En İyi Amazon Prime Dizileri

Amazon Prime, son dönemde yaptığı iddialı diziler ile en prestijli streaming platformlarından biri haline geldi. Farklı hikayelere ve oyunculara yer verebilen platformdaki en iyi 20 diziyi sizler için listeledik.

The Marvelous Mrs. Maisel

Amazon Prime Dizileri - The Marvelous Mrs. Maisel

Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,8

Emmy ödüllü komedi dizisi The Marvelous Mrs. Maisel, 60’ların New York’un ekrana taşıyor. Mutlu ve sakin bir hayatı olan Mirian Maisel, aniden keşfettiği yeteneği ile şaşkına uğrar. İki çocuk annesi Maisel, artık The Marvelous olarak anılan heyecan verici birine dönüşmüştür. Dizinin merkezindeki Miriam karakterine Rachel Brosnahan hayat verir.

The Boys

Amazon Prime Dizileri - The Boys

Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,7

Geçtiğimiz yıl ilk sezonuyla ekrana gelen The Boys, kaliteli süper kahraman dizisi boşluğunu doldurarak izleyicilerden tam not aldı. The Boys adındanki ekip, güçlerini kötüye kullanan süper kahramanları yakalamak için kolları sıvar. Dizi, Garth Ennis ve Eric Kripke tarafından yazılan çizgi romandan uyarlanmıştır. Kadroda Seth Rogen, Evan Goldberg, Karl Urban ve Antony Starr gibi isimler yer alır.

Fleabag

Amazon Prime Dizileri - Fleabag

Yapım Yılı: 2016-2019

IMDb Puanı: 8,7

Amazon’un en sevilen komedi dizisi, Phoebe Waller-Bridge’in tek kişilik şovlarından biridir. Ünlü komedyenin tek başına yazdığı, çektiği ve başrolü canlandırdığı dizide Londra’da tek başına hayata tutunmaya çalışan bir kadının hayatı anlarılır. Dizi, zekice komedisi ve samimi anlatımı ile Emmy başta olmak üzere pek çok ödüle layık görülmüştür. Ünlü komedyene başrolde Andrew Scott eşlik eder.

The Expanse

Amazon Prime Dizileri - Expanse

Yapım Yılı: 2015-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,5

The Expanse, 200 yıl sonrasında geçen bir dedektiflik hikayesini konu alır. Başarılı dedektif Miller, kayıp bir genç kızın izinden uzaya gider. Ancak uzay gemisi kaptanı ile yaptığı bu yolculuk Miller’ı tahmin edemeyeceği olayların içine sürükleyecektir. 5 sezonu bulunan dizide Thomas Jane, Steven Strait ve Cas Anvar başrolü paylaşır.

Bosch

Amazon Prime Dizileri - Bosch

Yapım Yılı: 2014-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,4

Eric Overmyer ve Michael Connelly imzalı dizide, içine kapanık bir cinayet masası dedektifi olan Harry Bosch merkeze alınır. Bosch, bir yandan gizemli bir cinayet davasının peşinden giderken bir yandan da mahkemede yargılanmaktadır. Bu zorlu süreçte Bosch, hem davayı çözmeye hem de kendini aklamaya çalışır. Harry Bosch rolünde, daha önce Argo ve The Good Wife dizilerinde gördüğümüz Titus Welliver yer alıyor.

Undone

Amazon Prime Dizileri - Undone

Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,3

Dijital platformlarla beraber animasyon dizileri de etkisini arttırdı. BoJack Horseman, Rick and Morty gibi fenomen haline gelen dizilerden sonra Amazon’un Undone dizisi de izleyenlerden takdir topladı. Dizinin ana kahramanı Alma, geçirdiği ölümcül kazadan sağ kurtulmayı başarmıştır. Ancak kazadan sonra zamanla arasında kompleks bir bağ keşfeder. Yeteneğini keşfetmeye çalışan Alma, bunun için ölen babasından yardım alır.

Sneaky Pete

Amazon Prime Dizileri - Sneaky Pete

Yapım Yılı: 2015-2019

IMDb Puanı: 8,2

Sneaky Pete’in oyuncu kadrosunda, Breaking Bad’den tanıdığımız bir isim yer alıyor. Bryan Cranston’a, Marius rolü ile Giovanni Ribisi eşlik ediyor. Azılı bir suçlu olan Marius, hapisten çıktıktan sonra hücre arkadaşının kimliğini kullanmaya karar verir. Artık herkesi, yeni kimliği Pete olarak ikna etmek zorundadır.

Mozart in the Jungle

Amazon Prime Dizileri - Mozart in the Jungle

Yapım Yılı: 2014-2018

IMDb Puanı: 8,2

Amazon Prime’ın ilk dizilerinden olan Mozart in the Jungle, başarılı bir müzikal komedi sunar. Senaryosu, Blair Tindall’ın aynı adlı kitabından uyarlanmıştır. Dizide dahilikle delilik arasında gezinen obuacının müzikle olan karmaşık ilişkisi anlatılır. Başrolde Gael Garcia Bernal yer alır.

Goliath

Amazon Prime Dizileri - Goliath

Yapım Yılı: 2016-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,2

David E. Kelly tarafından yönetilen polisiye dizisi Goliath, işinden olan hırslı bir avukatın intikam mücadelesini konu alır. 3 sezonu bulunan sürükleyici dizide Billy Bob Thornton Billy McBride olarak başrolü üstlenir.

Tom Clancy’s Jack Ryan

Amazon Prime Dizileri - Tom Clansy's Jack Ryan

Yapım Yılı: 2018-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,1

CIA’nin güvenli bir masa başı departmanında yer alan Jack Ryan, veri analizi sırasında önemli bir bilgi keşfeder. Amerika’ya yönelik büyük bir terör saldırısını önceden fark eden Jack, bu keşiften sonra operasyonun içine çekilir. Başrolde, Jack Ryan performansı ile dizinin başarısını katlayan John Krasinski yer alır.

Good Omens

Amazon Prime Dizileri - Good Omens

Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,1

Başrollerini Machael Sheen, David Tennant ve John Hamm’in yer aldığı fantastik komedi dizisi Good Omens, Dünya’ya gelen Aziraphale ve Crowley’in macerlarını konu alır. İkili, kıyamete yakkalan dünyada insanları ikna etmeye çalışır. Sevilen dizi Neil Gaiman ve Terry Pratchett’in çizgi romanından uyarlanmıştır.

The Man in the High Castle

Amazon Prime Dizileri - The Man in the High Castle

Yapım Yılı: 2015-2019

IMDb Puanı: 8,0

Nazi’ler 2. Dünya Savaşı’nı kazansaydı ne olurdu? Bu soruya cevap veren distopik dizi, Phillip K. Dick’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Dizi, Kuzey Amerika’nın bu distopyadaki halini işleyerek etkileyici bir bilimkurgu draması sunar. Başrolde Alexa Davalos, Joel de la Fuente ve Rupert Evans yer alır.

Modern Love

Amazon Prime Dizileri - Modern Love

Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,0

İddialı kadrosu ile Modern Love, Amazon’un yeni romantik komedi dizisidir. Dizide birbirinden ünlü oyuncular tarafından canlandırılan ikili ilişkiler masaya yatırılır. Anne Hathaway, Andrew Scott, Dev Patel, Cristin Milioti ve Sofia Boutella başrolü paylaşır.

Informer

Amazon Prime Dizileri - Informer

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 7,9

Dizinin ana kahramanı Raza, Pakistan kökenli bir İngiliz’dir. Raza, büyük bir terör operasyonunu engellemek için muhbir olmak zorunda kalır. Genç adam, içine sinmeyen bu görevden sonra yüklü miktarda para elde edecektir. Dizinin başrolünde Nabhaan Rizwan, Jessica Raine ve Sharon D. Clarke yer alır.

Transparent

Amazon Prime Dizileri - Transparent

Yapım Yılı: 2014-2019

IMDb Puanı: 7,8

Los Angeles’ta yaşayan sıradan bir aile, babalarının radikal kararı ile şaşkına uğrar. Mort, yıllardır kadın bedeninde hapsolduğunu hissetmektedir. Kendi hayatlarında birçok sorunla boğuşan üç çocuk ve Mort, bu yeni durumla baş etmeye çalışır. 5 sezonluk komedi dizisinde Jill Soloway yönetmenliği üstlenir.

The Last Tycoon

Amazon Prime Dizileri - The Last Tycoon

Yapım Yılı: 2016-2017

IMDb Puanı: 7,7

The Last Tycoon, bugüne kadar birçok kitabı senaryoya uyarlanan F. Scott Fitzgerald’ın kitabından uyarlanmıştır. Dizi, 1929 yılında yaşanan büyük ekonomik çöküş ve sonrasındaki buhran dönemini ele alır. Başrolde Matt Bomer ve Lily Collins yer almaktadır.

Homecoming

Amazon Prime Dizileri - Homecoming

Yapım Yılı: 2018-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,5

Psikolojik gerilim türündeki dizi, politik ve askeri konuları psikolog koltuğuna taşıyor. Başarılı bir sosyal hizmet görevlisi olan Heidi, görevi gereği asker Walter Cruz ve iş adamı Colin Belfast’la görüşmeye başlar. Açığa çıkan sırlar, herkesin hayatını değiştirecektir. Dizinin başrolünde Heidi tolü ile ünlü oyuncu Julia Roberts yer alır.

Hand of God

Amazon Prime Dizileri - Hand of God

Yapım Yılı: 2014-2017

IMDb Puanı: 7,5

Amazon’un ilk dönem dizilerinden olan Hand of God, dini ve toplumsal konuları incelikli bir şekilde masaya yatırıyor. Başarılı bir yargıç olan Pernell Harris, oğlunun intiharından sonra büyük bir yıkılır. Toparlanmak için gittiği kiliside büyük bir aydılanma yaşayarak tanrı tarafından adaleti sağlamakla görevlendirildiğine inanır. Artık Pernell oğlunun ve gelininin intikamını alacaktır.

Electric Dreams

Amazon Prime Dizileri - Electric Dreams

Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,3

Electric Dreams, her bölüm farklı bir konuyu işleyen bilim kurgu antolojisidir. Bölümler, ünlü yazar Philip K. Dick’in öykülerinden uyarlanmıştır.

Hunters

Amazon Prime Dizileri - Hunters

Yapım Yılı: 2020-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,1

Amazo Prime’ın en son dizisi Hunter, usta oyuncu Al Pacino’yu ekranla buluşturuyor. En son The Irishman’deki Hoffa rolü ile izleyici karşısına çıkan Al Pacino, bu kez bir nazi avcısını canlandırıyor. Dizi, 1970’lerin New York’un Nazi’leri avlayan bir grup kahramanı konu alır. Kadroda, bir süredir ekranlardan uzak ulan How I Met Your Mother’ın yıldızı Josh Radnor da yer almaktadır.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

Sweet Home Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Yaşadığınız yerde aniden bir salgın baş gösterse ne yapardınız? Hızlı bir şekilde yayılan bir virüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir