En İyi 12 Zombi Dizisi

Zombi teması hem beyaz perdede hem de televizyon ekranlarında fırtınalar estirmeye devam ediyor. İzleyenleri dehşete düşüren başarılı zombi dizilerini sıraladık.

The Walking Dead

En İyi Zombi Filmleri - The Walking Dead

Yapım Yılı: 2010-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,3

The Walking Dead, Frank Darabont tarafından geliştirilerek televizyona taşınan bir çizgi roman dizidir. Dizinin konusunu, Dünya’yı ele geçiren aylak adındaki zombiler oluşturur. Girdiği komadan zombilerin olduğu bir Dünya’da uyanan Rick Grimes, komaya girmeden önce bıraktığı ailesini bulmak için kendi gibi normal insanlardan oluşan bir grup kurar.

iZombie

En İyi Zombi Filmleri - iZombie

Yapım Yılı: 2015-2019

IMDb Puanı: 7,9

Chris Roberson ve Michael Allred tarafından çizilen DC Comics çizgi romanı iZombie, Rob Thomas ve Diane Ruggiero-Wright öncülüğünde CW kanalında yayınlandı. Olivia isimli bir adli tıp doktoru, katıldığı bir partide beklenmedik şekilde zombiye dönüşür. Mesleği gereği kadavralara kolayca erişebilen Olivia, zaman içinde yediği beyinlerin anılarını da aldığını keşfeder. Dizide Olivia karakterini Rose Mclver canlandırmaktadır.

Santa Clarita Diet

En İyi Zombi Filmleri - Santa Clarita Diet

Yapım Yılı: 2017-2019

IMDb Puanı: 7,8

Joel ve Sheila, Los Angeles’ta yaşamakta ve başarılı bir emlak şirketi yönetmektedir. Mutlu bir evlilikleri bulunan çiftin hayatı, Sheila’nın zombi virüsü kapması ile ani bir şekilde değişir. Sheila, kana susamış bir şekilde Los Angelas’ta gezinmeye başlar. Korku ve komedi türündeki dizide başrolü Drew Barrymore ve Timothy Olyphant canlandırmaktadır.

Z Nation

En İyi Zombi Filmleri - Z Nation

Yapım Yılı: 2014-2018

IMDb Puanı: 6,7

Dram türündeki zombi dizisi Z Nation, Karl Schaefer ve Craig Engler tarafından geliştirilmiştir. Dizi, zombi istilasının 2 yıl sonrasındaki bir distopyada geçiyor. Salgının 2. yılında iki asker, aşı geliştirilen bir tesise giriyor. Henüz 3 aşı geliştirilen bu tesiste askerler zombilerin saldırılarını engelleyerek aşıyı halka ulaştırmaya çalışır.

Fear The Walking Dead

En İyi Zombi Filmleri - Fear the Walking Dead

Yapım Yılı: 2015-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 6,9

Fear The Walking Dead, ekranların fenomen dizisi The Walking Dead’de yaşanan zombi felaketinin öncesini konu alır. Dizide, virüsün Dünya’yı esir almadan önce nasıl ortaya çıktığı ve nasıl yayılmaya başladığı anlatılır.

The Returned

En İyi Zombi Filmleri - The Returned

Yapım Yılı: 2015

IMDb Puanı: 7,1

Fantastik korku dizisi The Returned, ünlü Fransız dizisi Les Revenants’tan uyarlanmıştır. Dizinin merkez aldığı kasaba halkı, bir gün ölen yakınlarının tekrar canlandığını görür. Bununla başlayan doğaüstü olaylar, kasaba halkını dehşete düşürür. 10 bölümlük dizinin yönetmen koltuğunda Raelle Tucker oturur.

The Last Ship

En İyi Zombi Filmleri - The Last Ship

Yapım Yılı: 2014-2018

IMDb Puanı: 7,5

Bilim kurgu ve aksiyon dizisi The Last Ship, William Brinkley’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. 4 aylık özel bir görev için Kutuplara giden Nathan James ve mürettabatı, bu sırada Dünya’yı ele geçiren virüsten habersizdir. Bir gün Rus asker tarafından kıyamet virüsünün öğrenilmesi ile Nathan James, Dünya’da hayatta kalan az sayıda insandan biri olduğunu fark eder.

Dead Set

En İyi Zombi Filmleri - Dead Set

Yapım Yılı: 2008

IMDb Puanı: 7,7

Yann Demange tarafından çekilen dizi, 5 bölümden oluşmaktadır. Dizide, bir reality şov için eve kapatılan bir grubun, insanları yaratığa çeviren virüsten korunmasını konu alır. Olanlardan habersiz bir şekilde Big Brother evinde yaşayan grup, bu korkunç virüsle karşılaşınca hayatları alt üst olur.

In the Flesh

En İyi Zombi Filmleri - In the Flesh

Yapım Yılı: 2013-2014

IMDb Puanı: 8,0

Dominic Mitchell tarafından yazılan dizinin yönetmenliğini Jonny Campbell yapmıştır. Zombilerin tedavi merkezlerinde dönüştürülerek tekrar ailelerine teslim edildiği dizide, zombiye dönüşüp tedavi olan Kieren Walker tekrar evine döner. Kieren, zombi olarak geçirdiği 4 yıldan sonra ailesiyle ve kendisiyle yüzleşmek zorunda kalır.

Ash vs Evil Dead

En İyi Zombi Filmleri - Ash vs Evil Dead

Yapım Yılı: 2015-2018

IMDb Puanı: 8,5

Rob Tapert tarafından yönetilen dizide Ivan Raimi ve Rick Jacobson başrolü paylaşmaktadır. Dizi, bir dönemin efsane korku filmi Evil Dead’in 30 yıl sonrasını ele alır. Tennessee’de gezintiye çıkan 5 arkadaş, ıssız bir kulübede Necronomicon isimli esrarengiz bir kitap bulur. Bu kitap ile şeytanı uyandıran grup, şeytan tarafından manipüle edilerek ölüm saçmaya başlar.

Helix

En İyi Zombi Filmleri - Felix

Yapım Yılı: 2014-2015

IMDb Puanı: 6,8

Bilim kurgu yapımlarının deneyimli ismi Ronald Moore, bir Helix ile bir bilim kurgu dramasını konu alıyor. Kuzey Kutbu’nda araştırma yapmak için görevlendirilen bir grup bilim insanı, tesiste çıkan virüs salgınıyla sarsılıyor. Ekip, salgının Dünya’ya yayılmaması için mücadele etmeye başlıyor.

Glitch

En İyi Zombi Filmleri - Glitch

Yapım Yılı: 2015

IMDb Puanı: 7,5

Yoorana isimli küçük bir Avustralya kasabasında bir gece ölüler mezarlarından çıkmaya başlar. Polise ve sağlık ekiplerinin de olay yerine gelmesiyle kontrol edilen ölüler, zamanla ölümden önceki hafızalarına kavuşarak ölümlerine dair korkunç gerçeklerle yüzleşir. Kasabada bu dirilme olayı büyük bir paniğe neden olur.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Avukat Filmleri – 15 Harika Eser

İnsanlığın en tartışmalı konularından biri olan adalet, bugüne kadar beyaz perdede pek çok kez işlendi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir