En İyi 10 Dwayne Johnson Filmi

Aksiyon sinemasının ünlü ismi Dwayne Johnson, 20 yılı aşkın kariyerine pek çok başarılı film sığdırdı. Johnson’ın, 2004 yılında sona eren profesyonel bir güreş geçmişi de bulunuyor. Bunun yanında Kanada Futbol Ligi’nde de başarılara imza atan Dwayne Johnson, spor kariyerini bir kenara bırakarak aksiyon sinemasının ikonik isimlerinden bir haline geldi. Günümüzde devam eden Hızlı ve Öfkeli serisiyle büyük beğeni toplayan Amerikalı aktörün en iyi 10 filmini sizler için bir araya getirdik.

Fast and Furious 5: Rio Soygunu

Dwayne Johnson filmleri - Fast and Furious

Yapım Yılı: 2011

IMDB Puanı: 7,3

2001’de başlayan Hızlı ve Öfkeli macerasına Rio Soygunu isimli 5. filmde Dwayne Johnson katılıyor. Dwayne Johnson, Brian O’Conner ve Mia Toretto’nun peşinde olan hırslı bir ajanı canlandırıyor. Kaçma ve kovalamanın hız kesmediği filmde başarılı oyuncuyu ikilinin peşinde maceradan maceraya atılırken izliyoruz.

Rampage: Big Meets Bigger

Dwayne Johnson filmleri - Rampage

Yapım Yılı: 2018

IMDB Puanı: 6,1

Rampage: Big Meets Bigger, amacına ulaşamayan bir deney sonucunda tehdit haline gelen yırtıcı bir hayvanı konu edinir. Büyüttüğü gorili ile benzer bir deneyim yaşayan uzman Primatolog Davis Okoye, bu krizi çözmek için genetik mühendisi Dr Kate Caldwell ile birlikte çalışmaya başlıyor. Hayvanların insanlarla kurduğu bağı gözler önüne seren film, aynı zamanda tempolu bir aksiyon sunuyor.

San Andreas

Dwayne Johnson filmleri - San Andreas

Yapım Yılı: 2015

IMDB Puanı: 6,1

Dwayne Johnson’ın bir kurtarma görevlisini canlandırdığı film, adından da anlaşılacağı üzere deprem felaketini konu alıyor. San Andreas fay hattının kırılması sonucu Kaliforniya’da büyük çaplı bir kriz yaşanır. Eski eşi ile San Francisco’daki kızını kurtarmak üzere yola çıkan Tom, bu yolculukta birçok zorlukla karşılaşacaktır. Film, felaket atmosferinin yanında aile dramasına da yer vermektedir.

Jumanji: Welcome to the Jungle

Dwayne Johnson filmleri - Jumanji

Yapım Yılı: 2017

IMDB Puanı: 7

Vahşi orman adıyla 2017 yılında vizyona giren film, 1995’te çekilen Jumanji filminin devamıdır. Film, genç yaşlardaki dört arkadaşın, kendilerini oynadıkları konsol oyunun içinde bulmasını konu alır. Jumanji isimli oyunun içinde, avatarların bedenlerine hapsolan dört arkadaşın bu durumdan kurtulmak için macerayı tamamlaması gerekmektedir. Yıldız oyuncu kadrosuna sahip olan filmde Dwayne Johnson’a Karen Gillian ve Kevin Hart da eşlik etmektedir.

Moana

Dwayne Johnson filmleri - Moana

Yapım Yılı: 2016

IMDB Puanı: 7,6

2017 yapımı animasyon filminde Dwayne Johnson, Maui karakterini seslendirmektedir. Dismey’in en sevilen filmlerinden biri olan Moana’da, Maui’nin lanetini kaldırmak için uğraşan cesur Moana’nın hikayesi anlatılır. Yaşadığı yer olan Antik Poleneya’nın lanetlenmesi üzerine yola çıkan Moana, yüce Maui’yle karşı karşıya gelerek adasını kurtarmaya çalışır.

Get Smart

Dwayne Johnson filmleri - Get Smart

Yapım Yılı: 2008

IMDB Puanı: 6,5

Steve Carell ve Anne Hathaway’i de kadrosunda bulunduran aksiyon filmi Get Out, Peter Segal tarafından çekildi. Filmde bir analisti canlandıran Maxwell Smart, casus teşkilatındaki kimliklerin açığa çıkması sonucunda ajanlığa terfi ederek KAOS isimli suç örgütünü çökertmeye çalışıyor. Hevesli ajan Maxwell Smart’ın bu görevde eşlik edeceği kişi ise deneyimli casus Ajan 99.

Skyscraper

Dwayne Johnson filmleri - Skyscraper

Yapım Yılı: 2018

IMDB Puanı: 5,8

Skyscraper, Dwayne Johnson’ın en son filmlerinden biri. Kurtarma operasyonlarında uzun yıllar çalışan Will Ford, zorlu bir görevde bacağını kaybettikten sonra işini bırakmıştır. Ailesiyle birlikte mütevazi bir hayat süren ve geçimini güvenlik danışmanlığı yaparak sağlayan Will’in hayatı, Dünya’nın en yüksek binası The Pearl’le tanışınca değişir. Dikey bir şehir olan Gökdelen’de mahsur kalan ailesini kurtarmaya çalışan Will, bunun için her şeyi yapacaktır.

Snitch

Dwayne Johnson filmleri - Snitch

Yapım Yılı: 2013

IMDB Puanı: 6,5

Gerilim dolu aksiyon filmi Snitch’te, Dwayne Johnson endişeli baba Joh karakterine hayat verir. Oğlu suçsuz yere hapis cezasına çarptırılan John, buna neden olan uyuşturucu çetesini çökertmek için polisle iş birliği yapmaya başlar. Ancak derinine indikçe daha büyük belaların ortaya çıktığı bu çetede hayatta kalmak son derece zordur. Ailesini bir arada tutmak için çabalayan John, oğlunu aklayacak bilgileri almaya çalışır.

Baywatch

Yapım Yılı: 2017

IMDB Puanı: 5,6

Baywatch, 90’ların popüler televizyon dizisi Sahil Güvenlik’ten uyarlanmıştır. Başrollerini Dwayne Johnson ve Zac Efron’un üstlendiği filmde, Emerald Körfezi’nin güvenilir cankurtaranı Mitch ve ekibe yeni katılan genç Matt’in maceraları anlatılır. İşinde usta olan Mitch, yeni gelen Matt ile başlarda anlaşamasa da Emerald Körfezi’nde meydana gelen bir tehdit nedeniyle bir araya gelir.

Faster

Dwayne Johnson filmleri - Faster

Yapım Yılı: 2010

IMDB Puanı: 6,5

Dengelerin her an değiştiği filmde başrol oyuncusu Dwayne Johnson “Sürücü” lakaplı James Cullen’e hayat verir. Abisiyle gerçekleştirdiği bir soygunda ağır yara alan ve abisini kaybeden James, hayatta kalmayı başarır ancak 10 yıl hapis cezasına çarptırılır. Herkesin öldüğünü sandığı karakter bu sürede intikam planları hazırlayarak abisini öldürenlerin peşinde düşer.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

Geçmişten Günümüze Tüm James McAvoy Filmleri

40 yaşındaki İskoç asıllı aktör, 20’li yaşlarından beri birçok büyük prodüksiyonlu yapımda başrolü canlandırdı. En …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir