En İyi 18 Anthony Hopkins Filmi

Oscar Ödül’lü usta aktör Anthony Hopkins, uzun kariyerine pek çok başarılı fil sığdırdı. Oyuncunun bu güne kadar yer aldığı en iyi 18 filmi sizin için listeledik.

The Silence of the Lambs

Anthony Hopkins Filmleri - The Silence of the Lambs

Yapım Yılı: 1991

IMDb Puanı: 8,6

Gerilim sinemasının ikonik örneklerinden biri olan Kuzuların Sessizliği’nde Anthony Hopkins, seri katil Hannibal Lecter’a hayat veriyor. FBI’ın hırslı ajanı Clarice Starling peşinde olduğu katilin yakalayabilmek için Hannibal Lecter’dan yardım alır. Jonathan Demme tarafından beyaz perdeye taşınan film, suçlu psikolojisine dair başarılı bir hikaye sunar.

Nixon

Anthony Hopkins Filmleri - Nixon

Yapım Yılı: 1995

IMDb Puanı: 7,1

Nixon, Oliver Stone tarafından çekilen bir biyografik dram filmidir. Film, ünlü siyasetçi Richard Nixon’ın hayatını konu alır. 1960’larda Amerika’da başkan seçilen Richard Nixon, Anthony Hopkins tarafından canlandırılır.

The Bounty

Anthony Hopkins Filmleri - The Bounty

Yapım Yılı: 1984

IMDb Puanı: 7,0

The Bounty, kadrosunda Mel Gibson, Anthony Hopkins, Laurence Olivier, Daniel Day-Lewis ve Liam Neeson gibi yıldız isimleri bulunduran başarılı bir macera filmidir. Tarihi olayları konu alan filmin yönetmen koltuğunda Roger Donaldson oturuyor. Filmde, 1984’te İngiliz Kraliyet gemisi olan Bounty’de yaşanan ilgi çekici olaylar anlatılır.

Amistad

Anthony Hopkins Filmleri - Amistad

Yapım Yılı: 1997

IMDb Puanı: 7,3

Steven Spielberg imzalı film, içerisinde Afrikalı kölelerin de bulunduğu La Amistad gemisini konu alır. Bir gün gemideki kölelerin zincirlerinden kurtulması ile gemide büyük bir direniş başlar. Kölelerle gemi halkı arasındaki mücadele kanlı biter. Filmde Anthony Hopkins’e usta oyuncu Morgan Freeman eşlik etmektedir.

Fracture

Anthony Hopkins Filmleri - Fracture

Yapım Yılı: 2007

IMDb Puanı: 7,2

Anthony Hopkins’in hayat verdiği Ted Crawford, kendisini aldatan karısını öldürür. Teslim olmak için aradığı polis ise, karısı Jennifer’in sevgilisi çıkar. Olaya müdahale etmek için tutulan genç avukat Willy, zamanla bunun sıradan bir cinayet olmadığını anlar.

The Elephant Man

Anthony Hopkins Filmleri - The Elephant Man

Yapım Yılı: 1980

IMDb Puanı: 8,1

Usta yönetmen David Lynch tarafından beyaz perdeye taşınan film, gerçek olaylara dayanmaktadır. Anthony Hopkins tarafından canlandırılan Doktor Treves, 1880’ler Londra’sında file benzeyen bir adamla karşılaşır. Fiziksel engeli nedeniyle görünümü file benzeyen adam, Treves’in iletişim kurması ile farklı yönlerini ortaya çıkarır.

The Lion in Winter

Anthony Hopkins Filmleri - The Lion in Winter

Yapım Yılı: 1968

IMDb Puanı: 8,0

Anthony Hopkins’in başrolünde yer aldığı James Goldman filmi The Lion in Winter, 1183 yılında İngiliz monarşisindeki bir dalgalanmayı konu alır. Tahtın yeni sahibini seçmek zorunda kalan Kral II. Henry, adaylar arasından oğlu Jean’i uygun görür. Ancak bu önemli seçim için Salisbury’e hapsedilen Kraliçe’de söz sahibi olmak ister.

Howards End

Anthony Hopkins Filmleri - Howards End

Yapım Yılı: 1992

IMDb Puanı: 7,4

Toplumun farklı kesimlerine ait insanlar arasındaki etkileşimi konu alan film, James Ivory tarafından beyaz perdeye taşınmıştır. Filmde Helen ve Margaret, iki aristokrata aşık olur. Sınıf farkı bulunan bu aşkta Helen ve Margaret büyük mücadeleler vermektedir.

Remains of the Day

Anthony Hopkins Filmleri - Remains of the Day

Yapım Yılı: 1993

IMDb Puanı: 7,8

Gerilim dolu bir savaş öncesi dönemde Darlington Malikanesi’nde baş uşaklık yapan James, çalışanlara yaka silktirmektedir. Malikane’ye yeni gelen aşçı Miss Kenton, rahat ve samimi tavırları ile disiplinli James’le tezat oluşturur. İkili arasındaki zıtlaşma, zamanla duygusal bağa neden olur. Filmin yönetmen koltuğunda, James Ivory oturmaktadır.

The World’s Fastest Indian

Anthony Hopkins Filmleri - The World's Fastest Indian

Yapım Yılı: 2005

IMDb Puanı: 7,8

The World’s Fastest Indian, hayatını motorsikletinin hızını arttırmaya adayan Burt Munro’nun hayatını konu alır. 25 yıl boyunca maksimum hıza ulaşmak için uğraşan Burt, 1960’larda kalp rahatsızlığı geçirir. Ölümle yüzleşen Burt Utah’a doğru yola çıkar. Film, Roger Donaldson tarafından beyaz perdeye taşınmıştır.

Shadowlands

Anthony Hopkins Filmleri - Shadowlands

Yapım Yılı: 1993

IMDb Puanı: 7,3

Richard Attenborough tarafından çekilen dram filmi, Oxford’da öğretmenlik yapan Jack ile Amerika’lı şair Joy’un dillere destan aşkını konu alır. Bir süre birbirlerini görmeden mektuplaşan çift, bir araya gelmek için uzun mesafeler kat eder.

A Bridge Too Far

Anthony Hopkins Filmleri - A Bridge Too Far

Yapım Yılı: 1977

IMDb Puanı: 7,4

Başarılı savaş filmi, Almanlar ve Fransızlar arasındaki gerilimli mücadeleyi konu alır. İkinci Dünya Savaşı’nda Ren Nehri Üzeri’ndeki bir köprüyü almak için harekete geçen müttefikler, yanlışlıkla Alman Ordusu’nun kucağına düşer. Filmin yönetmenliğini Richard Attenborough yapmaktadır.

Legends of the Fall

Anthony Hopkins Filmleri - Legends of the Fall

Yapım Yılı: 1994

IMDb Puanı: 7,5

Başrollerinde Anthony Hopkins, Brad Pitt ve Aidan Quinn’in yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Edward Zwick oturuyor. Kendi zamanında zorlu bir savaş gören William Ludlow, üç oğlunu tüm bunlardan uzakta, sakin bir çiftlikte annesiz büyütmüştür. Babalarıyla birlikte eğlenerek büyüyen çocuklardan birinin nişanlısı, bu macera seven aileye gelince çiftlikte yeni bir dönem başlar.

Red Dragon

Anthony Hopkins Filmleri - Red Dragon

Yapım Yılı: 2002

IMDb Puanı: 7,2

Brett Ratner yapımı polisiye filminde başrolleri Anthony Hopkins ve Edward Norton paylaşmaktadır. Başarılı bir FBI ajanı olan Will Graham, uzun bir meslek hayatından sonra emekli olmak istemektedir. Ancak bu sıralarda yaşadığı yere, Kızıl Ejderha lakaplı bir suçlu musallat olur. Will, emekli olmadan önce Kızıl Ejder’i yakalayabilmek için harekete geçer.

Bram Stoker’s Dracula

Anthony Hopkins Filmleri - Bram Stoker's Dracula

Yapım Yılı: 1992

IMDb Puanı: 7,4

Efsane yönetmen Francis Ford Coppola’nın çektiği filmin oyuncu kadrosunda Anthony Hopkins, Gary Oldman, Winona Ryder ve Keanu Reeves gibi yıldız isimler yer almaktadır. Doğu Avrupa’daki küçük bir kasabaya ziyarete gelen avukat Jonathan Harker, burada Drakula tarafından kaçırılır. Dracula’nın amacı ise Harker’ın nişanlısı Mina’yı elde etmektir.

Meet Joe Black

Anthony Hopkins Filmleri - Meet Joe Black

Yapım Yılı: 1998

IMDb Puanı: 7,2

Başrollerini Brad Pitt ve Anthony Hopkins’in paylaştığı film, başarılı bir iş adamı olan William Parrish’i merkez alır. Şirletiyle ilgili önemli bir karar almak üzere olan William, kafasının içinde sesler duymaya başlar. William’ın bununla birlikte sarsılan hayatı, kızının John adındaki esrarengiz bir adama aşık olması ile iyice karmaşıklaşır.

Titus

Anthony Hopkins Filmleri - Titus

Yapım Yılı: 1999

IMDb Puanı: 7,1

Julie Taymor tarafından beyaz perdeye taşınan Titus, meşhur Roma’lı Titus’u konu almaktadır. General Titus, savaş sonrası Kraliçe Tamora’yı alarak Roma’ya getirir. Esir alınan Kraliçe Tamora, intikam almak için harekete geçer ve Kral Saturnus ile evlenir.

Proof

Anthony Hopkins Filmleri - Proof

Yapım Yılı: 2005

IMDb Puanı: 6,7

Dram filmi Proof’un oyuncu kadrosunda Anthony Hopkins, Gwyneth Paltrow ve Jake Gyllenhaal yer almaktadır. Dahi bir matematikçi olan Robert, yaşlanmanın da etkisiyle deliliğin eşiğine gelmiştir. Babasına her zaman hayran olan Catherine ise bu dengesiz tavırları ile yakından ilgilenmektedir. Babasının hevesli öğrencisi Hal’ın devreye girmesi ile Catherine’in de dengeleri değişir.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir