The Umbrella Academy Dizisi Konusu ve Oyuncuları

İlk sezonuyla büyük beğeni toplayan yeni Netflix dizisi Umbrella Academy, oldukça iddialı ikinci sezonu ile yakın zamanda dönüyor. Oldukça fantastik öğelere ev sahipliği yapan dizide ilgi çekici karakterlerle ve sürükleyici olaylar da yer alıyor. Süper kahraman janrının sıra dışı bir örneğini ekranlara getiren Umbrella Academy, aynı zamanda bir çizgi roman uyarlaması. Henüz diziyle tanışmayanlar ve “Nedir bu Umbrella Academy?” diyenler için dizinin konusuna ve içeriğine yazının devamında değindik.

The Umbrella Academy Dizisi Konusu

the umbrella academy konusu
Dizi, birbirinden farklı hayatlar yaşayan 7 kardeşin, babalarının ölümüyle birlikte bir araya gelmesiyle başlıyor. Dizinin ana konusunu oluşturan kardeşler, yıllar önce bir milyarder tarafından evlat edinilmiş. Ancak bu evlat edinme durumunun salt bir yardım arayışı neticesinde gerçekleşmediğini, işin içine çıkar ve para girdiğini, dizinin 10 bölümlük ilk sezonunda doyurucu bir şekilde işleniyor.

Tamamen farklı hayatlara ve farklı karakter özelliklerine sahip bu yedi kardeş, doğup büyüdükleri eve geri dönerek babalarına karşı son görevi ifa etmek istiyorlar. Ancak bu ölümün ardından birçok sır bırakarak meydana geldiğini fark eden kardeşler, daha büyük bir olayın içine düşerek maceradan maceraya savruluyorlar.

Bu yedi kardeşin esrarengiz aksiyonlar içerisinde yer almasının bir sebebi daha var. Çünkü farklı kökenlere ve hayatlara sahip olan kardeşlerin süper güçleri var. Ancak hepsi, daha sonraki hayatlarını bu süper güçlere göre inşa etmiş değil. Bu nedenle 13 yıl sonra bir araya gelen ailede süper güçlerin neden olduğu çatışma ve tartışmalar baş gösteriyor.

The Umbrella Academy Çizgi Romanı

The Umbrella Academy çıkana kadar süper kahraman kategorisinde Netflix’te sayıca Marvel üstünlüğü mevcuttu. Ancak Marvel’ın Netflix işlerini birer birer iptal edip Disney+ platformuna taşımasıyla birlikte The Umbrella Academy gibi yenilikçi dizilere olan ilgi arttı.

The Umbrella Academy de, platformdaki benzer yapımlar olan Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist gibi bir çizgi romana dayanıyor. Gerard Way tarafından kaleme alınan bu eser, döneminde oldukça başarılı olmuş. Hatta Umbrella Academy ile Gerard Way 2007 yılında pek çok ödülün sahibi olmuş.

The Umbrella Academy Oyuncuları

The Umbrella Academy oyuncu kadrosu, çoğunlukla yıldız isimlerden oluşmuyor. Ancak kadrodan yer alan her isim, göz dolduran performansı ile hikayenin gelişimine katkıda bulunuyor. Bu isimler:

Ellen Page

Ellen Page biyografi
The Umbrella Academy kadrosundaki en tanınan isim, daha önce Inception gibi birçok büyük projede gördüğümüz Ellen Page. Güzel oyuncu, 7 numaralı kardeş Vanya Hargreeves’i canlandırıyor. Vanya, diğer 6 kardeşinden farklı olarak bir güce sahip olmadığı için küçüklüğünden beri dışlanan bir karakter. Oldukça içine kapanık bir imaj çizen Vanya, dizide kemanı ile sıklıkla karşımıza çıkıyor. Zamanla derinleşen bir hikayeye sahip olan Vanya, adım adım hikayenin merkezine oturuyor.

Tom Hopper

Tom hopper - The Umbrella Academy
1 numaralı kardeş Luther Hargreeves’e hayat veren Tom Hopper, aynı zamanda aileyi bir araya getirme misyonunun da sahibi. Süper gücü büyük ve dayanıklı bedeni olan ve ayda yaşayan Luther, babalarının ölümünden sonra kardeşlerini bir araya getirerek mantıklı hamleler yapmayı amaçlayan bir abi konumunda.David Castaneda

 David Castaneda
2 numarada yer alan Diego Hargreeves’a Meksika asıllı David Cataneda hayat veriyor. Diego, ailenin en problemli çocuğu olarak hikayede kendine yer buluyor. Asabi ve fevri halleri ile herkesle daima bir çatışma halinde olan karakter, bıçakları havada kontrol edebilme yeteneği ile sokakta suçlularla savaşıyor.
Emmy Raver- Lampman

Emmy Raver Lampman
Ailenin dağılmasından sonra kendine güçlü bir kariyer kurarak dünyaca ünlü bir oyuncu haline gelen 3 numaralı kardeş Allison, ünlü Broadway oyuncusu Emmy Raver- Lampman tarafından canlandırılıyor. Profesyonel hayatındaki başarısının yanında Allison’ın özel yaşamı oldukça problemli, kızının velayetini boşandığı eşinden almak için çabalayan Allison, bu savaşına babasının ölümüyle birlikte kısa bir ara veriyor.Robert Sheehan

Robert Sheehan
İrlanda doğumlu ünlü aktör Robert Sheehan, daha önce karşımıza Misfits dizisinde çıkmıştı. The Umbrella Academy’de 4 numaralı Klaus Hargreeves’a hayat veren oyuncu, herhangi bir işte dikiş tutturamayan bir uyuşturucu bağımlısını canlandırıyor. İlginç tarzı ile ekibe renk katan karakterin özel gücü ise telekinezi ve ölülerle iletişim kurabilmek.Aidan Gallagher

Aidan Gallgher - the umbrella academy
Aidan Gallagher tarafından canlandırılan 5 numaralı kardeş, diziye sonradan dahil oluyor. Bunun nedeni ise, 5 numaranın çocukken zaman paradoksuna sıkışması ve o günden beri bir daha görülmemesi. Süper gücü zaman ve uzayda istediği gibi seyahat edebilmek olan karakter, farklı bir gerçeklikte yaşlanmasına rağmen yıllar sonra hiç yaşlanmamış olarak evine geri dönüyor. Aynı zamanda 5 numara, diziye konu olan felaketin habercisi görevini üstleniyor.


Justin H. Min

Justin H. Min
Dizide yalnızca birkaç kez görülen Ben adlı 6 numaralı kardeşe Justin Min hayat veriyor. Çocukken öldüğü söylenen karakteri görmemizin nedeni ile Klaus’un süper gücü. Altı numarada yer alan karakterin özel gücü ise çok kollu bir canavara dönüşebilmek. Ancak dizide işlenen Ben Hargreeves hikayesi bununla sınırlı kalıyor. Karakterin, dizinin ilerleyen sezonlarında nasıl konumlandırılacağı şimdilik merak konusu.


Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

Sweet Home Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Yaşadığınız yerde aniden bir salgın baş gösterse ne yapardınız? Hızlı bir şekilde yayılan bir virüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir