Robert Pattinson’ın Tüm Filmleri

Jenerasyonunun en yetenekli aktörlerinden olan Robert Pattinson, oldukça geniş bir filmografiye sahip. Kariyerine fenomen seri Alacakaranlık ile başlayan Pattinson, Edward karakterinin tozunu üzerinden hızla atarak bağımsız filmlere yöneldi. Kariyeri boyunca birçok büyük yönetmenle, birçok ödüllü filme imza atan yakışıklı oyuncunun şu günlerde vizyona girmesi beklenen TENET isimli bir filmi bulunuyor. Genç oyuncunun içinde yer aldığı en iyi filmleri sizin için derledik.

The Lighthouse

Robert Pattinson Filmleri - The Lighthouse

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 7,6

Robert Pattinson’ın festival festival dolaşan son filmi The Lighthouse, alışılmış Hollywood filmlerine adeta meydan okuyor. Siyah beyaz çekilen ve 20. yüzyılın başlarını konu alan film, yönetmen Robert Eggers’ın ısrarı üzerine o dönemin kamerası ile çekildi. Filmde Robert Pattinson ve Willem Dafoe, eski bir deniz fenerinde yaşayan iki bekçiyi konu alıyor. İki denizci, burada günleri devirirken aralarında gerilimli bir iktidar mücadelesi baş gösteriyor.

Good Time

Robert Pattinson Filmleri - Good Time

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 7,4

En son Netflix ortaklığındaki Uncut Gems ile karşımıza çıkan Safdie kardeşler, Robert Pattinson’un başrolü olduğu gerilim filmi Good Time’a da imza atıyor. Film, Nick ve Connie’nin başarısız banka soygunu girişiminden sonra yaşananları anlatır. Bu soygun sırasında yakalanan Nick, işkencelerle dolu bir hapishaneye düşer. Nick’i kurtarmaya çalışan Connie’nin durumu da çok farklı değildir.

Water for Elephants

Robert Pattinson Filmleri - Water for Elephants

Yapım Yılı: 2011

IMDb Puanı: 6,9

Jacop, 23 yaşında başarılı bir veterinerlik öğrencisidir. Ani bir şekilde anne babasını kaybeden Jacop, okulunu bırakarak gezici bir sirkte işe girer. Buradaki görevi ise asi bir fili eğitmektir. Jacop, zor günlerini atlatmak için filden güç alır ve ikili arasında sıcak bir dostluk başlar.

The Lost City of Z

Robert Pattinson Filmleri - The Lost City of Z

Yapım Yılı: 2016

IMDb Puanı: 6,6

Kaşif Percy Fawett, Amazon ormanlarında daha önce hiç görmediği bir canlı izine rastlar. Bu keşfi bilim dünyasından destek görmeyince ailesinin desteğiyle bölgeyi keşfetmek üzere yolculuğa çıkar. Ancak Percy, bu gezisinden bir daha hiç dönmez. Kaşifin ortadan kayboluşu nedeniyle bu bölge Kayıp Şehir olarak adlandırılmaya başlar.

The Rover

Robert Pattinson Filmleri - The Rover

Yapım Yılı: 2014

IMDb Puanı: 6,4

Zorlu bir ekonomik dönemeçte her şeyini kaybeden Eric, buna sebep olanlardan intikam almaya karar verir. Arabasını çalan çetenin peşine düşerek kendi adaletini sağlamaya çalışır. Başrolde Robert Pattinson’a Guy Pearce ve Scoot McNairy eşlik eder.

The Childhood of a Leader

Robert Pattinson Filmleri - The Childhood of a Leader

Yapım Yılı: 2015

IMDb Puanı: 6,1

The Childhood of a Leader, Sartre’ın aynı adlı öyküsünden uyarlandı. 20. yüzyılın başlarında ortaya çıkan faşizm, Fransa’daki genç bir çocuk üzerinden izleyiciye anlatılıyor. Dönemin savaşları ve anlaşmaları ile inancı şekillenen çocuk, büyük hayalleri olan bir yetişkine dönüşür. Başrolde etkileyici performansı ile Robert Pattinson yer alır.

High Life

Robert Pattinson Filmleri - High Life

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 5,8

High Life yaşamın ve umudun üzerine cesur bir anlatıma sahip olan bilimkurgu filmidir. Ömür boyu hapse mahkum olan bir grup suçlu, esaretlerinden kurtulmak için Dünya dışındaki bir deneye katılır. Bu gizemli üreme deneyine katılan suçlulardan bir tanesi yaşamak ve yaşatmak için göz dolduran bir mücadeleye girişir.

Damsel

Robert Pattinson Filmleri - Twilight Saga: Damsel

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 5,5

Zellner kardeşler imzalı film, Samuel isimli gözü kara bir adamın Amerika’nın batısına olan yolculuğunu anlatır. Samuel, sevdiği kadınla evlenmek için zorlu bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta kendisine atı Butterscotch ve arkadaşı Parson eşlik eder.

Twilight

Robert Pattinson Filmleri - Twilight

Yapım Yılı: 2008

IMDb Puanı: 5,2

Birçoğumuz Robert Pattinson’ı Alacakaranlık Serisi ile tanıdık. Yakışıklı bir vampiri canlandıran aktör, bu seri ile adını milyonlara tanıtıp sevdirmeyi başardı. Bu fenomen seride Pattinson’a eşlik eden isim ise Kristen Stewart. Edward, yıllardır vampir olduğunu gizleyen gizemli bir gençtir. Kasabaya yeni gelen Bella ile aralarında kısa sürede bir aşk başlar. Bella, vampir olduğunu öğrendiği Edward ile tehlikelere meydan okumaya çalışır. Seri, Stephenie Meyer’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

The Twilight Saga: New Moon

Robert Pattinson Filmleri - Twilight Saga: New Moon

Yapım Yılı: 2009

IMDb Puanı: 4,7

Serinin ikinci filminde karizmatik vampir Edward, Bella’yı korumak için ondan ayrılır. Bella yaşadığı hayal kırıklığını aşmak için arkadaşı Jacob’dan yardım alır. Ancak Jacob’ın da Bella’dan sakladığı sırlar vardır. Bella, zaman geçtikçe hem Jacob’ın sırrını hem de Edward’ın neden kendisinden uzak durduğunu anlar.

The Twilight Saga: Eclipse

Robert Pattinson Filmleri - Twilight Saga: Eclipse

Yapım Yılı: 2010

IMDb Puanı: 5,0

Edward’ın kanını isteyen düşmanlar, Bella’nın peşini bırakmaz. Bu sırada Bella ve Jacob’ın yakınlaşması da Edward’ı deliye döndürmektedir. Üçlünün arasındaki gerilim, kurtadamlarla vampirlerin asırlardır süren savaşını tetikler. Bella, herkesin iyiliği için en doğru seçimi yapmak zorundadır.

The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1

Robert Pattinson Filmleri - Twilight Saga: Breaking Dawn

Yapım Yılı: 2011

IMDb Puanı: 4,9

Serinin son halkası iki part halinde yayınlamıştır. İlk parçada Edward ve Bella sorunlarını çözer ve tekrar bir araya gelir. İkili, büyük aşklarını evlilik ile taçlandırır. Evlendikten kısa bir süre sonra hamile kalan Bella için asıl tehlike şimdi başlamaktadır. Karnındaki bebeğin peşinde olan kurtadamlar ve vampirler Edward ve Bella çiftinin peşine düşer.

The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2

Robert Pattinson Filmleri - Twilight Saga: Breaking Dawn 2

Yapım Yılı: 2012

IMDb Puanı: 5,5

Edward ve Bella’nın kızı Renesmee doğar. Büyük bir mutluluk yaşayan Cullen çifti kızlarını nasıl koruyacaklarını bilmemektedir. Edward, ailesindeki diğer vampir klanlarını toplayarak kızını isteyenlere savaş açmaya karar verir. Bu savaş, sonu kanla bitecek büyük bir mücadeleyi başlatır.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir