Shameless Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Shameless, ekran hayatına aktif olarak devam eden başarılı televizyon dizilerinin başında geliyor. 2011 yılında ilk sezonuyla izleyiciyle buluşan dizinin her bölüm derinleşen hikayesi, popülerliğini sınırların ötesine taşıyarak dünya çapında bir başarı elde etti. Shameless, ülkemiz dahil olmak üzere pek çok farklı ülkede uyarlaması yapılan ikonik dizilerden biri haline gelerek birden fazla kategoride ödüle layık görülmüştür.

Shameless’ın dram ve komedi notalarını bölümlerinde ustaca dengelemesi, dizinin izleyici kitlesini genişletmektedir. Shameless’ta işlenen konu her ne kadar spesifik bir ailenin etrafında dönse de, dizi her türden izleyiciye dokunabilen bir hikayeye sahiptir. 11 sezon boyunca büyük bir beğeniyle takip edilen Shameless, 2021 yılında ekranlara veda etmiştir.

Shameless dizisi oyuncuları

Shameless Dizisi Konusu

Shamless, konfor alanı oldukça dar olan altı çocuklu bir ailenin başından geçenleri konu alıyor. Birbirinden farklı hikayelere sahip olan bu altı çocuk, sorumsuz bir baba ve nerede olduğu bilinmeyen bir anne ile yaşamlarına devam etmeye çalışırken çoğu zaman türlü fedakarlıklar gösterirler.

Ailenin birliğini sağlamaya çalışan kişi, en büyük kardeş Fiona’dır. Ancak Fiona’nın hayatında da kişisel sorunlar baş göstermeye başladığında aileyi bir arada tutmaya çalışmak her zamankinden zor olur. Her bölüm aksiyonun ve belanın kendine yer bulduğu dizide, her kardeşin hikayesi detaylıca ele alınır. Shameless, Chicago’nun alt sınıf sokaklarında geçen bu talihsiz aile hikayesini olabilecek en sahici şekilde ekranlara taşır. Emmy ödüllü dizide komedi ve dram unsurları sıklıkla karşınıza çıkarak etkileyici bir seyir sağlar.

Shameless Dizisi Oyuncuları

Dizide “Gallagher” ailesinin etkileyici performansları başarının büyük bir kısmını oluşturuyor. Güçlü oyunculukları ile hikayeye katkıda bulunan aile fertleri ise William Macy, Emmy Rossum, Ethan Cutkosky, Jeremy Allen White, Cameron Monaghan, Emma Kenney ve Chloe Webb tarafından canlandırılmaktadır.

William Macy – Frank Gallagher


Gallagher ailesinin sorumsuz ve alkolik babası Frank karakterine hayat veren başarılı oyuncu William Macy, aynı zamanda dizinin komedi ihtiyacının büyük bir kısmını gideriyor. Başına buyrukluğu yüzünden çocuklarına gereken ilgiyi gösteremeyen Frank Gallagher, çocuklarının zor durumda kalmasının en büyük müsebbibi. Bunun yanında fırsatçılığı ile de bilinen Frank, kendisine para getiren düzenbazlıklar peşinde koşmaktan da geri duramaz.

Emmy Rossum – Fiona Gallagher

Fiona Gallegher - Shameless Oyuncuları
Dizinin fedakar ablası Fiona Gallagher karakterini güzel oyuncu Emmy Rossum canlandırıyor. Daha önce Operadaki Hayalet, Poseidon gibi iddialı yapımlarda gördüğümüz başarılı aktris aileyi çekip çeviren karakter olarak kısa sürede sempati kazanmayı başarıyor. Ancak beladan uzak duramayan Fiona’nın özel hayatı evdeki kadar özverili değil. Kardeşlerine göz kulak olurken sevgilisi ile çalkantılı bir ilişki yaşamaya devam eden Fiona, izleyicilerin duygusal bağ kurduğu güçlü karakterlerin de başında geliyor.

Jeremy Allen White – Philip Gallagher

Philip Gallagher - Shameless Oyuncuları
Ailenin iki numaralı kardeşi Philip Gallagher, Jeremy Allen White tarafından canlandırılıyor. Hayret veren zekası ile dizide kendine yer bulan karakter dizide para karşılığı başkalarının sınavlarına giriyor ve MIT sınavlarından başarıyla geçiyor. İlgi çekici zekası karizmatik tavırları ile birleşince dizinin öne çıkan karakterlerinden biri haline gelen Philip Gallagher, kısa zamanda kızların da ilgi odağı olmayı başardı.

Cameron Monaghan – Ian Gallagher

Ian Gallagher - Shameless Oyuncuları
Gallagher ailesinin en büyük üçüncü kardeşi Ian Gallagher’e hayat veren Cameron Monaghan, Shameless’taki rolü sayesinde yıldızı parlayan genç oyuncularından biri olmuştur. Stabil bir psikolojiye sahip olmayan Ian, annesi gibi bipolar hastalığından mustariptir. Eşcinsel olduğunu yalnızca iki kişi ile paylaşan karakterin dizide etkileyici bir şekilde işlenen aşk hikayesi bulunmaktadır. Sevilen karakterin başına gelen talihsiz olaylar, Shameless’ın dramatik öğelerini oluşturmaktadır.

Ethan Cutkosky – Carl Gallaher

Carl Gallegher - Shameless Oyuncuları
Ailenin en sorunlu üyesi olan Carl Gallaher’i 19 yaşındaki Ethan Cutkosky canlandırmaktadır. Şiddete meyilli yapısı nedeniyle hapse girip çıkan, uyuşturucu satıcılığı, silah tüccarlığı gibi birçok illegal işte parmağı bulunan Carl, sorunları nedeniyle ailenin diğer üyelerinin başını sık sık derde sokmaktadır.

Emma Kenney – Debbie Gallagher

Debbie Gallegher - Shameless Oyuncuları
Fiona’dan sonraki ikinci kız çocuğu olan Debbie Gallagher, Emma Kenney tarafından canlandırılmaktadır. Debbie, uyumlu ve sadık bir kardeş olarak uzun süre pasif bir hayat sürse de büyüdükçe daha pervasız olmaya başlar. Babası Frank’e her daim sevgi besleyen karakterin gün geçtikçe izleyiciyi şaşırtan bir karakter gelişimi bulunmaktadır.

Blake- Brennan Johnson

shameless oyuncuları - liam
Ailenin en küçük üyesi Liam Gallagher karakterine ise Blake ve Brennan Johnson kardeşler hayat verir. Ablası Fiona ile oldukça fazla vakit geçirmek zorunda kalan küçük Liam, zaman zaman travmatik olaylar yaşamaktadır.

Chloe Webb

shameless oyuncuları - monica

Ailesini yıllar önce terk eden sorumsuz anne Monica Gallagher, ödüllü oyuncu Chloe Webb tarafından canlandırılmaktadır. Monica, yıllar sonra eve geri dönse bipolar rahatsızlığı nedeniyle evi tekrar terk eder.

Justin Chatwin

steve - shameless oyuncuları
Fiona Gallagher’in sevgilisi rolüyle dizide yer alan Justin Chatwin, dizide karşımıza üç farklı isimle çıkmıştır. Steve, Jimmy ve Jack isimleri arasında gidip gelen karakter ailesi ile sorunlar yaşayan zengin ve akıllı bir doktoru canlandırır. Ancak varlıklı ailesini yok sayarak araba hırsızlığı yapmaktadır.

Shanola Hampton

Shamless Oyuncuları - Veronica Fisher

Shanola Hampton tarafından canlandırılan Veronica,Gallagher ailesinin deli dolu komşusudur. Sevgilisi Kevin ile canlı yayın yapmaktadır. Boş vakitlerinde ise Kevin’ın işlettiği barda çalışır.

Steve Howey

Shamless Oyuncuları - Kevin Ball

Kevin Ball, Veronica’nın sevgilisidir. İkili, Gallagher’ların yanındaki evde oturur. Uzun zamandır çalıştığı bar, sahibi ölünde Kevin’a kalmıştır. Ailesine ve barına çok düşkündür.

Laura Slade Wiggins

Shamless Oyuncuları - Karen Jackson

Karen, Lip’in ders verdiği örencilerden biridir. Ancak zamanla aralarında yakınlaşma olur. Yaşadığı trajedilerden sonra evden kaçar. Geri döndüğünde ise komaya gireceği büyük bir kaza yaşar.

Joan Cusack

Shamless Oyuncuları - Sheila Jackson

Sheila, Karen’ın annesidir. Domestik ve hassas bir kadındır. Dışarı çıkma korkusu olduğu için zamanını evi temizleyerek ve yemek yaparak geçirir.

Noel Fisher

Shamless Oyuncuları - Mickey Milkovich

Mickey, Ian Gallagher’ın sevgilisidir. Başlarda Ian’dan uzak dursa da zaman içinde hislerine yenik düşer. Kardeşi Mandy ile birlikte her türlü yasa dışı işi yapmaktadır.

Emma Greenwell

Shamless Oyuncuları - Mandy Milkovich

Mandy Milkovich, Mickey’nin kız kardeşi ve Lip’in sevgilisidir. Mickey ile birlikte tehlikeli işler yapmaktadır. Ancak Lip ile olan ilişkisinde çok daya uysal ve uyumludur. Sevgilisini üniversiteye gitmesi konusunda her zaman destekler ve motive eder.

Emily Bergl

Shamless Oyuncuları - Sammi Gallagher

Sammi, diziye sonradan sahil olan bir Gallagher çocuğudur. Frank’in başkasından olan gayrimeşru çocuğu Sammi, yıllar sonra döndüğü ailesini dolandırmaya kalkar. Chuckie isimli bir oğlu vardır.

NOT: Bu oyuncular dizinin ilk sezonuna ait oyunculardır. İlerleyen sezonlarda diziye farklı oyuncular katılmıştır.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

Élite Dizisi Konusu Ve Oyuncuları

Hiç beklenmedik bir cinayetin çözülmesi üzerine kurgulanmış İspanyol yapımı gençlik dizisi Élite, 2018 yılında Netflix …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir