En İyi 10 Anne Hathaway Filmi

Oscar’lı sempatik yıldız Anne Hathaway’ın en iyi 10 filmini derledik.

The Princess Diaries

Anne Hathaway Filmleri - The Princess Diaries

Yapım Yılı: 2001

IMDb: 6.3

Yönetmenliğini Garry Marshall’ın gerçekleştirdiği romantik komedi filmi The Princess Diaries ile modern bir prenses masalı beyazperdeye taşınılıyor. Film, hiç beklenmedik bir anda prenses olduğunu öğrenen sıradan bir kız Mia’nın hikayesini gözler önüne sererken filmin başrollerini ise Anne Hathaway ile Julie Andrews paylaşıyor.

The Devil Wears Prada

Anne Hathaway Filmleri - The Devil Wears Prada

Yapım Yılı: 2006

IMDb: 6.9

Romandan uyarlanma ve Oscar’a aday gösterilen The Devil Wears Prada, gazetecilikten yeni mezun bir genç kızın hayallerine ulaşma mücadelesini konu ediniyor. David Frankel’in yönettiği filmde Anne Hathaway başrol performansıyla kendisine hayran bıraktırırken Merly Streep ve Emily Blunt gibi isimler ise ona eşlik ediyor.

Becoming Jane

Anne Hathaway Filmleri - Becoming Jane

Yapım Yılı: 2007

IMDb: 7.1

Ünlü İngiliz yazar Jane Austen’nin hayat hikayesinden uyarlanma Becoming Jane’de kalpleri ısıtacak bir aşk hikayesi seyirciyle buluşuyor. Yazarlık konusunda oldukça yetenekli Jane için hayatının tek çıkış noktası zengin biriyle evlenmek iken, avukat Tom Lefroy ile tanışması cesaret dolu bir aşkın doğmasına neden oluyor. Bu iki aşık genç Anne Hathaway ve James McAvoy’un performanslarıyla buluşurken filmin yönetmenliği ise Julian Jarrold tarafından gerçekleştiriliyor.

Get Smart

Anne Hathaway Filmleri - Get Smart

Yapım Yılı: 2008

IMDb: 6.5

Steve Carell ve Anne Hathaway’in başrollerini paylaştığı Get Smart, aksiyon ve macera dolu bir hikayeyi izleyiciye sunuyor. Bir suç örgütünü çökertmeye çalışan iki eğlenceli ajanı konu edinen film Peter Segal tarafından yönetilirken Dwayne Johnson, Bill Murray ve Alan Arkin gibi ünlü isimler de filmin bünyesinde bulunuyor.

Love & Other Drugs

Anne Hathaway Filmleri - Love and Other Drugs

Yapım Yılı: 2010

IMDb: 6.7

Maggie ile Jamie’nin yer yer güldüren romantik aşk hikayelerini konu edinen Love & Other Drugs, Anne Hathaway ile Jake Gyllenhaal’i kadrosunda bir araya getiriyor. Film, Edward Zwick tarafından yönetilirken Anne Hathaway buradaki performansıyla kariyerini daha da parlatıyor.

One Day

Anne Hathaway Filmleri - One Day

Yapım Yılı: 2011

IMDb: 7.0

One Day filmi, işçi sınıfı bir aileden gelen Emma ile ondan tamamen farklı bir hayata sahip, zengin ve çapkın Dexter’in ilişkisini konu alıyor. Dram dolu romantik bir hikayeye odaklanan film Lone Scherfig tarafından yönetilirken başrollerini ise Anne Hathaway ile Jim Sturgess paylaşıyor.

Les Misérables

Anne Hathaway Filmleri - Les Miserables

Yapım Yılı: 2012

IMDb: 7.6

Anne Hathaway’e En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ını kazandıran Les Misérables, Victor Hugo’nun ‘Sefiller’ romanından uyarlanıyor. Tom Hooper’ın yönetmenliğini gerçekleştirdiği film Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway ve Amanda Seyfried gibi yıldızları kadrosunda birleştirirken Anne Hathaway bu filmdeki göz dolduran performansını kazandığı ödülleriyle taçlandırıyor.

Interstellar

Anne Hathaway Filmleri - Interstaller

Yapım Yılı: 2014

IMDb: 8.6

Usta yönetmen Christopher Nolan imzalı Interstellar, insan ırkının devamı için bir uzay projesine katılmak zorunda kalan Cooper’ın zorlu görevini konu alıyor. Gizem dolu kurgusu ve başarılı bilimkurgu hikayesiyle sinema sektöründe oldukça önemli bir yer edinen Interstellar’da Matthew McConaughey filmin başrolünü üstlenirken Anne Hathaway ise göz kamaştırıcı bir biçimde canlandırdığı Dr.Brand rolüyle ona eşlik ediyor.

The Intern

Anne Hathaway Filmleri - The Intern

Yapım Yılı: 2015

IMDb: 7.1

Robert De Niro ve Anne Hathaway’in başrollerini paylaştığı The Intern, şirket sahibi Jules Ostin ile stajyer olarak işe aldığı ancak 70 yaşında olan Ben Whittaker’in dostluğunu anlatıyor. Anne Hathaway, Jules Ostin karakterine oldukça başarılı bir şekilde hayat verirken bu komedi filminin yönetmenliği ise Nancy Meyers tarafından gerçekleştiriliyor.

Colossal

Anne Hathaway Filmleri - Collosal

Yapım Yılı: 2016

IMDb: 6.2

Anne Hathaway’ın başrolünde boy gösterdiği Colossal filmi, fantastik bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Filmde hayatının birçok alanından tokat yemiş Gloria, her şeyi geride bırakıp doğduğu yere dönerken ülkesine saldıran devasa bir canavar Gloria’nın hayatını tamamen değiştiriyor. Hem mizah hem aksiyon dolu filmin yönetmenlik koltuğunda ise Nacho Vigalondo oturuyor.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir