Madecassol Kremi Kullanımı ve Faydaları

Birçok insan özellikle erkenlik döneminde ciddi akne problemleri yaşamaktadır. Akne problemi olan kişilerde özgüven eksikliği olabilir ve bu da çok daha ciddi sorunlara yol açabilir. Madecassol Kremi akne, yara izi, akne izi gibi problemleri ortadan kaldırmak üzere geliştirilmiş bir kremdir. Bu ürün reçete ile satıldığından hemen hemen her eczanede rahatlıkla bulabilirsiniz. Şimdi krem hakkında biraz daha detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Madecassol Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Madecassol Krem Nedir?

Hammaddesi Centella Asiatica isimli bitki olan bu krem ciltteki yaraların iyileşmesinde son derece etkilidir. Aynı zamanda deriyi yenileyici özelliği vardır, bu da sivilce izlerinin ve ciltteki yaraların geçmesini sağlar.

centella asiatica bitkisi

Madecassol Krem Yan etkileri

Madecessol kremin fazla bir yan etkisi bulunmamaktadır. Eğer düzgün dozda kullanırsanız zararlı bir yan etkisini görmezsiniz. Aşırı dozda kullanırsanız bazı yan etkileri bulunabilir. Örneğin açık yaraya sürerseniz cildinizi tahriş edebilir. Bu tarz durumlarda hemen doktora başvurmanızı tavsiye ederiz.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Madecassol, genel olarak vücutta oluşan yara izi, çatlak, akne izi gibi şeylerin tedavı edilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Bunun dışında kadınlarda hamilelikte oluşan çatlaklar için de kullanıldığı bilinmektedir. Ayrıca çok farklı alanlarda da kullanılabilir. Hiçbir zararı olmadığı için farklı ürünlerle karıştırılarak cilt maskesi olarak da kullanılmaktadır. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için internetten maske tariflerini araştırmanızı tavsiye ederiz.

Bu yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz:Travazol Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Krem, Bepanthol gibi başka kremlerle kombin edilerek de kullanılabilir. Bunun dışında kremi kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Eğer açık yaraya sürerseniz yara çok daha kötü hale gelebilir, bu nedenle kabuk bağlamış yaralara ya da yara izlerine sürülmelidir. Kremi ince tabaka halinde sürüp emilmesini beklemenizde fayda vardır.

Kremi sivilce izleri için kullanabilirsiniz, fakat yüzünüze sürerken lekeli iz kalmış bölgeye çok az sürmenizi tavsiye ederiz çünkü fazlası yüzünüzün tahriş olmasını ve yüzünüzde kızarıklık oluşmasına neden olabilir. Ayrıca kremi yüzünüze sürdükten sonra güneşe çıkmaktan kaçının. Güneş ile temas durumunda yüzünüzde leke kalabilir. Eğer yaz aylarında kullanıyorsanız mutlaka güneş kremi ile birlikte kullanın.

Madecassol Kremi Fiyatı Nedir?

Kremin fiyatı yıllara göre değişmekle birlikte 29 Nisan 2019 itibariyle tavsiye edilen satış fiyatı 25.94 Türk Lirasıdır. Tüm eczanelerde yaklaşık olarak bu fiyattan satılmaktadır.

Madecassol Kullananların Yorumları

-Bir arkadaşımın tavsiyesiyle bu kremi edindim ve bu güne kadar kullanmadığım için pişman oldum. 1 Hafta kullandım ve hemen etkisini görmeye başladım.

-Eskiden akne tedavisi görürken cildim çok kuruyordu ve bu kremi kullanmaya başlamıştım. Kokusu çok güzel ve cildime çok iyi geldi. Kuran cildi yumuşatıyor.

-Bu krem yaralarımı iz bırakmadan iyileştirdi. Özellikle Bepanthol ile kullanınca çok daha etkili oluyor.

Yazar: İrem Şirin

1994 yılında İstanbul'da doğdu. Şu an University of Palermo'da Çevre Mühendisliği okuyor. Gündelik hayatından arta kalan zamanını yazarak geçirmeyi seviyor.

Buna Da Göz At

emla krem nedir

Emla Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Özellikle kadınlar tarafından ağda işlemleri sırasında kullanılmakta olan Emla Krem ile ilgili merak edilen her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir