En İyi 10 Vin Diesel Filmi

Hızlı ve Öfkeli serisindeki Dominic rolü ile tanıdığımız başarılı aksiyon oyuncusu Vin Diesel’in en iyi 10 performansını listeledik.

The Iron Giant

Vin Diesel Filmleri - The Iron Giant

Yapım Yılı: 1999

IMDb Puanı: 8,0

Vin Diesel’in karizmatik sesine seslendirmede sıklıkla rastlıyoruz. Yakın zamanda Guardians of the Galaxy filmi ile başarılı seslendirmeler yapan oyuncu, The Iron Giant’ta ana karakter Iron Giant’ı seslendiriyor. Filmde dev bir robot, yanlışlıkla düştüğü Maine kasabasında 9 yaşındaki Hogarth ile arkadaş olur.

Saving Private Ryan

Vin Diesel Filmleri - Saving Private Ryan

Yapım Yılı: 1998

IMDb Puanı: 8,6

Steven Spielberg tarafından çekilen ikonik savaş filminde Vin Diesel, Adrian Caparzo karakterine hayat verir. Oğullarını savaşta kaybeden bir kadının yalvarmaları sonucunda yüzbaşı John Miller komutasındaki sekiz kişilik bir ekip Er Ryan’ı kurtarmak üzere yola çıkar. Ancak savaş ortamında Ryan’ı bulup çıkarmak oldukça zordur.

Furious Seven

Vin Diesel Filmleri - Furious Seven

Yapım Yılı: 2015

IMDb Puanı: 7,2

Sevilen aksiyon serisinin son halkası olan seride bu kez ekibimiz, illegal istihbarat için kullanılan bir takip cihazının peşine düşer. Bu sırada Shaw, kardeşinin intikamını almaya çalışmaktadır. Filmde Vin Diesel’e Jason Statham, Dwayne Johnson ve Michelle Rodriguez eşlik etmektedir.

Fast Five

Vin Diesel Filmleri - Fast Five

Yapım Yılı: 2011

IMDb Puanı: 7,3

Justin Lin tarafından yönetilen, Hızlı ve Öfkeli serisinin beşinci filmi, Conner ve Toretto, Dom’u hapishaneden çıkardıktan sonra son bir iş olarak yarışa katılırlar. Ancak ekibin yenilmesini isteyen iş adamı yüzünden yarış her zamankinden daha zor olur. Serinin bu filminde orijinal ekibe Dwayne Johnson da katılır.

Furious 6

Vin Diesel Filmleri - Furious 6

Yapım Yılı: 2013

IMDb Puanı: 7,1

Emekliye ayırılıp pahalı bir tatile çıkan ekip, evden uzun süre ayrı kalmaya dayanamaz. Dünya çapında büyük bir mafya örgütünün başında Dom’un eski kız arkadaşı çıkmasıyla ekip eski düzenlerine geri döner. Hobs ise bu suç örgütünü çökertmeye kararlıdır. Vin Diesel, efsane serideki Dominic Toretto karakterine hayat vermektedir.

Boiler Room

Vin Diesel Filmleri - Boiler Room

Yapım Yılı: 2000

IMDb Puanı: 7,0

Polisiye türündeki filmde hırslı bir genç olan Seth, büyük bir borsa şirketinde hızla yükselmektedir. Ancak kumar geçmişi olan Seth bu şirkette dönen yasa dışı olaylardan sonra kendini sorgulamaya başlar. Filmin yönetmen koltuğunda Ben Younger oturmaktadır.

Find Me Guilty

Vin Diesel Filmleri - Find Me Guilty

Yapım Yılı: 2006

IMDb Puanı: 7,0

Sidney Lumet tarafından çekilen filmde Lucchese suç örgütüne dahil olan Jackie, 30 yıllık cezaya çarptırılır. Ancak içinde bulunduğu örgüte dair bilgiler vermek karşılığında cezada indirim teklif edilir. Jackie ise bu anlaşmayı reddeder ve mahkeme salonunda kendi için avukatlık yapmaya başlar.

Riddick

Vin Diesel Filmleri - Riddick

Yapım Yılı: 2013

IMDb Puanı: 6,4

Filmde Vin Dieser, Karl Urban ve Katee Sackhoff başrolleri paylaşmaktadır. Issız bir gezegende tek başına kalan Riddick, zamanla bu gezegende başka canlıların da olduğunu fark eder. Ancak bu tehlikeli gezegende hayatta kalmak için büyük mücadeleler vermek zorundadır.

Pitch Black

Vin Diesel Filmleri -Pitch Black

Yapım Yılı: 2000

IMDb Puanı: 7,1

David Twohy tarafından beyaz perdeye taşınan filmin başrollerinde Vin Diesel, Radha Mitchell ve Cole Hauser yer almaktadır. Seyahat halinde olan bir uzay gemisi, arıza sonucu en yakın gezegene iniş yapmak zorunda kalır. Başlarda ıssız gözüken bu gezegen, güneş tutulmasıyla birlikte tehlikeli varlıklara ev sahipliği yapmaktadır.

A Man Apart

Vin Diesel Filmleri - A Man Apart

Yapım Yılı: 2003

IMDb Puanı: 6,1

Vin Diesel tarafından canlandırılan Sean Vatter, Meksika’yla bağlantılı uyuşturucu ticaretini engellemeye çalışan bir FBI ajanıdır. Vatter, bu amaçla örgütün başındaki Memo’yu yakalar ancak bu hamle daha büyük suçlara yol açmaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda, F. Gary Gray oturur.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir