En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da insanların Güney Kore’ye olan merakı artıyor. Bu yüzden Güney Korelilerin gelenekleri, dilleri, yaşayış stilleri, güzellik rutinleri, müzik grupları, dramaları ve daha bir sürü şeyi gündemde her zaman yerini alıyor. Bilindiği üzere Türkiye ve Güney Kore kardeş ülke olarak nitelendirilmekte. Bu da halkımızdaki ilgi ve sempatiyi artıran faktörlerin başında geliyor. Kore dalgasının en büyük kitlesini oluşturan kesimi Kore dizileri sevenler desek sizi yanıltmış olmayız. Çünkü bir ülkenin yapımlarını izleyerek o ülkenin kültürüne ve yaşayışına hakim olmaya çalışmak yapılabilecek en mantıklı şeylerden.

Kore dizilerinin sevilmesinin tek nedeni bu değil. Kore dramları romantik komedi olmalarıyla ya da tam bir dram içermeleriyle bilinir. Yaşayamadığınız peri masallarına ve romantizme tek bir tıkla ulaşıp kendinizi yakışıklı erkek başrolün kollarında hissedebilirsiniz. Ya da müzik videolarında gördüğünüz ve sevdiğiniz idolleri bir dizide görebilirsiniz. Kore dramaları size az ve öz bölümle görmek istediğiniz şeyleri vermek için tasarlanmış bir hayal dünyasıdır.

Bu yüzden özellikle mutsuz hissettiğiniz bir dönemde kore dizileri izlemenizi ve kendinizi bu romantizm dolu dünyalara bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun için de sizlere en iyi Kore dramalarından bir derleme yaptık. Ve uyarıyoruz her diziyi bir oturuşta bitirmek isteyebilirsiniz. Dikkatli olun bizden söylemesi.

En İyi Kore Dizileri

Squid Game

Yapım Yılı: 2021
IMDB: 8,0

Squid Game, 2021’de çıkan ve dünya çapında büyük bir popülerlik kazanan Güney Koreli bir Netflix orijinal dizisidir. Dizide, mali sıkıntılar içinde olan ve hayatlarını düzeltme umuduyla ölümcül bir oyunun içine çekilen bir grup insanın hikayesini anlatır. Dizideki oyunlar, çoğumuzun çocukken oynadığı masum oyunların ölümcül versiyonlarıdır. Dizi, katılımcıların oyunları kazanmaları durumunda milyarlarca won kazanma şansı ile karşı karşıya kaldıkları bu gerilim dolu ortamı gözler önüne serer.

It’s Okay to Not Be Okay

Yapım Yılı: 2020
IMDB: 8,8

Moon Kang-Tae bir psikiyatri kliniğinde hasta bakıcı olarak çalışmaktadır. Anne ve babasını küçük yaşta kaybeden Moon Kang-Tae, otizimli abisiyle beraber yaşamaktadır. Hayatındaki zorlukların üstesinden gelmek için çabalarken Ko Moon-Young ile yolları kesişir. Ko Moon-Young ünlü bir masal yazarıdır. Aynı zamanda antisosyal kişilik bozukluğuna sahip olan bu kadınla aslında yeni tanışmadıklarını fark eder. Otizimli bir abi, antisosyal kişilik bozukluğu olan bir kadın ve hayatın zorluklarını sırtlanmak zorunda kalan bir adamın hikayesi..
Dram, romantik ve komedi türlerinin harmanlandığı bu dizi 16 bölümden oluşmaktadır.

Tale of the Nine Tailed

Yapım Yılı: 2020
IMDB: 8,0

Yine bir Gumiho hikayesi.. Dizi Lee Yeon adlı bir Gumiho’yu ele alıyor. Lee Yeon insan şekline girerek ruhları temizlemektedir. Nam Ji-A ise bir televizyon programının yapımcısıdır. Bir Gumiho’nun olduğunu duyar duymaz bu olayın peşine düşer. Amacı onu programa çıkartmaktır. Dizi romantik, aksiyon ve fantastik türünde olup 16 bölümden oluşmaktadır.

Itaewon Class

Yapım Yılı: 2020
IMDB: 8,2

Dizi bir grup gencin hayatlarını konu almaktadır. Park Sae-Ro-Yi babasıyla yaşamaktadır. Mutlu bir hayatı vardır fakat bir gün başka bir okula nakil yaptırmak zorunda kalır. Yeni okulunun ilk günün de bir adaletsizliğe tepki göstermesi sonucunda kendisi okuldan babası da işten ayrılmak zorunda bırakılır. Ardından babasının şüpheli ölümü, kendisinin hapse girip çıkmasıyla olaylar iyice karışır ve bu adaletsizliğin peşine düşmeye karar verir. 16 bölümden oluşan bu dizi dram, romantik ve gençlik türündedir.

Backstreet Rookie

Yapım Yılı: 2020
IMDB: 7,4

Bir webtoondan alınan bu dizi 24 saat açık bir market işletmecisinin ve bu marketin yarı zamanlı çalışanının arasındaki ilişkiyi konu alıyor. Choi Dae-Hyun ve Jung Saet-Byeol aslında 4 yıl önce karşılaşmışlardır ve o zamanlar bir lise öğrencisi olan Jung Saet-Byeol ilk görüşte aşık olmuştur. Aralarında çalışan patron ilişkisi zamanla aşka dönecektir.Romantik, komedi ve aksiyon türündeki bu dizi 16 bölümden oluşmaktadır.

The King: Eternal Monarch

Yapım Yılı: 2020
IMDB: 8,3

Yine iki farklı dünyaların ve paralel evrenlerin olduğu bir dizi.. Kore İmparatoru Lee Gon krallığın şartlarını yerine getirerek halkını korumaya çalışmaktadır. Güney Kore Cumhuriyeti’nde yaşayan Dedektif Jung Tae-Eul ise farklı bir dünyada insanları korumaya çalışır. Dedektifin dünyasında yaşayan bir adam güç sahibi olmak için Lee Gon’un dünyasına geçip Kore imparatorluğunu ele geçirmeye çalışmaktadır. Zamanla bunları öğrenen Lee Gon ve Jung Tae-Eul işbirliği yapmak zorunda kalırlar. Hem kötülerle savaşıp gerçekleri açığa çıkarmaya çalışırlar hem de aşklarını korumaya..
Dizi dram, romantik ve fantastik türünde 16 bölümden oluşmaktadır.

Dizinin detaylı incelemesine ve oyuncularına buradaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Crash Landing on You

Yapım Yılı: 2019
IMDB: 8,7

Dizi zengin bir ailenin kızı aynı zamanda büyük bir holdingin varisi olan Güney koreli Son Ye Jin ile Kuzey kore’de subay olan Hyun Bin arasındaki aşkı konu alıyor. Son Ye Jin yamaç paraşütü yaptığı sırada bir hortum çıkar ve birden kendini kuzey kore topraklarında bulur. Burada Hyun Bin ile karşılaşır ve bir şekilde onun yanında saklanmaya başlar. Onca düşmanlık birbirlerine hissettiklerinin önüne geçemez ve aşık olurlar. Romantik, dram ve komedi türündeki bu dizi 16 bölümden oluşmaktadır.

Boys Over Flowers

En İyi Kore Dizileri - Boys Over Flowers

Yapım Yılı: 2009
IMDB:8,1
Bu yapım Kore dramalarına başlama kararı aldıysanız ilk izlemeniz gerekenlerden biri olma özelliğini taşıyor. Yayınlandığı tarihte Kore’de fazlasıyla ses getirmiş ve geniş hayran kitlelerine ulaşmıştır. Ülkemizde TRT’de de yayınlanmış olan bu dizi varlıklı ailelerin çocuklarının okuduğu Shinhwa Lisesi’nde geçiyor. Lisenin liderleriyse zengin, havalı ve popüler erkeklerin oluşturduğu F4 grubudur. Fakat Geum Jan Di adında halktan bir kızın okullarına gelmesiyle dengeler tamamen bozulacaktır. Dizimiz grubun lideri ve en zengin üyesi Gu Jun Pyo, grubun yetenekli ve ılımlı yüzü Yoon Ji Hyo ve diğer iki F4 üyesiyle başrol kızımız Jan Di arasında yaşanacak olayları konu alıyor. Son derece eğlence ve romantik komedi içeren bu dizi 25 bölümden oluşuyor. Ayrıca başrolde Lee Min Ho’nun olduğunu da belirtelim.

Empress Ki

En İyi Kore Dizileri - En İyi Kore Dizileri - Empress Ki

Yapım Yılı: 2013
IMDB:8,6
Listemize tarihi bir dramayla devam ediyoruz. Ülkenin en meşhur oyuncularından olan Ha Ji Won ve yakışıklı oyuncu Ji Chang Wook, Joo Jin Mo ve birçok ünlünün yer aldığı bu drama tarihte Cengiz Han tarafından kurulan Yuan İmparatorluğuna hükümdar olmuş Goryeolu(Kore o zamanlar 3 krallıktan oluşuyor, onlardan biri) Kraliçe Ki’nin hikayesini ele alıyor. Ki’nin kraliçe olabilmek için geçtiği yollar ve yaptığı fedakarlıkları işleyen bu dizi kendi yılında reyting rekorları kıran bir yapım olmuştur. Bir hizmetçiyken bambaşka bir ulusun kraliçesi olup 37 seneye yakın tahtta kalan Kraliçe Ki’nin hayatını konu alan bu drama ilkleriniz arasında olmalı. Dram, romance, ihanet, ihtiras, tarih… Aradığınız her şeyi bulacağınız ve tekrar tekrar izlemek isteyeceğiniz bir dizi olacağının garantisini verebiliriz.

Goblin

En İyi Kore Dizileri - En İyi Kore Dizileri - Goblin

Yapım Yılı: 2016
IMDB:8,8
Fantastik ve oldukça popüler bir yapımla devam ediyoruz. Kore ve ülkemizde gerçekten çok büyük kitlelere ulaşabilmiş bu dizinin konusu, bir Kore eski hikayelerinde geçen Goblin adında ölümsüz bir varlık olan Kim Shin’in, onu ölümsüzlüğe mahkum etmiş olan kılıcı göğsünden tek çıkarabilecek kişiyi yani hikayede geçen Goblin’in gelinini bulmaya çalışmasıdır. Yüzyıllardır bu insan gelini aramaktadır çünkü sevdiği herkesin dünyadan göçüşüne şahit olmuştur ve artık bunu istememektedir. Gelinini ararken hafızasını kaybetmiş bir ölüm meleğiyle tanışır ve birlikte yaşamaya başlarlar bu durum ikisinin de hayatına bambaşka bir yön verir. Bu arayışta Kim Shin’in karşısına lise öğrencisi ve ışık saçan bir kişiliği olan Ji Eun Tak’ın çıkmasıyla her şey tamamen değişir. Acaba tutulduğu bu kız aradığı gelini olabilir mi? Eğer oysa Goblin’imiz aşık olduğu kız bırakıp ölümsüzlüğünden vazgeçebilecek mi? Merak ediyorsanız o zaman ekran başına. Kadrosunda iki meşhur aktör olan Gong Yoo ve Lee Dong Wook’u barındıran bu dizi hala etkilerini sürdürmeye devam ediyor.

Secret Garden

En İyi Kore Dizileri - Secret Garden

Yapım Yılı: 2010
IMDB:8,6
Kore dizilerini araştırmaya başladıysanız bu diziyi görmemiş olma ihtimaliniz çok düşük. Çünkü bu da gerçekten çok popüler ve hala sahneleri canlandırılan bir dizi. Hikayemiz yakışıklı, zengin ve fazlasıyla küstah, çocukça bir karakteri olan esas oğlanımız Kim Joo Won ve bir aksiyon filmi dublörü olan başarılı, hırslı ve güzel esas kızımız Gil Ra Im’in yollarının kesişmesiyle başlar. İkili bir gün gizemli bir bahçesi olan eve girerler ve burada onlara ikram edilen bir içecekten içerler. Ertesi sabah uyandıklarında vücutlarının yer değiştirmiş olduğunu görürler. Bu işin içinden çıkmaya çalışan karakterlerimiz arasındaki romantik komediye sizin de şahit olmanızı öneririz. Ha Ji Won ve Hyun Bin’in başrollerini paylaştığın bu yapım yeni başlayanlar için kesinlikle izlenmesi gerekenlerden.

The Heirs

En İyi Kore Dizileri - The Heirs

Yapım Yılı: 2013
IMDB:7,8
Kore’de gençlik dizileri kadar popüler şey yok desek sizi yanıltmış olmayız. Yine dizimiz zengin kesimin hayatını içermekte. Adından da anlaşılacağı üzere dizimizde birbirinden zengin varisler bulunuyor. Bu varislerin hayatına giren fakir esas kızımız Cha Eun Sang, varislerin ona aşık olmasıyla ortalığı baya karıştıracak ve istemeyerek dizideki erkekleri birbirine düşürecektir. Hem arkadaşlık hem aşk hem de aile bağlarını irdeleyen bu masalsı yapım en popüler dramalar arasındadır. Başrollerinde Park Shin Hye, Lee Min Ho, Kim Woo Bin ve birçok ünlü ismi barındırmasıyla zaten tutulan bir yapım olacağını belli etmiş bir dizidir.

Descendants of the Sun

En İyi Kore Dizileri - Descendants of the Sun

Yapım Yılı: 2016

IMDB:8,5

Kore’yi ve drama severleri tamamen ekrana bağlayan bir yapımla devam ediyoruz. Reytinglerde birinciliği asla başka diziye kaptırmayan, başrollerinin ulusun aktris ve aktörü ilan edildiği son derece popüler bir dizi bu. Dizinin konusuysa Birleşmiş Milletler barış gücünde görev yapan Yüzbaşı Yoo Shi Jin ile gönüllülerin çalıştığı barış kuvvetlerinin bulunduğu bölgeye hastanesi tarafından gönderilen başka bir deyişle sürgün edilen güzel Doktor Kang Mo Yeon arasında gelişen aşk hikayesidir. İzlerken kalbinizi çarptıracak bir romance sizi bekliyor. Romantik komedinin bütün öğelerini barındıran bu dizinin meşhur başrollerine Song Joong Ki ve Song Hye Ko hayat vermektedir. Küçük bir dedikodu daha söyleyelim ikili bu diziden sonra gerçek hayatta evlenmişlerdir. İkilinin kimyası ve bu dizi sizde de birine aşık olma isteği yaratabilir.

Another Miss Oh

En İyi Kore Dizileri - Another Miss Oh

Yapım Yılı: 2016
IMDB:8,1

Yine Kore’de çok izlenmiş bir yapım var karşınızda. Bu sefer konu biraz daha olağan romantik komedinin dışında ama yine bir romantik komedi. Hikayemiz bambaşka kişiliklere sahip olan ama aynı ismi paylaşan iki farklı kadının aynı iş yerinde çalışmaya başlamasıyla başlıyor. Oh Hae Young’lardan biri liseden beri başarılı, güzel ve oldukça popülerken diğeri ise oldukça sıradan ve dikkat çekici bir tarafı olmayan biridir. Popüler kızımıza aşık ünlü ses yönetmeni Park Do Kyung, Oh Hae Young’un evleneceğini duyar ve bu evlik olmaması için kızımızın nişanlısının hapse girmesini sağlar. Fakat gerçekte evlenecek olan kişi kendi aşkı değil, diğer sıradan Oh Hye Young’tur. Bambaşka bir kadının hayatını değiştirdiğini geç fark eden Do Kyung ve hayatı tamamen değişmiş olan Hae Yong arasında yaşananları izlediğimiz oldukça keyifli bir yapım. Klişelerin dışına çıkmış ve fazlasıyla popülerleş bir yapım olmasıyla listemizde yerini fazlasıyla hak ettiğini düşünüyoruz. Başrollerde ünlü idol grubu Shinhwa üyesi Eric Mun ve bu diziyle parlayan Seo Hyun Jin bulunmaktadır.

My Love From The Star

En İyi Kore Dizileri - My Love From The Star

Yapım Yılı: 2013-2014

IMDb Puanı: 8,3

Bu fantastik dizide Do Min Joon, 400 yıl önce bir kaza sonucu uzay gemisiyle Dünya’ya düşen düşen bir yabancıdır. Bu kazadan sonra Min-Joon adındaki bir kız, Do Min Joon’un hayatını kurtarır. Do Min Joon, Kore’de geçirdiği 400 yıl sonunda Min-Joon’un yüzünü tekrar görür. Bu esrarengiz rastlantı, Do Min Joon’un evine dönmesine 3 ay kala gerçekleşmiştir. Sıradışı bu hikayede Kim Soo-Hyun başrolü canlandırır.

Pinocchio

En İyi Kore Dizileri - Pinocchio

Yapım Yılı: 2014-2015

IMDb Puanı: 8,1

Kore’nin sevilen gençlik dizisi Pinocchio, muhabirlik yapan bir grup genci konu alır. Gerçeğin peşindeki bu bir grup genç, şehrin ortasındaki gizemli olayları kovalamaktadır. Choi In-Ha’nın Pinokyo sendromu, ekibin başını derde sokar. Choi, yalan söylediği zaman hıçkırığa tutulmaktadır. Başrolde Lee Jong-Suk, Park Shin-Hye, Kim Young-Kwang ve Lee Yoo-Bi yer alır.

Strong Girl Bong-Soon

En İyi Kore Dizileri - Strong Girl Bong-Soon

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 8,2

Strong Girl Bong-Soon da doğaüstü bir konuya ve eğlenceli karakterlere sahip bir gençlik dizisidir. Dizinin ana karakteri Do Bong-Soon, insanüstü güce sahip olan ufak tefek bir kızdır. Genç kızın ailesinden gelen bu özel güç, Do Bong-Soon’un hayatını oldukça karmaşık hale getirir. Do Bong-Soon, kendi oyununu tasarlamak ve aşık olmak için gibi normal hayat zorluklarıyla da mücadele etmek zorundadır. Park Bo-Young’un başrolünü canlandırdığı film Fantastik, dram, gerilim, gençlik gibi birçok türe ev sahipliği yapar.

Oh My Ghost

En İyi Kore Dizileri - Oh My Ghost

Yapım Yılı: 2015

IMDb Puanı: 8,1

Na Bong-Sun, işinde çok başarılı olmayan bir baş şef yardımcısıdır. Özgüvensizliği yüzünden şefine kendini gösteremeyen Na Bong-Sun’un kimsenin bilmediği bir yeteneği bulunur. Şaman ataları sayesinde hayaletleri görebilmektedir. Bu yeteneği, Na Bong-Sun’un bedenine Shin Soon-Ae isimli özgüvenli bir yetenek girmesiyle sonlanır. Aerık Na Bong-Sun, işinde görünür olmaya ve hayatının kontrolünü eline almaya başlar.

Save Me

En İyi Kore Dizileri - Save Me

Yapım Yılı: 2017-2019

IMDb Puanı: 8,0

Dram, Gizem, Aksiyon ve Gerilim türündeki dizide sürükleyici bir suç hikayesini konu alır. Hayatta kötü kararlar vermiş bir grup işsiz genç, aniden karşılaştıkları gizemli bir kadının yönlendirmesiyle bir tarikata bulaşır. Birden tehlikeli bir olayın içine düşen grup, tarikattan kurtulmaya çalışır. Başrolleri Han Sang-Hwan, Seo Ye-Ji, Woo Do-Hwan ve Cho Seong-Ha canlandırır.

Abyss

En İyi Kore Dizileri - Abyss

Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,0

Diziye adını veren Abyss, sınırları bilinmeyen gizemli bir cisimdir. Bu cisim, elinde bulunduğu kişilerin dış görünüşlerini değiştirebilme özelliğine sahiptir. Ancak Abyss başka güçlere de sahiptir. Bir kazada hayatını kaybeden Cha-Min, Abyss sayesinde hayata döndürülür. Ancak cha-Min, başka birinin bedeninde hayata döndürülmüştür. Cha-Min, uyandıktan sonra kendini büyük bir gizemin içinde bulacak ve en yakın arkadaşının cinayetini aydınlatmaya çalışacaktır. Bu davada da en büyük destekçisi Abyss olur.

You Are Beautiful

En İyi Kore Dizileri - You Are Beautiful

Yapım Yılı: 2009

IMDb Puanı: 7,7

Güney Kore’nin klasik dizilerinden olan You Are Beautiful, ikiz kardeşlerin macera dolu hikayesini konu alır. Ko Mi-Nyeo ve Ko Mi-Nam, yetimhanede büyümüşlerdir. Ancak yetimhaneden sonra hayatları farklı yönlerde ilerleyen ikiliden Ko Mi-Nam, ünlü bir müzisyen olur. Ko Mi-Nyeoise rahibe okuluna gitmektedir. Ko Mi-Nam önemli bir anlaşma öncesi kaza geçirince yerine geçmesi için ikiz kardeşi Ko Mi-Nyeo’nun kapısı çalınır. İkilinin hayatı, bu değiş tokuştan sonra bir anda değişecektir.

One More Time

En İyi Kore Dizileri - One More Time

Yapım Yılı: 2016

IMDb Puanı: 6,9

Müziği, dramı ve komediyi bir araya getiren bu fantastik dizi, izleyenlere unutulmaz bir deneyim yaşatmaktadır. Dizinin merkezini oluşturan müzisyen, zamanda yolculuk yapabildiğini keşfeder. Günümüzde bir indie grubunda yer alan karakter aşk uğruna zamanda yolculuk yaparak hayallerinde kızı bulmaya çalışır.

Crash Landing On You

En İyi Kore Dizileri - Crash Landing On You

Yapım Yılı: 2019-2020

IMDb Puanı: 8,9

Dramatik bir aşk hikayesine sahip olan Crash Landing On You, politik bir alt metine de sahiptir. Güney Kore’li iş kadını Yoon Se-Ri, yamaç paraşütü yaparken yanlışlıkla Kuzey Kore’de mahsur kalır. Genç kadının imdadına, burada subaylık yapan Lee Jung-Hyeok yetişir. Lee Jung-Hyeok’un Yoon Se-Ri’yi koruması ile başlayan süreç, ikilinin aşık olması ile arapsaçına döner. Dillere destan aşkın başrollerini Son Ye-Jin ve Hyun-Bin canlandırır.

Full House

En İyi Kore Dizileri - Full House

Yapım Yılı: 2004-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,9

Full House, başrollerini Mike Pirath Nitipaisankul ve Aom Sucharat Manaying’in canlandırdığı bir romantik komedidir. Ablasıyla birlikte babalarından kalan evde yaşayan Om-Em, ablasının borcu yüzünden evini kaybeder. Her şeyden habersiz gittiği seyahatte genç bir adamla tanışır ve otel parasını ödeyemediği için burada tanıştığı adamı kandırmak zorunda kalır. Döndüğünde ise kendisini satılmış bir ev yeni bir ev sahibi beklemektedir.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo

En İyi Kore Dizileri - Weighlifting Fairy Kim Bok Joo

Yapım Yılı: 2016-2017

IMDb Puanı: 8,4

Kore yapımı en iyi gençlik dizilerinden biri olan Weightlifting Fairy Kim Bok Joo, hayalleri olan bir grup genci konu alır. Başrollerden Jeong Joon-Hyung, ailevi sorunları olan başarılı bir yüzücüdür. Kim Bok-Joo ise ünlü bir haltercidir. Bu karakterlerin hayatı, kişisel travmaları yüzünden içinden çıkılması zor bir hal alır. Dizi, bitmeyen macerasının yanında karakter derinliğiyle de beğeni toplamıştır.

Doctor Stranger

En İyi Kore Dizileri - Doctor Strange

Yapım Yılı: 2014-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,4

Yine bir Kuzey Kore-Güney Kore ikiliği içeren dizide Park Hoon, küçük bir çocukken Kuzey Kore’ye kaçırılır. Burada doktor babası tarafından bir doktor olarak eğitilir. Büyüyen ve ünlü bir göğüs cerrahı olan Park Hoon, Güney Kore’ye geri döner. Ancak arkasında bıraktığı hayat ve Kuzey Kore’deki sevgilisi Park Hoon’u yeni bir plan yapmaya zorlar. Sevilen dizide Park Hoon karakterine Lee Jong-Suk hayat verir.

Dream High

En İyi Kore Dizileri - Dream High

Yapım Yılı: 2011-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,6

Güney Kore’nin uzun soluklu gençlik dizisi Kirin Sanat Lisesi’nde geçer. Burada öğrenim gören bir grup lise öğrencisi, K-pop starı olmak istemektedir. Grubun bu amaca gidene yolda yaşadıkları, Dream High’ın konusunu oluşturur.

Lovestruck in the city

Yapım Yılı: 2020

IMDB Puanı: 7.6

Şehir insanlarının yalnızlığı üzerinden anlatılan bu aşk hikayesinde, şehir hayatının telaşı içerisinde hayatta kalmak için mücadele eden gençlerin hikâyeleri de anlatılıyor.

Mimar olan ana karakter, bir gün bir kızla karşılaşıyor ve ona aşık oluyor. Güzel bir yaz aşkı yaşıyorlar. Fakat kızımız, kahramanımızı kalbi kırık bir şekilde bırakarak ortadan kayboluyor.

Dizi, birbirini tanıyan ya da tanımayan kişilere, yaşam ve aşkla ilgili çeşitli soruların sorulduğu ve cevapların alındığı, yaşadıklarını ve deneyimlerini bir röportaj havasında aktardıkları hoş bir yapım olmuş. Diziyi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Sonuç

Bu listemizde mutlaka izlemeniz gereken 20 kore dizisini paylaştık. Listemiz sürekli olarak güncellenecektir, bu nedenle eğer kore dizilerine hayransanız yazımızın linkini yer imlerinize ekleyere ara ara ziyaret etmeyi unutmayın. Peki sizin favori diziniz hangisi? Lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin. Keyifli seyirler 🙂

Yazar: Sense of Vellichor

Merhaba biz iki kişi olarak buradayız :) Psikoloji ve hukuk son sınıf öğrencisiyiz. İstanbul’da yaşıyoruz. Düzenli olarak kitap okuyup, dizi film izliyoruz. Yorum ve düşüncelerimizi sizlerle de paylaşmaktan mutluluk duyarız :)

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir