Acnelyse Krem Kullanımı ve Faydaları

Bugün detaylarına ineceğimiz ilacın adı Acnelyse. Sivilcenin tıp dilinde ismi olan akne kelimesinden adını almıştır.  Acnelyse  sivilce problemi için oluşturulmuş etkili ilaçlardan birisidir.. Birçok dermatolog, hastalarına acnelyse önerir. Hafif ve orta derecedeki akneler üzerinde etkilidir ve çok ağır değildir. Cilt hücrelerini yenileyerek akne soruna çözüm bulur. İçeriğindeki etken maddeler sayesinde deride çok güçlü etki gösterir ve sonuç almayı sağlar.

Acnelyse Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Acnelyse krem cildin en üst tabakasındaki deriyi soyar. Bu deri tahriş olmuştur. Cilt soyulduğunda vücut metabolizması soyulan cildin yerine alttan yenisini oluşturarak cildin yenilenmesini sağlar.

Acnelyse krem kan dolaşımını rahatlatır ve cildi sıkılaştırır. Cilt dokuları güçlenir.

Tam sonuç alabilmek için en az 1 ay kullanılmalıdır.  Krem kullanılmaya başlandıktan sonra ciltteki büyük sivilcelere ağrı yapar ama bu kremin yan etkilerinden değildir vücut yapısıyla ilgilidir.

Krem kullanıldığında anında etki görülmez. Tam etki için en az 2 ay  süre geçmesi gerekir. Bu sürede iyileşme sağlanır ise krem kullanımı seyreltilebilir.

Etken ve Yardımcı Maddeleri Nelerdir?

Kremin etken maddesi  retinoik asittir. İçerisinde Stearil alkol, vazelin flante, propilen glikol gibi maddeler de bulunur. Bu maddelerin birleşimi ortaya harika bir ürün çıkardı. Yapılan deneyler sonucunda sadece sivilceleri değil sedef hastalığını, balık pulu hastalığını azalttığı da görülmüştür. Bunun yanında deriyi soyarak ölü deriyi de azaltır.

Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Kullanımında doktorunuzun dediği her şeye harfi harfine uyun. Onun dışında kullanım şeklini aşağıda aşama aşama anlattık.

  1. Aşama :Krem uygulanacak bölgeyi tamamen temizleyin. Parmak ucuyla bezelye büyüklüğünde az miktarda alın ve  hastalıklı bölgeye yavaşça sürün.
  2. Aşama:Günde 1 kere o da uyumadan sürülmelidir.
  3. Aşama:Cildiniz 15-20 günde düzelmeye başlayacaktır,  tam etkiyse 6 haftadan uzun bir süre kullanılmalıdır.

Acnelyse Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Acnelyse krem ciltte soyulma oluşturur. Bunun için hassas cilde sahip  kişiler dikkatle kullanmalıdır.

Acnelyse krem kullanımda tahriş ve reaksiyon, kaşıntı ve kızarıklık gibi durumlar oluşabilir. Bu gibi durumlarda krem kullanımına hemen ara verilmeli ya da kullanılmamalıdır.

Acnelyse kullanırken ciltte kuruluk meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda nemlendirici cilt kremi kullanılmalıdır

Acnelyse krem hamilelik döneminde kesinlikle kullanılmamalıdır.. Emzirme aşamasında doktor izin verirse az az kullanılmalıdır.

Acnelyse Kremin Faydaları Nelerdir?

Acnelyse kremini ilk kullananlar sivilcelerin arttığından bahsediyorlar. Çünkü altta biriken iltihap bir anda ortaya çıkarılıyor ve boşaltılıyor. Bunun sebebi daha sonra ki  sivilce kaynağının yok edilmesi. Cilt için bir çok faydası var.

  • Ölü derinin yok edilmesini sağlar.
  • Akne vulgarisi öldürür.
  • İltihaplı bölgelerin hepsini kurutur.
  • Cildin daha parlak görülmesini sağlar.
  • Sivilce izlerinin yok eder.
  • Sivilceleri kurutur.

Bu Krem Hakkında Kesinlikle Bilmeniz Gerekenler

1.İlacın içindeki maddelere karşı alerjiniz olabilir. Prospektürüs okuduktan sonra alerjiniz olan maddeler var ise kesinlikle kullanmayınız.
2.Uyguladığınız derinin üst tabakasında hücreyi yeniler ve sivilcelerin sonunu getirir.
3.Deriye sürdüğünüzde kısa süreli olarak sıcaklık artıp batma ihtimali olabilir. Dozunu düşürerek bunun önüne geçebilirsiniz.
4.İlacın ilk zamanlarında sivilce ve farklı problemler artış görülebilir bunun sonucunda sakın ilacı kullanmayı bırakmayın.
5.İlaç etki göstermese bile reçetede yazan süre bitene kadar kesinlikle kullanmalısınız.
6.İyileşmek için en az 3 hafta zaman gerekebilir, tam yarar için ise en az 6 hafta beklenmelir
7.Sakın ağzınıza, kulağınıza ve gözünüze sürmeyin.!
8.Tedavi süresince güneşten ve ışığından uzak durmalısınız. Ya da güneş kremiyle korunun. Çünkü güneş ışınlarının yanık oluşturma ihtimali vardır ve deriyi hassaslaştırır.
9.Bu ürünü kullanım boyunca sert sabunlar, sert şampuanlar ve alkollü cilt ürünleri kullanmayın.
10.Egzamalı,  açık yaralı, enfeksiyonlu bölgelere kesinlikle sürmeyin.
11.12 yaş altındaki kişiler kesinlikle kullanmamalıdır.
12.Hamileler ve emziren bayanlar doktora sormadan kullanmamalıdır.

Sivilce kremleri ile ilgili incelemelerimiz devam edecek. Bir önceki yazımızda Madecassol Krem Kullanımı ve Faydaları hakkında bilgiler vermiştik. O yazıyı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yazar: İrem Şirin

1994 yılında İstanbul'da doğdu. Şu an University of Palermo'da Çevre Mühendisliği okuyor. Gündelik hayatından arta kalan zamanını yazarak geçirmeyi seviyor.

Buna Da Göz At

Benzamycin Krem

Benzamycin Sivilce Kremi Hakkında Tüm Bilgiler

Benzamycin sivilce kremi özellikle yağlı ciltlerde oluşan sivilcelerin tedavisinde kullanılan son derece etkili bir jeldir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir