En İyi Sivilce Kurutucu Kremler

Cildin düzenli olarak salgıladığı yağlar, deri üzerinde bulunan gözenekler sayesinde dışarıya atılır. Ancak bu gözeneklerde meydana gelen tıkanıklıklar, derinin alt tabakasında bulunan yağın dışarıya atılamamasına neden olarak sivilce oluşmasına neden olur. Cilt üzerindeki gözeneklerin tıkanmasına ölü deri hücreleri neden olabilir.

Düzenli olarak cildin temizlenmesi, deri yüzeyindeki gözeneklerin içerisine ölü deri gibi maddelerin dolmasını engelleyecektir. Ayrıca dış dünya ile teması sağlayan deri, çevredeki bakteriler ile de temas edilen bir yüzeydir. İnsanlar farkında olmasa da günlük yaşantı içerisinde milyarlarca bakteri ile birlikte yaşamaktadırlar. Cilt üzerine kolayca yerleşebilen bakteriler, gözeneklere dolarak da ciltte sivilce sorunlarının görülmesine neden olabilir. Derideki gözeneklerden aşağıya inen bakteriler, yağ tabakasında iltihaplanmaya neden olur ve böylece sivilce sorunu başlar.

Sivilce sorununun engellenmesinde en önemli faktörlerden birisi cildin düzenli olarak temizlenmesidir. Böylece gözeneklerin sürekli açık kalması yani cildin nefes alması sağlanmış olur. Ancak özellikle ergenlik döneminde kişinin hormon dengesi oldukça düzensiz olduğundan, sivilce sorunlarının yaşanması çok daha sık bir şekilde görülebilir. Bu tür durumlarda cilt temizliğine ek olarak sivilce kurutucu ilaçlar da kullanılmaktadır. Bazı insanlar da genetik olarak sivilce sorunları görülmesine daha yatkındır. Vücutlarında depolanan yağ oranı fazla olan bu kişilerin de sivilce kurutucu ilaçlar ile cilt problemlerinin üstesinden gelmesi sağlanabilir. Yalnız bu tür sivilce kurutucu ilaçlar, kişinin kendi kendine kullanmaya karar verebileceği türde basit tedavi yöntemleri değildir.

Sivilce kurutucu kremler ile cilt sorunlarına çözüm sağlamak için öncelikle mutlaka uzman bir hekime başvurulmalıdır. Hekim muayenesi cilt yüzeyinde oluşan sivilcelerin herhangi bir hastalığa bağlı olup olmadığının anlaşılması açısından oldukça önemlidir. Ciltteki sivilce sorununun neden kaynaklandığı belirleyen hekim, hastanın cildine ve vücut yapısına en uygun sivilce kurutucu ilacı vermektedir. Bazı ilaçların içerisinde bulunan kimyasal maddeler ciltte alerjik etkiler meydana getirebileceğinden, hekim tarafından yapılan muayene ardından kullanılması son derece önemlidir. Her insanın vücudunun çalışma biçimini farklı olduğundan, cilt yapısına uygun ve yarar sağlayacak bir sivilce kurutucu krem kullanılmalıdır. Bu da ancak hekimin karar verebileceği bir tedavidir.

En İyi Sivilce Kurutucu Kremler Nelerdir?

Daha önceki yazılarımızda anlattığımız sivilce kremlerini incelemenizi tavsiye ederiz. Ben bizzat kullandığım kremleri daha kolay tavsiye edebilirim o yüzden size Benzamycin Krem tavsiye ediyorum. Bu kremle ilgili yazımızı mutlaka okumalısınız. Benzamycin krem en etkili sivilce kremlerinden biridir, fakat vereceği etki kişiden kişiye değişebilir. Bu nedenle kullanmadan önce mutlaka hekime danışmanızı tavsiye ederim.

Yazar: Aykut

Buna Da Göz At

emla krem nedir

Emla Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Özellikle kadınlar tarafından ağda işlemleri sırasında kullanılmakta olan Emla Krem ile ilgili merak edilen her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir