En İyi 10 Rick and Morty Bölümü

Bilim kurguya getirdiği yeni bakış açısı ile kısa sürede fenomen haline gelen animasyon dizisi Rick and Morty, 10 Kasım’da yeni sezonuyla geri dönüyor. Umursamaz bilim adamı Rick ve torunu Morty’nin evrendeki maceralarını anlatan dizinin en iyi 10 bölümünü listeledik.

10. Meeseeks and Destroy (1. Bölüm, 5. Bölüm)

En İyi Rick and Morty Bölümleri - Meeseeks and Destroy

Rick and Morty’nin en sevilen bölümlerinden Meeseeks and Destroy’da, insanların dileklerini yerine getirmeye programlanan Meeseeks, Jerry’e golf oynamayı öğretmeye çalışıyor. Jerry’nin başarısızlığını nedeniyle yok olamayan Meeseeksler, bu nedenle büyük bir çıkmaza giriyor.

9. Rest and Ricklaxation (3. Sezon, 6. Bölüm)

En İyi Rick and Morty Bölümleri - Rest and Ricklaxation

Maceradan maceraya koşan Rick ve Morty, küçük bir ara vermek için evrendeki en iyi detox merkezine gidiyor. Bu merkezde vücutlarından arınan tüm toksinler, başka bir gerçeklikte vücut bularak gerçek Rick ve Morty’nin peşine düşüyor.

8. Rick Potion (1. Bölüm, 6. Bölüm)

En İyi Rick and Morty Bölümleri - Rick Potion

Rick Potion, dizinin ilk bölümlerinden biri olmasına rağmen dizinin seyrini değiştiren cesur tercihler bulunduruyor. Jessica’yı kendine aşık etmek isteyen Morty, bu konuda Rick’ten yardım istiyor. Güçlü ve tehlikeli bir aşk iksirini veren Rick, bulaşıcı hastalık nedeniyle tüm insanlığı geri döndürülmez bir virüse mahkum bırakıyor.

7. The Ricks Must Be Crazy (2. Sezon, 6. Bölüm)

En İyi Rick and Morty Bölümleri - The Ricks Must Be Crazy

Yapabileceklerinin sınırı olmayan Rick, arabasına enerji üreten mini bir evren inşa eder. Akünün bozulması üzerine bu evrenin içine girerek durumu kontrol eden Rick, tanrısı olduğu bu akü gezegeninde işlerin çığırından çıktığını fark eder.

6. Pickle Rick (3. Sezon, 3. Bölüm)

En İyi Rick and Morty Bölümleri - Pickle Rick

Jerry ile boşanma sürecinde olan Beth, tüm aileyle birlikte psikoloğa gitmeye karar verir. Bu sıkıcı zorunluluktan kaçmak isteyen Rick, kendini turşuya dönüştürür ve başını büyük bir derde sokar.

5. Close Rick-counters of the Rick Kind (1. Bölüm, 10. Bölüm)

En İyi Rick and Morty Bölümleri - Close Rick Counters of the Rick Kind

Close Rick-counters of the Rick Kind, dizideki Rick’ler konseyiyle tanışmamızı sağlar. Evrendeki tüm Rick’lerin birleşiminden oluşan konsey, şüpheli bir durum nedeniyle C-137 Rick’i kaçırır. Morty, kendisi gibi Rick ve Morty’lerden oluşan bu konsey karşısında şaşkına uğrar.

4. The Wedding Squanchers (2. Sezon, 10. Bölüm)

En İyi Rick and Morty Bölümleri - The Wedding Squanchers

Rick’in evrendeki en yakın arkadaşı olan Kuşinsan ve Tammy, Rick’lerin de katıldığı bir düğünle evlenir. Ancak Tammy, Rick’i yakalamaya çalışan Galaktik Hükümet tarafından görevlendirilen bir ajan çıkar. Ailesini korumak için Federasyon’a teslim olan Rick, başına büyük bir bela alır.

3. Total Rickall (2. Sezon, 4. Bölüm)

En İyi Rick and Morty Bölümleri - Total rickall

Uzaydan yanlışlıkla eve giren bir parazit, beyinlere gerçekte var olmayan anılar yerleştirmektedir. Virüs evde yayıldıkça ev halkının gördüğü gerçek olmayan karakter sayısı artmakta ve bölüm şenlikli bir hal almaktadır. Gerçek olmayan uzaylıları ayırt etmenin yolunu bulan Rick, silahlanarak virüsleri temizlemeye başlar.

2. The Rickshank Rickdemption (3. Sezon, 1. Bölüm)

En İyi Rick and Morty Bölümleri - The Rickshank Rickdemption

Kuşinsan’ın düğününde Galaktik Hükümet tarafından saldırıya uğrayan Rick, sonunda kendi isteğiyle teslim olmuştur. Ancak beyninden bilgi almaya çalışan ajanları oyuna getirerek Dünya’daki Galaktik Hükümet’i devirmeye çalışır.

1. The Ricklantis Mixup (3. Sezon, 7. Bölüm)

En İyi Rick and Morty Bölümleri - The Ricklantis Mixup

Rick and Morty’nin en sevilen bölümü The Ricklantis Mixup, gerilim dolu Rick’ler konseyini sunmaktadır. Hakkında onlarca teori yazılan bölümde esrarengiz biri, konseydeki Rick’leri öldürmeye başlar. Konsey başkanı C-137’den şüphelenir ancak zamanla bu cinayetlerin, Rick’ler ve Morty’ler arasındaki köklü bir davanın yankısı olduğu anlaşılır.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir