En İyi 15 The Big Bang Theory Bölümü

En uzun süren ve en popüler sitcomlardan olan The Big Bang Theory, 2007’de yayına başlamış ve bu sene final sezonuyla ekranlara veda etmiştir. Dizi, sosyal olarak çok yetenekli olmayan 4 bilim adamı ve karşı daireye taşınan güzel bir kadının hikayesini anlatır. Biz de sizin için dizinin en komik ve izlemesi en keyifli 15 bölümünü derledik.

1.The Stockholm Syndrome (12. Sezon, 24. Bölüm)

En iyi 15 The Big Bang Theory bölümü - The Stockholm Syndrome

Ekip hep beraber bir geziye çıkmaya karar verirler, Sheldon her zamanki gibi grubun sabrını sınamaya devam ederken Amy ile tatilin keyfini çıkarmaktadır. Howard ve Bernadette’in akılları hep evdeki çocuklardadır. Penny ve Leonard ise büyük bir haberi duyurmak için fırsat kollamaktadırlar, Raj ise kendine yeni bir arkadaş bulmuştur.

2.The Change Constant (12. Sezon, 23. Bölüm)

En iyi 15 The Big Bang Theory bölümü - The Change Constant

Sheldon ve Amy almaya aday oldukları Nobel ödülünün kazananlarının açıklanmasını beklemektedir. Sonuçlar açıklanır: İkisi ödülü kazanmışlardır. Ama bu durum ikisine de mutluluk getirmez. Sheldon her şey değişeceği için, Amy de bir fotoğrafçının çektiği fotoğrafta çok kötü çıktığı için üzgündür. Ekibin kalanı ikisini teselli etmek için farklı yollar denerler.

3.The Bath Item Gift Hypothesis (2. Sezon, 11. Bölüm)

En iyi 15 The Big Bang Theory bölümü - The Bath Item Gift Hypothesis

Penny Sheldon’a bir yılbaşı hediyesi almıştır ve şimdi Sheldon karşılık vermek zorunda olduğu için kızgındır. Leonard ise yeni iş arkadaşı ödüllü fizikçi David Underhill ile tanışmıştır, yakışıklı da olan David Penny’den etkilenmiştir ve bu etkilenme karşılıklıdır. Leonard bu durumdan rahatsızdır, Penny ise David’in evli olduğunu öğrendiğinde hata yaptığının farkına varır.

4.The Opening Night Excitation (9. Sezon, 11. Bölüm)

En iyi 15 The Big Bang Theory bölümü - The Opening Night Excitation

Sheldon, Leonard, Howard ve Raj Star Wars film galasına bilet almışlardır fakat Sheldon rüyasında gördüğü Profesör Proton’un tavsiyesine uyarak o geceyi sevgilisi Amy ile geçirmeye karar verir. Şimdi kalan üçlü ekstra bileti kime vereceklerine karar vermek zorundadırlar.

5.The Staircase Implementation (3. Sezon, 22. Bölüm)

En iyi 15 The Big Bang Theory bölümü - The Staircase Implementation

Sheldon termostat normalden iki derece daha yüksek olduğu için Leonard’la kavga etmiştir ve Leonard Penny’nin evinde yatıya kalmak zorunda kalmıştır. Penny neden Sheldon’la aynı eve çıktığını sorar ve Leonard, Sheldon ile nasıl tanışıp aynı eve çıktıklarını, Raj ve Howard’ın nasıl dahil olduğunu ve asansörün neden çalışmadığını anlatır.

6.The Bow Tie Asymmetry (11. Sezon, 24. Bölüm)

En iyi 15 The Big Bang Theory bölümü - Bow Tie Asymmetry

Sheldon ve Amy’nin düğünü yaklaşmıştır, gelin ve damat hariç herkes düğünün hazırlanmasıyla ilgilenmektedir. Aileler de yola çıkmışken Amy ve Sheldon ise Sheldon’ın papyonunun simetrik mi asimetrik mi olması gerektiği konusunda tartışmaktadırlar.

7.The Adhesive Duck Deficiency (3. Sezon, 8. Bölüm)

En iyi 15 The Big Bang Theory bölümü - The Adhesive Duck Deficiency

Leonard, Howard ve Raj meteor yağmuru izlemek için kamp yapmaya giderler, hippi bir kadının verdiği kurabiyeleri yediklerinde ise kafayı bulurlar. Sheldon ise çalışmak için evde kalmıştır ve Penny’nin banyoda omzu çıktığında yardım edebilecek tek kişi Sheldon’dır. Henüz sürücü adayı olan Sheldon Penny’i arabayla hastaneye götürmeye çalışır.

8.The Thanksgiving Decoupling (7. Sezon, 9. Bölüm)

En iyi 15 The Big Bang Theory bölümü - The Thanksgiving Decoupling

Howard herkesi annesinin evine Şükran Günü’nü kutlamaya davet eder, asıl amacı ise kayınpederi ile yakınlaşmaktır. Howard’ın annesi ise rahatsızlanır ve yemeği yapma görevi Raj, Amy ve Bernadette’e kalır. Penny ise eskiden Las Vegas’ta geçirdiği bir Şükran Günü’nden kalan bir hatadan kurtulmanın peşindedir.

9.The Maternal Capacitance (2. Sezon, 15. Bölüm)

Leonard’ın psikanalist annesi evlerine uğrar, annesinin hala onu analiz etmesi ve yargılaması Leonard’ı rahatsız eder. Sheldon’la çok benzediklerini fark edilir ve Leonard’ın annesi ve Sheldon çok iyi anlaşır. Tüm ekibe analizler yapan annesi herkesin kendini sorgulamasına sebep olur.

10.The Scavenger Vortex (7. Sezon, 3. Bölüm)

En iyi 15 The Big Bang Theory bölümü - Scavenger Vortex

Raj ekip için bir “çöpçü avı” oyunu hazırlar. Herkes bu fikri beğenir fakat oyun eşli oynanacaktır ve kimse Penny ile eş olmak istemez. Kurada Sheldon’la eşleşir ve beraber çok da fena bir ekip olmazlar. Leonard ve Bernadette eşleşmişlerdir ve Leonard Penny’i istemediği için ona kendini nasıl affettireceğini düşünürken Bernadette kazanmanın peşindedir. Eşleşen ve çok ortak noktaları olmayan Howard ve Amy  birbirlerini daha yakından tanırlar.

11.The Justice League Recombination (4. Sezon, 11. Bölüm)

En iyi 15 The Big Bang Theory bölümü - The Justice League Recombination

Penny Zack ile çıkmaya başlamıştır ve ekip Zack’e karşı kaba davranmaktadır. Bu durumdan rahatsız olduğunu belirten Penny’den özür dilerler ve Zack ile çizgi romancıdaki kostüm yarışmasına onlarla beraber Justice League olarak katılmalarını isterler. Penny ile çıktığı için Zack’ten zaten hoşlanmayan Leonard bir de Superman kostümünü Zack’e vermek zorunda kalır.

12.The Robotic Manipulation (4. Sezon, 1. Bölüm)

En iyi 15 The Big Bang Theory bölümü - The Robotic Manipulation

Sheldon zeka olarak ona karşılık geldiğini düşündüğü Amy ile henüz sadece mesajlaşıyor bazen yüz yüze görüşüyordur fakat kendisiyle hiç yemeğe çıkmamıştır. Leonard onu Amy ile yemeğe çıkmalarına ikna eder. Sheldon’ın ilk “date”i olacak bu yemeğe Penny de dahil olur fakat olduğuna pişman olur. Howard ise astronotların kullanacağı bir robot kol icat etmiştir ve arkadaşlarına bu kolun daha farklı nasıl kullanılabileceğini gösterir.

13.The Panty Piñata Polarization (2. Sezon 7. Bölüm)

En iyi 15 The Big Bang Theory bölümü - The Panty Piñata Polarization

Sheldon Penny’i evden kovmuştur ve Penny intikam almak istemektedir. Aynı zamanda Raj ve Howard America’s Next Top Model televizyon programının fanı olmuşlardır ve ellerindeki teknolojiyi kızların yaşadıkları evi bulup oraya gitmek için kullanılırlar.

14.The Barbarian Sublimation (2. Sezon, 3. Bölüm)

En iyi 15 The Big Bang Theory bölümü - The Barbarian Sublimation

Penny taşındığından beri iş hayatında iyiye giden hiçbir şey yoktur ve birkaç uğursuzluk da üst üste gelince depresyona girer. Sheldon onu online bir oyunla tanıştırır ve Penny bu oyuna bağımlı olur. Bağımlılık sağlıksız bir duruma ulaşınca arkadaşları bu duruma bir çare ararlar.

15.The Hawking Excitation (5. Sezon, 21. Bölüm)

En iyi 15 The Big Bang Theory bölümü - The Hawking Excitation

Stephen Hawking üniversiteye bir konuşma vermeye gelmektedir ve üniversite Howard’dan Hawking’in tekerlekli sandalyesi için gerekli alet edevatları temin etmesini ister. Bunu öğrenen Sheldon tek idolü olan Hawking ile tanışmak ister ve Howard’dan rica eder. Howard ise Sheldon’dan onun için birkaç iyilik yapmasını ister.

Yazar: İrem Arslan

1999 doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyor. Uzun süredir dizi, film izleyicisi ve izledikleri hakkında yazıp çizmek hobilerinden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir