Emla Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Özellikle kadınlar tarafından ağda işlemleri sırasında kullanılmakta olan Emla Krem ile ilgili merak edilen her şey bu yazıda. Emle krem nedir?, nasıl kullanılır?, ne işe yarar? gibi soruların cevabını merak ediyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

Emla Krem lokal anestezi işlemleri için kullanılmakta olan oldukça popüler bir uyuşturucu kremdir. Emla krem’in amacı cilt üzerindeki sinirlerin iletimini engellemektir, böylece kremin sürüldüğü bölge uyuşur ve bir şey hissedilmez. Emla krem genellikle epilasyon, dövme, sünnet gibi yapılışı sırasında cilde acı veren işlemler sırasında tercih edilmektedir. Fakat bunun dışında birçok alanda da Emla krem kullanılır.

Emla krem nerelerde kullanılır?

Yukarıda da söylediğimiz gibi emla kremin kullanım alanı çok yaygındır, bunlardan bazıları şunlardır;

-Epilasyon öncesi kullanmak
-Cinsel ilişki sırasında kullanmak
-Erkeklerde geciktirici amacıyla kullanmak
-Kaş-bıyık alma işlemlerinde kullanmak
-Piercing ve kulak delme işlemlerinde kullanmak
-Sünnet öncesinde kullanmak

Emla krem nasıl kullanılır?

Emla kremi kullanmaya başlamadan önce kremin sürüleceği bölge iyice temizlenmelidir, ardından küçük bir parça krem alınır ve uyuşturulmak istenilen bölgeye eşit derecede dağıtılır. Kremi sürdükten sonra 10-15 dakika kadar beklemeniz tavsiye edilir, daha sonra işlemlere geçebilirsiniz.

Emla kremin etkisi ne kadar sürer?

Emla kremin etkisi ortalama 1-2 saat arasında sürmektedir. Bu süre içinde kremin sürüldüğü bölge uyuşur ve hissedilemez hale gelir, kremin etkisi geçtikçe o bölgeyi hissetmeye başlarsınız.

emla krem nedir?
Emla Krem yüze sürülür mü?

Emla krem yüze sürülür mü?

Öncelikle yüz bölgesi diğer bölgelere göre çok daha hassas olduğu için emla kremi yüze sürmeden önce son derece dikkatli olmak gerekmektedir. Kremi yüzünüzün çok küçük bir bölümüne sürdükten sonra bir süre bekleyin, eğer herhangi bir tahriş ya da kızarıklık yoksa kremi yüzünüze sürebilirsiniz. Gene de uzmana danışmanızı tavsiye ederiz.

Emla kremin yan etkisi var mı?

Şimdiye kadar Emla kremin belirli bir yan etkisine rastlanmamıştır. Güvenle kullanabileceğiniz bu krem bazı kişilerde kızarıklık sorunu çıkarabilir. Bunun dışında bir etkisi yoktur.

Emla kremin fiyatı nedir?

EMLA %5 krem (5 gr 5 adet) fiyatı 8 ocak 2018 itibariyle 131.60 liradır. Fiyat ilerleyen zamanlarda değişeceğinden dolayı yazı güncellenecektir.

Emla krem kullananlar ne diyor?

Şimdi de Emla krem kullanan kişilerin görüşlerine bir bakalım.

Ben genital bölgeme uyguladım, çok az bir bölümü hariç her yeri uyuştu, gerçekten işe yaradı ama kişiden kişiye göre değişebilir.

Ağda yaparken kullandım gerçekten çok işe yaradı, fiyatı son zamanlarda çok arttı ama tavsiye ederim

Ürün gerçekten biz kadınlar için mucize yalnız fiyatı yüzünden epilasyon acılarına katlanmaya razı hale geldim 🙂

Yazar: Aykut

Buna Da Göz At

Benzamycin Krem

Benzamycin Sivilce Kremi Hakkında Tüm Bilgiler

Benzamycin sivilce kremi özellikle yağlı ciltlerde oluşan sivilcelerin tedavisinde kullanılan son derece etkili bir jeldir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir