manipülatif ve acımasız bir karakter. Soğukkanlı hareket ederek amacına sadık kalan Claire’in Frank dışında da elde etmek istediği özel pozisyonlar bulunuyor.

Kate Mara

House of Cards Oyuncuları - Zoe Barnes

Kata Mara, Frank Underwood ile çıkar ilişkisi bulunan hırslı gazeteci Zoe Barnes’a hayat veriyor. Genç ve güzel karakter siyaset makaleleri yazmak için Frank’ten Beyaz Saray bilgileri ediniyor. Ancak Frank tarafından kullanıldığını hisseden Barnes, ilişkilerini sona erdirerek tek başına var olmaya çalışıyor.

Michael Kelly

House of Cards Oyuncuları - Doug Stamper

Doug Stamper’ı, Frank’in sağ kolu olarak dizide sıklıkla görüyoruz. Her adımda Frank’in yanında bulunan ve Frank’in arkasını toplayan Doug, oldukça sadık bir yardımcı. Ancak zaman zaman zaaflarına yenik düşen karakterin dizide yanlış kararlar aldığına da şahit oluyoruz. Doug Stamper, Frank Underwood’un güvendiği az sayıda insandan biri.

Mahershala Ali

House of Cards Oyuncuları - Remy Danton

Oscar’lı oyuncu Mahershala Ali, ekran süresi diğer oyunculara göre az olmasına rağmen oldukça etkili bir role sahip. Bir zamanlar Frank ile yakın olan Remy Danton karakterine hayat veren Mahershala Ali, daha sonra Saray’dan ayrılarak nüfuz sahibi bir iş adamı haline geliyor. Bu nedenle zamanla çekinilen bir karakter haline gelen Remy, gücünü çıkarları için kullanıyor.

Sakina Jaffrey

House of Cards Oyuncuları - Linda

Amrikalı aktris Sakina Jaffrey’i, ilk bölümden itibaren Başkan’ın özel kalemi olarak görüyoruz. Akıllı bir kadın siyasetçi olan Linda, Frank’in çıkarlarıyla paralel hareket etmediği için Frank tarafından denklemden çıkarılmaya zorlanıyor. Ancak Linda, başkana olan sadakati sayesinde uzun müddet mücadele ediyor.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

Sweet Home Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Yaşadığınız yerde aniden bir salgın baş gösterse ne yapardınız? Hızlı bir şekilde yayılan bir virüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir