Herkesin Çok Seveceği En İyi Aile Filmleri

Merhabalar, bu yazımızda günümüz aksiyon furyasına kendini kaptıran hızlı ve içi boş filmlerin aksine, izleyenlerin içini ısıtan, ailenizle birlikte keyifli vakit geçirmek için izleyebileceğiniz en iyi aile filmleri listesi oluşturduk.

The Lion King

Aile Filmleri - The Lion King

Yapım Yılı: 1994
IMDb8,5

Listemizin ilk sırasında Aslan Kral filmi bulunuyor. Çocuk filmi gibi gözükmesine rağmen tüm yaş kitlesine hitap eden bu Disney Klasiği, sizi hem güldürüp hem ağlatacak bir animasyon filmi. Aileniz ile birlikte keyifle izleyebileceğiniz bu animasyon filminde yavru aslan Simba’nın maceralarına tanık oluyoruz. Güçlü anlatımı ve müzikleri ile birlikte tüm zamanların en sevilen animasyon filmleri arasına giren bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Home Alone

En İyi Aile Filmleri - Home Alone

Yapım Yılı: 1990

IMDb Puanı: 7,6

Komedi ve macera türündeki sevilen filmde küçük Kevin, tatile giden ailesi tarafından yanlışlıkla unutuluyor. Bir süre yalnız kalması gereken Kevin, eve hırsız girmesi ile tüm yaratıcılığını kullanıyor ve hırsızları pes ettirmek için türlü yollara başvuruyor. Chris Columbus tarafından çekilen filmde Kevin karakterini Macaulay Culkin canlandırıyor.

E.T.

En İyi Aile Filmleri - E.T.

Yapım Yılı: 1982

IMDb Puanı: 7,8

Steven Spielberg tarafından çekilen filmde bir uzaylı grubu, keşif için Dünya’ya gelir. Ancak E.T isimli uzaylı, yanlışlıkla Dünya’da kalır. 10 yaşındaki Elliot ise bu yalnız uzaylıyla arkadaş olur ve tanımaya çalışır. İkili arasındaki arkadaşlık ilerledikçe Elliot önyargılarından kurtulur.

The Sound of Music

En İyi Aile Filmleri - The Sound of Music

Yapım Yılı: 1965

IMDb Puanı: 8,0

Müzikal türündeki filmde, Maria’nın manastır dışındaki müzik sevgisi işlenir. Oldukça neşeli ve heyecanlı bir kadın olan Maria, baş rahibelerinin uyarılarına rağmen şarkı söylemeye ve gezip eğlenmeye devam eder. Rahibeler, Maria’nın aklını başına getirmek için birbirinden zor 7 çocuğa bakıcılık yapmasını ister. Ancak Maria, kendine has tarzı ile çocuklara kendini sevdirir. Otobiyografi türündeki filmin yönetmen koltuğunda Robert Wise oturur.

Finding Neverland

En İyi Aile Filmleri - Neverland

Yapım Yılı: 2004

IMDb Puanı: 7,7

Filmin başrollerini, yıldız isimler Johnny Depp ve Kate Winslet paylaşmaktadır. Filmde James Barrie’nin, Peter Pan’a uzanan Olmayan Ülke arayışı anlatılır. James, yazarlığının peşinden giderken yeni olanı aramaktadır. İzleyenlerin içini ısıtan yapımın yönetmenliğini Marc Foster yapmıştır.

Mrs. Doubtfire

En İyi Aile Filmleri - Mrs. Doubtfire

Yapım Yılı: 1993

IMDb Puanı: 7,0

Ülkemizde de diziye uyarlanan film, Robin Williams’ın klasiklerinden biridir. Karısından boşanan Daniel, çocuklarını göremeyeceği için çok mutsuzdur. Bu nedenle karısının evlerine yardımcı aramasını fırsat bilerek kadın kılığında eve girer. Artık her gününü Mrs Doubtfire kılığında çocukları ile geçirebilecektir. Filmin yönetmenliğini, Evde Tek Başına serisi ile tanıdığımız Chris Columbus yapmaktadır.

The Jungle Book

En İyi Aile Filmleri - The Jungle Book

Yapım Yılı: 2016

IMDb Puanı: 7,4

Jon Favreau tarafından ekranlara taşınan film, Rudyard Kipling tarafından yazılmıştır. Tehlikeli bir ormanda tek başına kalan Mowgli, ayı, panter ve kurt gibi vahşi hayvanlarla beraber yaşamayı öğrenmek zorunda kalır. Bu süreçte Bagheera, kahramanımıza yardım etmeye başlar.

Stardust

En İyi Aile Filmleri - Stardust

Yapım Yılı: 2007

IMDb Puanı: 7,6

Kadrosunda Charlie Cox, Claire Danes ve Robert De Niro’nun bulunduğu filmin yönetmen koltuğunda Matthew Vaughn oturuyor. Umutsuz bir aşık olan Tristan, sevgilisi Yvaine’e bir kayan yıldız yakalama sözü verir. Bunun için yola çıkan ikili, tehlikeli bir maceralarla karşılaşır.

The Karate Kid

En İyi Aile Filmleri - The Karate Kid

Yapım Yılı: 1984

IMDb Puanı: 7,2

İkonik aksiyon filmlerinden biri olan The Karate Kid, Daniel’ın yeni taşındıkları bir şehirde okulun popüler çocukları tarafından sürekli dövülmesinden sonra karateye yönelmesini konu alıyor. Dövüş sanatları ustası olan Miyagi’den ders almaya başlayan Daniel, hayata karşı önemli bir ders almıştır. John G. Avildsen tarafından çekilen filmin başrolünde Ralph Macchio yer almaktadır.

Charlie and the Chocolate Factory

En İyi Aile Filmleri - Charlie and the Chocolate Factory

Yapım Yılı: 2005

IMDb Puanı: 6,6

İkinci kez Tim Burton tarafından uyarlanan filmin başrolünde ünlü oyuncu Johnny Depp yer almaktadır. Büyük bir çikolata fabrikasına sahip olan Willy Wonka, sürpriz biletlere sahip olan 5 çocuğa fabrikayı gezdirmeye karar verir. Charlie’nin de içinde bulunduğu talihli 5 çocuk, bu ilginç çikolata fabrikasında gezintiye çıkar.

Hugo

En İyi Aile Filmleri - Hugo

Yapım Yılı: 2011

IMDb Puanı: 7,5

Ünlü yönetmen Martin Scorsese tarafından çekilen filmde kimsesiz bir çocuk olan Hugo’nun, babasından kalan saati gizlice tamir etmeye çalışması anlatılır. Oyuncak dükkanın sahibi Georges’in küçük kızı ile tanışınca Hugo’nun hayatı değişmeye başlar.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir