En İyi 10 Ben Affleck Filmi

Oyunculuğu ile yetinmemiş olacak ki yönetmenliği ile de adını duyuran ve iki kere Oscar kazanan başarılı aktör Ben Affleck’in rol aldığı en iyi 10 filmi bir araya getirdik.

Gone Girl

Ben Affleck Filmleri - Gone Girl

Yapım Yılı: 2014

IMDb: 8.1

Ben Affleck ve Rosamund Pike’ın başrollerini paylaştığı Gone Girl filminde, Amy ve Nick evlilik yıl dönümlerinin arefesindeyken Amy aniden ortadan kayboluyor ve tüm ipuçları bu olaydan Nick’i sorumlu gösteriyor. Psikolojik gerilimi zirvede yaşatan bu film David Fincher’ın imzasını taşırken, Ben Affleck ise hem karısı kaybolan hem de tüm suçun üstüne kaldığı, bir anda hayatı alt üst olan bu adamı hakkını vererek oldukça başarılı bir performansla canlandırıyor.

Argo

Ben Affleck Filmleri - Argo

Yapım Yılı: 2012

IMDb: 7.7

Ben Affleck oyunculuk dışında yönetmenlikte de bir hayli başarılı olmuş olacak ki yönetmenliğini gerçekleştirdiği Argo filmi tam 3 dalda Oscar kazanıyor. Filmin başrolünü de başkasına kaptırmak istemeyen Ben Affleck, Tony Mendez’i canlandırırken Tony Mendez, İran devrimi dönemlerinde rehine olarak alınmış Amerika vatandaşlarını kurtarmaya çalışan bir CIA uzmanı olarak karşımıza çıkıyor.

The Town

Ben Affleck Filmleri - The Town

Yapım Yılı: 2010

IMDb: 7.5

Gerilim-suç filmi The Town, yine Ben Affleck’in hem yönettiği hem de başrolünü canlandırdığı yapımlardan. Filmde bir soygun çetesinin lideri Doug MacRay, son soygunununda banka müdiresi Claire Keesey’i rehin olarak alıyor ancak roller değişmiş olacak ki kadın bu suç liderinin kalbini çalıyor. Aşkla işi arasında kalan Doug MacRay, Ben Affleck’in mükemmel performansıyla buluşurken ona müdire Claire rolünde Rebecca Hall ise eşlik ediyor.

The Accountant

Ben Affleck Filmleri - The Accountant

Yapım Yılı: 2016

IMDb: 7.3

Ben Affleck ile Anna Kendrick’in başrollerini paylaştığı The Accountant, matematik uzmanı olarak gözüken ancak arka planda suç örgütleri için çalışan Christian Wolf’un gerilim ve aksiyon dolu hikayesini anlatıyor. Gavin O’connor’un yönetmenliğini gerçekleştirdiği bu filmde Christian Wolf rolüyle Ben Affleck yine kaliteli oyunculuklarından birini sergiliyor.

The Company Men

Ben Affleck Filmleri - The Company Men

Yapım Yılı: 2010

IMDb: 6.8

Şirketleri batan üç adam ve onların çırpınışlarını konu alan The Company Men, John Wells tarafından yönetiliyor. Tommy Le Jones, Ben Affleck ve Chris Cooper filmin başrollerini paylaşırken bizce kadro ve oyunculuklar filmin asıl hikayesini gölgede bırakıyor.

Triple Frontier

Ben Affleck Filmleri - Triple Frontier

Yapım Yılı: 2019

IMDb: 6.5

Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal’ın kadrosunda bir araya geldikleri ve yönetmenliğini J.C. Chandor’un üstlendiği film beş eski Özel Kuvvetler askerini konu alıyor. Filmde yetenekli bu beş eski asker bir soygun planı için bir araya geliyor ve bir suç liderinin servetini hedef alıyorlar.

Hollywoodland

Ben Affleck Filmleri - Hollywoodland

Yapım Yılı: 2006

IMDb: 6.5

Neo-noir türünde karşımıza çıkan Hollywoodland, Superman’i canlandıran George Reeves’in şüpheli ölümü üzerine onun bu gizemli ölümünü araştırmakla görevlendirilmiş Louis Simo’yu konu alıyor. Allan Coulter’in yönetmenlik koltuğunda oturduğu filmde Adrien Brody, Ben Affleck ve Diane Lane İse başrolleri paylaşıyor.

Batman v Superman:Dawn Of Justice

Ben Affleck Filmleri - Batman v Superman

Yapım Yılı: 2016

IMDb: 6.5

Ben Affleck’in Batman’ı, Henry Cavill’in ise Superman’i canlandırdığı Dawn Of Justice,  bu iki süper kahramanın karşı karşıya gelip birbirleriyle mücadele etmelerini anlatıyor. Zack Synder bu film ile ilk kez bu iki kahramanı beyazperdede bir araya getirirken, Ben Affleck’in Batman performansı ise gözlerden kaçmıyor.

Justice League

Ben Affleck Filmleri - Justice League

Yapım Yılı: 2017

IMDb: 6.4

Yönetmenliğini Zack Synder’in gerçekleştirdiği Justice League, bu sefer Batman, Superman, Wonder Woman, Flash ve Aquaman gibi süper kahramanları bir araya getiriyor. Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot, Ezra Miller ve Jason Momoa’nın oyuncu kadrosunu oluşturduğu film her ne kadar birçok eleştiriyle karşı karşıya kalsa da Ben Affleck’in Batman performansını izlemeye değer buluyoruz.

Forces Of Nature

Ben Affleck Filmleri - Forces of Nature

Yapım Yılı: 1999

IMDb: 5.4

Ben Affleck ve Sandra Bullock’un başrollerini paylaştığı Forces Of Nature, romantik komedi filmlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Uçak fobisi olan ancak uçağa binmek zorunda kalan Ben Holmes ile uçakta oldukça rahat takılan Sarah isimli kadının macera ve komedi dolu hikayesine yer veren film Bronwen Hughes tarafından yönetiliyor.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir