Emma Stone Filmleri | En İyi 10 Film

Rol aldığı eğlenceli ve romantik filmlerle adını duyuran, Oscar ödüllü sempatik oyuncu Emma Stone’un en iyi 10 filmini listeledik.

La La Land

Emma Stone Filmleri - La La Land

Yapım Yılı: 2016

IMDb: 8.1

Los Angelas’ta oyuncu olmak isteyen Mia ile caz piyanisti Sebastian’ın aşk hikayesini anlatan La La Land, büyülü atmosferiyle müzikal türünde oldukça başarılı filmler arasına giriyor. Emma Stone, Mia performansıyla Oscar kazanırken ona filmde Sebastian rolüyle Ryan Gosling eşlik ediyor.

The Help

Emma Stone Filmleri - The Help

Yapım Yılı: 2011

IMDb: 8.1

Yönetmenlik koltuğunda Tate Taylor’un oturduğu The Help filmi, bir yazarlık projesi etrafında birleşen üç kadının sıcacık dostluğuna odaklanıyor. Duyguların Rengi şeklinde de bilinen filmin başrollerini ise Emma Stone, Viola Davis ve Octavia Spencer paylaşıyor.

Birdman

Emma Stone Filmleri - Birdman

Yapım Yılı: 2014

IMDb: 7.7

Kara komedi türündeki Birdman filmi, Birdman adlı serisiyle ünlenen oyuncu Riggan’ı ve bir yandan baş etmek zorunda kaldığı sorunlarla zar zor hazırlanmaya çalıştığı oyununu konu alıyor. Filmin başrol koltuğunda Michael Keaton otururken ona Edward Norton, Naomi Watts, Emma Stone ve Zach Galifianakis gibi isimler eşlik ediyor. Filmde Riggan’ın kızı Sam’i canlandıran Emma Stone’un performansı ise gözlerden kaçmıyor.

Zombieland

Emma Stone Filmleri - Zombieland

Yapım Yılı: 2009

IMDb: 7.6

Kurgusal bir zombi dünyasında yolları kesişen ve hayatta kalmaya çalışan 4 arkadaşı konu edinen Zombieland, komedi ve macera türlerinde oldukça başarılı filmler arasında yerini alıyor. Filmin yönetmenliğini Ruben Fleischer üstlenirken oyuncu kadrosunu ise Emma Stone, Jesse Eisenberg, Woody Harrelson gibi isimler oluşturuyor.

The Favourite

Emma Stone Filmleri - The Favourite

Yapım Yılı: 2018

IMDb: 7.6

Yönetmenliğini Yorgos Lanthimos’un gerçekleştirdiği The Favourite, tarihi bir dram filmi olarak karşımıza çıkıyor. Film konusunu Lady Sarah ile saraya yeni gelen hizmetçi Abigail arasındaki mücadeleden alırken Emma Stone ise Abigail Hill performansıyla göz dolduruyor.

Crazy Stupid Love

Emma Stone Filmleri - Crazy Stupid Love

Yapım Yılı: 2011

IMDb: 7.4

Romantik bir komedi filmi olan Crazy Stupid Love’da, karısı tarafından aldatıldığını öğrenen Cal, barda tanıştığı genç adam Jacob’tan çapkınlık dersleri almaya başlıyor ve kendisini aşk üçgeninin içerisinde buluyor. Film Steve Carell, Ryan Gosling, Emma Stone ve Julianne Moore gibi isimleri bünyesinde bulundururken eğlenceli hikayesiyle de izleyenlerine keyif dolu anlar vaat ediyor.

Easy A

Emma Stone Filmleri - Easy A

Yapım Yılı: 2010

IMDb: 7.1

Emma Stone, Amanda Bynes ve Penn Badgley’nin oyuncu kadrosunu oluşturduğu Easy A, bir genç kızın okulda uğradığı iftira sonucu başına gelen komik olayları anlatıyor. Baş karakter Olive, Emma Stone’un tatlı performansıyla buluşurken filmin yönetmenliği ise Will Gluck tarafından yapılıyor.

The Amazing Spider-Man

Emma Stone Filmleri - The Amazing Spiderman

Yapım Yılı: 2012

IMDb: 6.9

The Amazing Spiderman, Peter Parker’ın Spiderman olma macerasını anlatıyor. Film ile beraber Peter’in gençlik zamanlarına gidiyor ve sosyal çevresi zayıf bir gençken nasıl bir süper kahraman olduğuna tanıklık ediyoruz. Filmde Spiderman, Andrew Garfield tarafından canlandırılırken aşık olduğu kız Gwen Stacy’e ise Emma Stone hayat veriyor.

Gangster Squad

Emma Stone Filmleri - Gangster Squad

Yapım Yılı: 2013

IMDb: 6.7

Gangster Squad, Los Angeles şehrini kontrolü altına alan ve insanlara kan kusturan suç lideri Mickey Cohen’i ve onunla baş etmeye çalışan iki polisi anlatıyor. Polisiye ve dram türündeki filmin yönetmenliği Ruben Fleischer tarafından yapılırken film bünyesinde Ryan Gosling, Emma Stone, Josh Brolin ve Sean Penn gibi yıldızları barındırıyor.

Magic In The Moonlight

Emma Stone Filmleri - Magic in the Moonlight

Yapım Yılı: 2014

IMDb: 6.6

Woody Allen tarafından yönetilen Magic In The Moonlight, sihirbaz Stanley’i ve foyasını ortaya çıkarmaya çalıştığı ancak cazibesine kapıldığı genç medyum Sophie’yi konu alıyor. Film komedi ve romantik türlerini harmanlarken, başrolleri ise Emma Stone ve Colin Firth paylaşıyor.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir