Tüm Dünya’yı Etkisi Altına Alan En İyi 10 Kore Aşk Filmi

Dünya sinemasında önemli bir yere sahip olan Kore filmleri, birçok başarılı aşk filmine sahiptir. Birbirinden trajik veya komik hikayelere sahip olan en iyi Kore aşk filmlerini sizler için bir araya getirdik.

A Moment to Remember

En iyi Kore aşk filmleri - A Moment to Remember

Yapım Yılı: 2004

IMDB Puanı: 8,2

Günümüzde farklı dillerde birçok uyarlaması bulunan ikonik Kore filmi A Moment to Remember, trajik bir aşk hikayesini konu alıyor. Filmde genç aşık Ye-Jin Son, Alzheimer hastalığına yakalanarak anılarını yavaş yavaş unutmaya başlıyor. Yaşanmışlıkları bir bir silinen çift bu hastalık nedeniyle zor günler geçiriyor.

I’m a Cyborg but that’s OK

En iyi Kore aşk filmleri - I'm a Cyborg but That's OK

Yapım Yılı: 2004

IMDB Puanı: 8,2

Alışılmışın dışında bir hikayeye sahip olan ünlü romantik komedi filmi I’m a Cyborg but that’s OK, bir akıl hastanesinde geçen sıra dışı bir aşk öyküsünü işliyor. Cyborg olduğunu iddia eden başrol kahramanı, aynı hastanede tedavi gören ve ruh çalabildiğini iddia eden biriyle yakınlaşarak komik bir aşka yelken açıyor.

Castaway on the Moon

En iyi Kore aşk filmleri - Castaway on the Moon

Yapım Yılı: 2009

IMDB Puanı: 8,1

Dram öğeleri de barındıran romantik komedi filmi, kendini öldürmek isterken ıssız bir adada gözünü açan Kim’in adadaki yaşamına mercek tutuyor. Kim, adada kendi halinde bir düzen kurmuşken burada yıllardır içine kapanık bir hayat süren geç kızın ilgisini çeker. Böylece ikili adada birlikte hayatta kalmaya çalışır.

Be With You

En iyi Kore aşk filmleri - Be With You

Yapım Yılı: 2018

IMDB Puanı: 7,6

Başarılı filmlerin yönetmeni Lee Jang- Hoon, derin bir hikayeyi mizah yoluyla izleyicilere sunuyor. Karısı ve çocuğu ile mutlu bir hayata sahip olan adam, hep birlikte olacaklarına dair inancını karısının ölümü ile kaybeder. Bu olayla yıkılan adam, eşinin ölümünden 1 yıl sonra daha da şaşıracağı bir olayla karşılaşır. Ölen karısı birden bire geri dönmüştür. Ancak kadın olanlara dair hiçbir şey hatırlamaz.

The Beauty Inside

En iyi Kore aşk filmleri - The Beauty Inside

Yapım Yılı: 2015

IMDB Puanı: 7,4

Baek Jong-Yeol’un hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği fantastik komedi filmi Beauty Inside, her gün farklı bir insan olarak uyanan Woo-Jin’in hikayesini anlatır. Bir bedende bir günden fazla yaşayamayan Woo, günün birinde Yi-Soo isimli bir kadına aşık olunca hayat zorlaşır.

A Werewolf Boy

En iyi Kore aşk filmleri - A Werewolf Boy

Yapım Yılı: 2012

IMDB Puanı: 7,4

Birçok festivalden ödülle dönen aşk filmi A Werewolf Boy, gizemli ve merak uyandırıcı bir hikayeye sahiptir. Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle şehrin dışında bir evde yaşamaya başlayan Soon-Yi ve ailesi eve dair gizemli olay keşfeder. Evin ahırında kimsesiz ve sosyal becerileri olmayan bir çocuk bulunmaktadır. Bu çocukla bağ kuran Soon-Yi, çocuğa dair gizemi çözmeye çalışır.

Love 911

En iyi Kore aşk filmleri - Love 911

Yapım Yılı: 2012

IMDB Puanı: 6,9

Mi-Soo isimli doktorun yanlış teşhis koyduğu bir hastayla yaşadığı sorunları anlatan film, oldukça tempolu bir yapıya sahiptir. Mi-Soo, gerekli müdahaleleri yapmadan taburcu ettiği kadının ölüm tehlikesiyle karşılaşması üzerine hastanın kocası tarafından ihmalle suçlanır. Mi-Soo, suçunun olmadığını ispat etmek için tanık olarak Kang-II’den yardım ister.

200 Pounds Beauty

En iyi Kore aşk filmleri - 2000 Pounds Beauty

Yapım Yılı: 2006

IMDB Puanı: 6,8

Han Na, Amy ve Sang Joon arasındaki kariyer ve aşk üçgeninde Han Na, kilolu olduğu için sahne ışıklarına sahip olamaya bir şarkıcıdır. Aynı zamanda müzik prodüktörü Sang Joon’a aşıktır. Amy isimli pop şarkıcısına vokallik yapan Han Na, Sang Joon’un doğum günü partisinde giymek için hediye edilen kırmızı elbisenin içinde kendini çok kötü hissedince resti çeker ve uzun bir aranın ardından zayıflayarak Jenny adıyla sosyal hayatına geri döner.

All About My Wife

En iyi Kore aşk filmleri - All About My Wife

Yapım Yılı: 2012

IMDB Puanı: 6,7

Dram ve romantik komedi janrlarında yer alan film, karısıyla sorunları olan Du Hyeon’un son çare olarak başvurduğu hain planı konu alır. Son derece aşık olarak evlenen Jeong In ve Du Hyeon, zamanla ilk baştaki tutkularını kaybeder. Hala genç ve güzel bir kadın olan Jeong In, korkak Du Hyeon’u sıkboğaz etmektedir. Du Hyeon, karısından kurtulmak için çapkınlık konusunda çok başarılı olan komşusu Seong Gi’den yardım alır.

Love, Lies

En iyi Kore aşk filmleri - Love, Lies

Yapım Yılı: 2016

IMDB Puanı: 6,4

Tarihi öğelere de ev sahipliği yapan film, 40’ların Güney Kore’sinde zorlu bir aşka sahip olan Jung So-Yool’un hikayesini anlatır. Şarkıcı olma hayaliyle yollara düşen karakter, Japonya işgalinde bulunan Güney Kore’de zorlu bir mücadele vermektedir.

 

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Sandra Bullock Filmleri

Oscar ödüllü güzel oyuncu Sandra Bullock’un birbirinden güzel 10 performansını listeledik. İçindekiler SpeedWhile You Were …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir