Castle Rock Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Hulu ekranlarından izleyiciyle buluşan Castle Rock, son dönemlerin en başarılı gerilim dizilerinden biri. 2018’de yayın hayatına giren dizinin bu kadar hızlı yükselmesi tesadüfi değil. Projenin arkasında, bugüne kadar birçok eseri beyaz perdeye ve ekrana uyarlanan Stephen King yer alıyor. Gerilim ve gizem janrının usta kalemi King, bu öyküsünde benzersiz bir gerilim atmosferi oluşturuyor.

Stephen King’in aynı adlı kitabını Hulu aracılığıyla ekrana uyarlayan isim ise J.J. Abrams. Bilmeyenler için Abrams’ın, Lost, The Office, Fringe, Person of Interest, 11.22.63 ve Westworld gibi birçok efsane televizyon dizisinde imzası bulunuyor. Kendi alanlarının en güçlü iki ismi olan Stephen King ve J.J. Abrams, Castle Rock projesinde buluşuyor. Projenin yaratıcıları Sam Shaw ve Dustin Thomas. Bu etkileyici öyküye hayat veren oyuncular ise Andre Holland, Bill Skarsgard, Melanie Lynskey, Jane Levy ve Sissy Spacek. Castle Rock, başarılı ile Netflix ve HBO gibi diğer popüler platformlarla rekabet eder hale geldi.

Castle Rock Dizisi Oyuncuları - Henry - Ruth

Castle Rock Dizisi Konusu

Castle Rock, Stephen King’in diğer hikayelerini bilenlerin son derece aşina olduğu bir kasabada geçiyor. Aynı zamanda ünlü yazarın doğduğu yer de olan Maine, Castle Rock evreninde fantastik olaylara ev sahipliği yapan bir kasaba. Dizi, bu kasabada farklı zamanlarda gerçekleşen doğaüstü olayları ele alıyor. Doğaüstü olayların etrafında döndüğü isim ise Henry Deaver. Küçük Henry, 1991 yılında dondurucu bir soğukta kaybolur. Karın içinde geçirdiği 11 günün sonunda mucizevi bir şekilde geri döner. Kimse nasıl hayatta kaldığını veya bunca zamandır nerede olduğunu anlamaz. Bu soruların cevaplarını küçük Henry de hatırlamamaktadır.

Dizinin ikinci kısmı 2018 yılında geçiyor. Aradan geçen onca yıl sonra Henry yaşadığı kasabayı terk eder ve savunma vekili olur. Hayatını, Teksas’ta iadama mahkum edilen insanları kurtarmaya adamıştır. Ancak üvey babasının ölüm haberi, Henry’i yaşadığı kasabaya geri döndürür. Ölümün sorumlusu olarak tüm oklar Henry’i göstermektedir. Üstüne, Shawshank Hapishanesi’ndeki isimsiz mahkumlardan biri Henry’nin adını verir. Artık Henry geçmişine dönmek ve kendini bu suçlamalardan kurtarmak zorundadır.

Castle Rock Dizisi Konusu

Castle Rock Dizisi Oyuncuları

André Holland

Castle Rock Dizisi Oyuncuları - Henry Deaver

Dizinin merkezindeki Henry Deaver’e başarılı oyuncu André Holland hayat vermektedir. Oscar ödüllü film Moonlight’taki performansı ile dikkatleri üzerine toplayan Holland, bu kez fantastik bit öyküde başrolü üstleniyor. Henry, geçmişindeki gizemli bir kayıptan sonra hayatını yoluna koymaya çalışmaktadır. Ancak Maine’deki açıklanamayan olaylar peşini bırakmaz. Üvey babasının ölümünden sonra avukatlık yaptığı hayatını arkasında bırakarak Maine’e geri döner.

Bill Skarsgård

Castle Rock Dizisi Oyuncuları - The Kid

Bill Skarsgard, Castle Rock’ta unutulmaz bir performansa imza atar. En son IT filmindeki palyaçoya hayat veren ünlü isim, Maine’deki Shawshank Hapishanesi’nde kalan isimsiz bir mahkumdur. Yıllardır ağzından tek kelime çıkmayan bu gizemli mahkum, unutulmuş hücresinde tek başına yaşamaktadır. Maine’deki ölümden sonra Henry Deaver’in adını söyleyerek herkesi büyük bir paniğe sürükler. Kimsenin anlam veremediği bu çıkış, Henry’i olayların içine sürükleyecektir.

Melanie Lynskey

Castle Rock Dizisi Oyuncuları - Molly Strand

Melanie Lynskey, dizinin absürt karakteri Molly Strand’e hayat verir. Molly, küçüklüğünden beri Henry’e aşıktır. Maine’de yaşayan Molly, daha sonra burada emlakçılık yapmaya başlar. Olmayan sesler duyduğunu iddia eder. Zamanlar bu sanrılarının uyuşturucu yüzünden olmadığı ortaya çıkacaktır. Fevri çıkışları ile dizinin gerilimini azaltır.

Jane Levy

Castle Rock Dizisi OyuncuCastle Rock Dizisi Oyuncuları - Jackie Torranceları - Jackie Torrance

Diane Torrance, Castle Rock’ın tarihini yazmaya çalışan bir yazardır. Jack Torrance’ın yeğeni olduğu için Jackie Torrance olarak tanınır.

Sissy Spacek

Castle Rock Dizisi Oyuncuları - Ruth Deaver

Sissy Spacek, Henry’nin üvey annesi Ruth’a hayat verir. Ruth, hayatı boyunca Castle Rock’ta yaşayan yaşlı bir kadındır. Yolları Henry ile ayrılmıştır. Alzheimer hastalığı nedeniyle Henry’e ihtiyacı olan bilgileri veremez.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir