Travazol Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda Travazol krem hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri paylaşmaya çalışacağız. Travazol krem deride oluşan mantar hastalıklarını gidermek amacıyla kullanılmaktadır. Bunun dışında bakteriyel enfeksiyonlar, iltihaplanmalar, egzama gibi rahatsızlıkların da tedavisinde Travazol krem kullanabilirsiniz.

Travazol Krem Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Travazol krem yukarıda saydığımız kullanım alanlarının dışında ciltte oluşan ağrı ve yanmalar için de kullanılır ve acıyı azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca bebeklerdeki pişikler için de tercih edilmektedir. Ciltte oluşan pişikleri kısa sürede yok eder.

Travazol içerdiği izokonozal nitrat ve diflukortolon valerat kombinasyonundan dolayı bazı kişilerde alerjik etki gösterebilir, bu nedenle doktor gözetimi olmadan kullanılması tavsiye edilmez ve reçete ile satılır. Travazol krem etkisini çok hızlı bir şekilde göstermektedir fakat bu yaranın durumuna göre değişmektedir. Özellikle deri üzerinde kaşıntı ve egzama konusunda çok etkilidir. Bu etkileri kalıcı değildir, sadece rahatlatıcı etkisi vardır.

Yüzünüzde iltihaplı sivilceler varsa sivilceleri kurutmak için de bu kremi kullanabilirsiniz fakat kişiden kişiye farklı tepkiler gösterebileceği için gene de dikkatli olmak gerekir. Normal sivilceler için kullanılması tavsiye edilmez. Kremin cilt lekeleri üzerinde de etkili olduğu bilinmektedir fakat yüzünüze sürmeden önce mutlaka doktor kontrolü yaptırmalısınız.

Travazol Krem Nasıl Kullanılır?

Travazol kremin kullanımı hastalık tipine göre değişmektedir. Bu nedenle doktorunuzun veya eczacınızın önerdiği şekilde kullanmalısınız. Eğer herhangi bir hekim önermediyse normal şekilde uygulayabilirsiniz. Normal kullanımı şu şekildedir; önce kremi süreceğiniz bölgeyi güzelce temizleyin, ardından pamuk yardımıyla ince tabaka halinde uygulayarak kremi tüm bölgeye dağıtın. Kremi sürdükten sonra üzerini kapatmayın ve hava almasını sağlayın. Günde 2 kez uygulayabilirsiniz ve hızlı şekilde etkisini görebilmek için düzenli kullanmalısınız.

Önceki yazılarımızdan biri olan Benzamycin Sivilce Kremi Hakkında Tüm Bilgiler yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
 ​

Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Kremin etken maddelerini iyi araştırmalısınız, eğer alerjiniz varsa kullanmayınız. Yukarıda da anlattığımız gibi kremin etken maddeleri izokonazoİ nitrat ve diflukortolon valerattır.
  • Krem ile birlikte sabun ve şampuan gibi sert kimyasallar içeren ürünleri kullanmayın.
  • Kremi sürdükten sonra üzerine kıyafet giymek zorunda kalırsanız bol kıyafetler giymeye çalışın, yukarıda da belirttiğimiz gibi kremin sürüldüğü bölgenin hava alması gerekmektedir.
  • Gözlerinizden uzak tutun, yanlışlıkla gözlerinize sürdüğünüz taktirde derhal ılık suyla durulayın.

Travazol Krem 2019 Fiyatı

Travazol kremin güncel fiyatı 4 Ocak 2019 itibariyle 16.21 liradır. Fiyat değişikliği oldukça yazıyı güncellemeye çalışacağız. Kremi eczenelerden satın alabilirsiniz. 15 gramlık tüp şeklinde satılmaktadır.

Travazol Krem Kullananların Yorumları

Egzamalara çok iyi geliyor ama kesin çözüm olarak görmemek gerekir.

Askerdeyken oluşan mantarları bu krem sayesinde giderdim. Bence her askere gidenin yanında götürmesi gereken bi krem.

Pişik ve mantar için harika etki yaratıyor. Herkesin evinde bulunması gereken bir krem. (ekşi sözlük)

Genital bölgemdeki yarayı bu krem sayesinde geçirebildim.

Yazar: Aykut

Buna Da Göz At

emla krem nedir

Emla Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Özellikle kadınlar tarafından ağda işlemleri sırasında kullanılmakta olan Emla Krem ile ilgili merak edilen her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir