Angelina Jolie Filmleri

Bu insansa biz neyiz diye sorgulatacak güzellikte olan Angelina Jolie, oyunculuğu ile de kendinden söz ettirmeyi başarıyor. Brad Pitt’le olan ilişkisini takip ederken sinema sektöründeki yerini tartışmayı ihmal ettiğimiz Oscar ödüllü bu başarılı oyuncunun en iyi 10 filmini listeledik.

Girl, Interrupted

En iyi Angelina Jolie filmleri - Girl, Interrupted

Yapım Yılı: 1999

IMDb Puanı: 7.3

Bir gencin 1,5 yıl boyunca akıl hastanesinde kalmasını anlatan ve bu süreçte yaşadığı iç burkan anılarıyla izleyiciyi hislendiren filmde güzel oyuncu Angelina Jolie’ye Winona Ryder eşlik ediyor. Film Angelina Jolie’ye En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ını kazandırırken yayınlandığı dönemine ise damgasını vurmayı başarıyor.

Mr. & Mr. Smith

En iyi Angelina Jolie filmleri - Mr. and Mrs. Smith

Yapım Yılı: 2005

IMDb Puanı: 6.5

Başrollerini Brad Pitt ve Angelina Jolie’nin paylaştığı film gizli birer tetikçi olan ancak birbirlerinin bu sırrından haberleri olmayan evli bir çiftin komedi ve romantizm dolu maceralarına yer veriyor. İki yıldız oyuncunun mükemmel uyumu ekranlara yansırken film şüphesiz izleyicilere keyif dolu anlar vaat ediyor.

Changeling

En iyi Angelina Jolie filmleri - Changeling

Yapım Yılı: 2008

IMDb Puanı: 7.8

Clint Eastwood yönetmenliğindeki ‘Changeling’ Angelina Jolie’nin başrolde olduğu bir dram-gerilim filmi. Filmde oğlu kaçırılan kadın sonunda oğluna kavuşuyor ancak kendisine getirilen çocuğun kendi çocuğu olmadığı farkediyor. Anne-çocuk temasının işlendiği bu filmde yine Angelina Jolie’nin unutulmaz performanslarından birine şahit oluyoruz.

Salt

En iyi Angelina Jolie filmleri - Salt

Yapım Yılı: 2010

IMDb Puanı: 6.4

Başrollerini Angelina Jolie ve Liev Schreiber’in paylaştığı ‘Salt’ filminde Angelina Jolie’yi Rus casusu olmakla suçlanan bir CIA ajanı olarak izliyoruz. Film aksiyon severlere hitap ederken Ajan Salt performansıyla ise Angelina Jolie gönüllerde taht kuruyor.

Wanted

En iyi Angelina Jolie filmleri - Wanted

Yapım Yılı: 2008

IMDb Puanı: 6.7

Bir DC Comics uyarlaması olan ‘Wanted’ filminde Angelina Jolie’ye James McAvoy, Morgan Freeman gibi ünlü isimler eşlik ediyor. Film konusunu ise kiralık katil olan babasının yolundan gitmeye çalışan bir gencin aksiyon ve gerilim dolu hikayesinden alıyor.

The Bone Collector

En iyi Angelina Jolie filmleri - The Bone Collector

Yapım Yılı: 1999

IMDb Puanı: 6.7

Polisiye-gerilim filmi olan The Bone Collector’un başrollerinde Denzel Washington ve Angelina Jolie’yi görüyoruz. Film Jeffery Deaver’in kitabından uyarlanırken konu olarak iki dedektifin bir cinayet vakası için bir araya gelip beraber çalışmalarını anlatıyor.

Lara Croft: Tomb Raider

En iyi Angelina Jolie filmleri - Lara Croft: Tomb Raider

Yapım Yılı: 2001

IMDb Puanı: 5.8

Bir video oyunundan uyarlama olan film, rahat hayatını bırakıp serüvene atılmak isteyen bir kızın fantastik hikayesini anlatıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Simon West otururken başrollerini ise Angelina Jolie ve Noah Taylor paylaşıyor.

Maleficent

En iyi Angelina Jolie filmleri - Maleficent

Yapım Yılı: 2014

IMDb Puanı: 7.0

Robert Stromberg tarafından yönetilen fantastik film Disney’in ‘Uyuyan Güzel’ filminin farklı bir bakış açısından uyarlamasıyla karşımıza çıkıyor. Filmde hikaye kötü peri Maleficent’in gözünden anlatılırken bu kötü peri Maleficent’i ise Angelina Jolie canlandırıyor.

A Mighty Heart

Yapım Yılı: 2007

IMDb Puanı: 6.7

Film konusunu Pakistan’da öldürülen haber muhabiri kocasının ardından o ülkeye gitmeye karar veren gazeteci bir kadının hikayesinden alıyor. Filmin yönetmenliğini Michael Winterbottom yaparken film biyografiyle harmanlaşmış dramatik bir hikayeyi gözler önüne seriyor.

The Good Shepherd

En iyi Angelina Jolie filmleri - The Good Shepherd

Yapım Yılı: 2006

IMDb Puanı: 6.7

Angelina Jolie’yi karizmatik oyuncu Matt Damon ile izlediğimiz casus filmi ‘The Good Shepherd’ Robert De Niro tarafından yönetiliyor. Film dünyanın en büyük gizli servislerinden biri olacak olan örgütün kuruluşunu anlatırken izleyici ise gerilim dolu bir hikayeyle CIA’yı keşfediyor.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir