Oscar’lı Aktris Nicole Kidman’ın En İyi 12 Filmi

En İyi Kadın Oyuncu dalında 4 Altın Küre ve 1 Oscar Ödülü’ne sahip olan güzel oyuncu Nicole Kidman’ın en iddialı filmlerini bir araya getirdik.

Dogville

Nicole Kidman Filmleri - Dogville

Yapım Yılı: 2003

IMDb Puanı: 8,0

Altın Palmiye Ödül’lü ünlü yönetmen Lars von Trier, Dogville’de 1930’ların Amerika’sını beyaz perdeye taşıyor. Peşindeki tehlikeden kurtulmak için sakin bir kasabaya sığınan Grace, zamanla bu kasaba için bir tehdit haline gelir. Filmde Grace rolüne Nicole Kidman hayat verir.

Lion

Nicole Kidman Filmleri - Lion

Yapım Yılı: 2016

IMDb Puanı: 8,0

Dev Patel, Nicole Kidman ve Rooney Mara’nın başrolleri paylaştığı filmde 5 yaşındaki Saaro’nun kaybolma hikayesi anlatılır. Yanlışlıkla trenin içinde Calcutta’ya giden Saaro, burada yeni bir aileye sahip olur. Ancak Saaro, 5 yaşında kaybettiği ailesini bulmak istemektedir. Filmin yönetmen koltuğunda Garth Davis oturur.

The Others

Nicole Kidman Filmleri - The Others

Yapım Yılı: 2001

IMDb Puanı: 7,6

Savaşta eşini kaybeden Grace, çocukları ve çalışanları ile sakin bir hayat sürer. Ancak bir gün New Jersey’de bastıran sis nedeniyle Grace, çalışanlarıyla birlikte evde mahsur kalır. Nicole Kidman’ın başrolü canlandırdığı filmde yönetmenliği Alejandro Amenabar yapmaktadır.

The Hours

Nicole Kidman Filmleri - The Hours

Yapım Yılı: 2002

IMDb Puanı: 7,5

The Hours, Virginia Woolf’un aynı adlı romanını merkez alır. 1923 yılından başlayarak üç farklı dönemdeki 3 farklı kadını birbirine bağlayan Saatler, kitabı okuyan kadınların hayatında büyük farklar yaratır. Nicole Kidman’a ilk Oscar Ödülü’nü kazandıran filmde Julianne Moore ve Meryl Streep de yer almaktadır.

Eyes Wide Shut

Nicole Kidman Filmleri - Eyes Wide Shut

Yapım Yılı: 1999

IMDb Puanı: 7,4

Stanley Kubrick’in son filmi olan Eyes Wide Shut, sevgi dolu bir çiftin hastalıklı ilişkisini konu alır. Bill Harford’un karısı Alice Harford’u kıskanmasıyla başlayan hikaye, ikilinin özel hayattın karmaşık gelişmelere yol açar. Filmde Nicole Kidman’a eski kocası Tom Cruise eşlik eder.

Flirting

Nicole Kidman Filmleri - Flirting

Yapım Yılı: 1991

IMDb Puanı: 7,2

Yatılı okulda okuyan Danny ve Afrikalı kız arkadaşı Thandie, yakın çevreleri tarafından onaylanmayan bir aşk yaşamamaktadır. İkilinin arkadaşları, ikiliyi ayırmak için her türlü yola başvurur. Filmin yönetmenliğini John Duigan yapmaktadır.

Cold Mountain

Nicole Kidman Filmleri - Cold Mountain

Yapım Yılı: 2003

IMDb Puanı: 7,2

Anthony Minghella tarafından çekilen filmin başrolünde Jude Law, Nicole Kidman ve Renee Zellweger yer almaktadır. Savaştan yeni çıkan Inman ve Ada, huzurlu bir aşkın hayalini kurar. Ancak ortam bu tutkulu aşka müsaade etmez.

The Railway Man

Nicole Kidman Filmleri - The Railway Man

Yapım Yılı: 2013

IMDb Puanı: 7,1

Japonya’daki Demiryolunda insan dışı şartlarda çalışmaya zorlanan esir asker Eric, bu işkenceden kurtularak eve döner. Savaş sona erdikten sonra kendisine işkence eden Japon askerin hayatta olduğunu öğrenen Eric, yaşadığı zorlukların intikamını almak için yola çıkar. Film, Eric Lomax’ın otobiyografisi olarak Jonathan Teplitzky tarafından beyaz perdeye taşınmıştır.

The Killing of a Sacred Deer

Nicole Kidman Filmleri - The Killing of a Sacred Deer

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 7,0

Yunan sinemasının ünlü ismi Yorgos Lanthimos tarafından çekilen filmde, kusursuz bir düzene sahip olan Murphy ailesinin Martin isimli bir yetimin gelişiyle sarsılması anlatılıyor. Filmde başrolü Nicole Kidman ve Colin Farrell canlandırıyor.

Rabbit Hole

Nicole Kidman Filmleri - Rabbit Hole

Yapım Yılı: 2010

IMDb Puanı: 7,0

Nicole Kidman’ın “En İyi Kadın Oyuncu” Oscar’ına aday gösterildiği filmde Corbett çiftinin çocuklarını kaybetmesiyle yaşadığı zorluklar anlatılır. Bu kayıpla başa çıkamayan Becca, evliliğini tehlikeye atan ilişkiler yaşamaya başlar.

To Die For

Nicole Kidman Filmleri - To Die For

Yapım Yılı: 1995

IMDb Puanı: 6,8

Gus Van Sant tarafından çekilen filmde Nicole Kidman, Matt Dillon ve Casey Affleck başrolü paylaşmaktadır. Televizyon sunucusu hayalini gerçekleştirmek için her şeyi yapan Suzanne Stone karakteri, ünlü oyuncuya ilk Altın Küre’sini kazandırmıştır.

The Beguiled

Nicole Kidman Filmleri - The Beguiled

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 6,3

Sofia Coppola’nın yönetmen koltuğunda oturduğu film, Colin Farrel, Nicole Kidman, Kirsten Dunst ve Elle Fanning’i kadrosunda barındırmaktadır. Savaş sırasında yaralanan McBurney, iyileşip yoluna devam etmek için bir süreliğine kız okuluna sığınır. Kadınların içerisinde istirahat eden McBurney, kısa sürede kadınların gözdesi haline gelir.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir