En İyi Adam Sandler Filmleri

Komedi türünün başarılı ismi Adam Sandler, bugüne kadar birçok başarılı filmle karşımıza çıktı. Sempatik ve doğal tavrı ile Amerikan sinemasının sembol isimlerinden biri haline gelen Adam Sandler’ın yer aldığı filmleri sizler için bir araya getirdik.

Reign Over Me

En İyi Adam Sandler Filmleri - Reign Over Me

Yapım Yılı: 2007

IMDB Puanı: 7,5

Adam Sandler’ın en başarılı filmlerinden biri olan Reign Over Me, 11 Eylül saldırılarında ailesini kaybeden Charlie ve ailesiyle mutlu bir hayatı olan Alan’ın arkadaşlığını konu alıyor. Üniversitede oda arkadaşı olan ikili yıllar sonra bir araya gelerek birbirlerine destek olmaya başlıyor. Oldukça dramatik bir hikâyeye sahip olan filmde Adam Sandler’a Alan rolünde Don Cheadle eşlik ediyor.

Happy Gilmore

En İyi Adam Sandler Filmleri - Happy Gilmore

Yapım Yılı: 1996

IMDB Puanı: 7

Romantik komedi türündeki filmde Adam Sandler’ı bu kez başarısız bir sporcu rolünde görüyoruz. Hokey kariyerinde işleri umduğu gibi gitmeyen Happy, büyükannesinin evini vergi borcundan kurtarabilmek için büyük paraların döndüğü golf turnuvalarına katılır. Aldığı golf eğitimi sonrasında yarışmalarda boy gösteren Happy, kısa sürede hem ezeli rakibiyle hem de hayatının aşkıyla karşılaşacaktır.

50 First Dates

En İyi Adam Sandler Filmleri - 50 First Dates

Yapım Yılı: 2004

IMDB Puanı: 6,8

Romantik komedi janrının klasiklerinden biri olan 50 First Dates, kısa süreli hafıza kaybı yaşayan Lucy isimli genç bir kadın ile Henry Roth’un hikayesini anlatıyor. İçinizi ısıtan bu aşk hikayesinde Lucy’nin hastalığını fark eden Henry, aşık olduğu kadını elde edebilmek için her gün sıfırdan başlayarak aşkı için mücadele etmektedir.

The Wedding Singer

En İyi Adam Sandler Filmleri - The Wedding Singer

Yapım Yılı: 1998

IMDB Puanı: 6,8

The Wedding Singer, farklı kişilerle birlikte, farklı hayatlar yaşayan Robert ve Julia’nın gerçek aşkı bulma hikâyesini konu alıyor. Şarkı sözü yazarı olmak için gece gündüz çalışan Robert, sahne aldığı bir düğünde, garson Julia ile tanışınca ikilinin hayatları değişir. Hâlihazırdaki ilişkilerinde mutlu olmadıklarını fark eden ikili her şeyi geride bırakmaya çalışır.

Big Daddy

En İyi Adam Sandler Filmleri - Big Daddy

Yapım Yılı: 1999

IMDB Puanı: 6,4

Big Daddy, dram ve komediyi harmanlayan başarılı Adam Sandler filmlerinden biridir. Filmin ana karakteri olan Sonny, sorumsuz ve disiplinsiz bir adamdır. Sevgilisinin bu nedenle kendisinden uzaklaştığını hisseden Sonny, aksini kanıtlamak için arkadaşı Kevin’ın istemediği bebeğini evlat edinir. Ancak bahtsız Sonny, yine de sevgilisi tarafından terk edilmenin önüne geçemez. Bu aşamadan sonra Sony ve minik Julia hayatın zorluklarına karşı beraber mücadele edecektir.

Anger Management

En İyi Adam Sandler Filmleri - Anger Management

Yapım Yılı: 2003

IMDB Puanı: 6,3

Adam Sandler, Jack Nicholson, Woody Harrelson ve John Reilly gibi usta isimlere yer veren yapım, Dave Buznik isimli iş adamının kontrolden çıkan hayatını konu alır. Oldukça mutlu ve sakin bir hayat süren Dave Buznik, bir uçak yolculuğu sırasında yaşadığı olay yüzünden öfke terapisine yönlendirilir. Ancak terapist, öfkesini kontrol edememekle ünlüdür.

The Longest Yard

En İyi Adam Sandler Filmleri - The Longest Yard

Yapım Yılı: 2005

IMDB Puanı: 6,4

Klasik hapishane hikayesinin dışına çıkarak eğlenceli bir mahkum takımı örneği sunan filmde, Chris Rock, Burt Reynolds, Nicholas Turturro ve William Fichtner gibi isimler yer almaktadır. Hapishane şartlarında iyi anlaşmayı beceren bir grup mahkum, futbol takımı kurarak gardiyanların karşısına çıkar.

Just Go With It

En İyi Adam Sandler Filmleri - Just Go With It

Yapım Yılı: 2011

IMDB Puanı: 6,4

Jennifer Anniston Adam Sandler ve Brooklyn Decker beraberliği ortaya çıkan romantik komedi filmi Just Go With It, Fransız oyunu Cactus Flower’ın beyaz perde uyarlamasıdır. Filmde, Plastik cerrah Danny Maccabee’nin yalanlarıyla örülü aşk üçgenini konu almaktadır. Kendisinden yaşça küçük olan bir öğretmene aşık olan Danny’nin başı, asistanıyla evli olduğu yalanıyla da derttedir.

Blended

En İyi Adam Sandler Filmleri - Blended

Yapım Yılı: 2014

IMDB Puanı: 6,5

Drew Barrymore ve Adam Sandler’in başrollerini paylaştığı filmde, yeni bir ilişkiye adım atma konusunda oldukça beceriksiz olan ikili, bir süre Afrika’da birlikte vakit geçirmek zorunda kalır. Ancak bu zorunlu tatil ikilinin arasındaki ilişkiyi çok daha karmaşık bir hale getirir.

Click

En İyi Adam Sandler Filmleri - Click

Yapım Yılı: 2006

IMDB Puanı: 6,4

Adam Sandler ve yönetmen Coraci işbirliğinden doğan ilgi çekici işlerden biridir. Fantastik öğelere sahip olan aile komedisi Click, ailesiyle mutlu bir hayat süren mimar Michael Newman’ın, bir gün hayatını kontrol edebileceği bir kumanda aleti elde etmesini konu alır. Yolunda gitmeyen şeyleri kumandası ile düzeltebilen Michael aletin kumandasını kaybedince işler çığırından çıkar.

Grown Ups

En İyi Adam Sandler Filmleri - Grown Ups

Yapım Yılı: 2010

IMDB Puanı: 6

Devam filmi de bulunan başarılı komedi filmi Grown Ups, beş erkek arkadaşın eğlenceli hikayesini beyaz perdeye taşıyor. Çocukluk arkadaşı olan Lenny, Eric, Kurt, Marcus ve Rob 30 yıl sonra ilk kez bir araya gelir. Bambaşka hayatlara sahip olan bu beş adam, bir anda eskisi gibi çocuk olur.

Waterboy

En İyi Adam Sandler Filmleri - Waterboy

Yapım Yılı: 1998

IMDB Puanı: 6,1

31 yaşındaki Bobby, hala yaşamını annesinin kontrolünde geçirmektedir. Futbol takımına su taşıyan Bobby, dikkatle izlediği takımın koçu tarafından keşfedilir. Uyumsuz ve maceracı bir karaktere sahip olan Bobby için hayatında yepyeni bir dönem başlamak üzeredir. Ancak Bobby’nin oldukça korumacı olan annesi buna mani olmaya çalışır.

Bedtime Stories

En İyi Adam Sandler Filmleri - Bedtime Stories

Yapım Yılı: 2008

IMDB Puanı: 6,1

Hayatını emlak girişimciliği yaparak sağlayan Skeeter’ın oldukça sıkıcı bir hayatı vardır. Yeğenlerine uyumadan önce masallar anlatan Skeeter, bu büyüleyici masalların gerçekleşmeye başladığını fark eder. Bu esrarengiz gelişmeyle birlikte sonu olmayan bir maceranın kapıları aralanır.

Murder Mystery

En İyi Adam Sandler Filmleri - Murder Mystery

Yapım Yılı: 2019

IMDB Puanı: 6,0

Yakın zamanda Netflix’te yayınlanan komedi filmi Murder Mystery, Adam Sandler, Jennifer Anniston ve Luke Evans gibi yıldız isimleri bünyesinde barındırıyor. İlişkilerini hareketlendirmek için Avrupa tatiline çıkan Nick ve Audrey Spitz, gösterişli bir yat partisinde işlenen cinayetin şüphelileri olarak gösterilir. İkilinin bu işten sıyrılmak için tek yolu gerçek suçluları yakalamaktır.

 

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir