Jessica Jones Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Netflix aracılığıyla izleyiciyle buluşan Marvel’ın süper kahraman dizisi Jessica Jones, 2015 yılında başladığı ekran macerasını. Jessica Jones, Marvel’ın süper kahraman arşivindeki en popüler kadın kahramanlardan biri. Kendine has tarzı ve insan üstü özellikleri ile aşina olduğumuz karakterin Netflix işbirliği ile ekranlara gelen 3 sezonluk hikayesi, süper kahramanlık olgusunun geri planda kalan taraflarına ışık tutuyor. Dizinin yönetmenliğini Stephen Surjik, David Petrarca ve S.J. Clarkson gibi isimler üstlenirken başrolünü güzel oyuncu Krysten Ritter canlandırıyor.

Jessica Jones’un hikayesi, solo dizisinin yanında yine Netflix tarafından çekilen The Defenders ve Luke Cage gibi dizilerle beraber ilerlemektedir. Krysten Ritter tarafından canlandırılan karakter, 2017 yılında yayınlanan The Defenders ilk sezonunda da sıkça görüldü.

Jessica Jones Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Jessica Jones Dizisi Konusu

Jessica Jones, fantastik ve bilim kurgu öğeleriyle bezeli diğer süper kahraman dizi ve filmlerinin aksine olayın polisiye tarafına ağırlık veriyor. Açık sözlü, alaycı ve zeki bir dedektif olan Jessica Jones, kendisine ilginç gelen vakaları insan üstü özellikleri ile çözmeye çalışıyor. Bu nedenle Jessica Jones devasa olaylara değil karakter dinamiklerine ağırlık veren bir dizi olarak Netflix arşivindeki yerini alıyor.

Jessica Jones Dizisi Konusu

Ancak Jessica Jones’un hayatı bunlarla sınırlı değildir. Tonlarca ağırlığı tek seferde kaldırabilen, uçabilen ve gelişmiş duyulara sahip olan bu süper dedektifin geçmişinden gelen sorunlarla da baş etmesi gerekiyor. Dizi, her bölüm derinleşen vakaları ekranlara getirirken, Jessica Jones’un geçmişinde de yolculuğa çıkıyor. Doctor Who dizisiyle tanıdığımız yetenekli aktör David Tennant, Jessica Jones’un yoluna taş koymayı görev bilen kötü adam Killgrave olarak karşımıza çıkıyor. Dizide, Luke Cage isimli solo dizisi bulunan süper kahraman da Jessica Jones’un hayatına sık sık dahil oluyor. Harlem’in koruyuculuğunu yapan süper kahraman Luke, Jessica Jones’la duygusal bir ilişki kurarak zaman zaman olayların içinden çıkmasına yardımcı oluyor.

Jessica Jones Dizisi Oyuncuları

Krysten Ritter

Jessica Jones Dizisi Oyuncuları - Jessica Jones

Diziye adını veren ana karakter Jessica Jones, oldukça dobra, alaycı ve zeki bir dedektif. Alias Investigation’u kurarak gizemli olayların peşine düşen kahramanın süper güçleri genel hatlarıyla insan üstü dayanıklılık, güç, sınırlı uçma kapasitesi ve gelişmiş duyular. Fiziksel olarak en güçlü kahramanlardan biri olan Jessica Jones’un ruhsal durumu ne yazık ki bu kadar güçlü değil. Travma sonrası stres bozukluğu yaşayan karakter, dizi boyunca bunu aşmak için de çaba gösteriyor.

Mike Colter

Jessica Jones Dizisi Oyuncuları - Luke Cage

Mike Colter’ı dizide Luke Cage rolüyle görüyoruz. Kurşun geçirmez bir cilde sahip olan Luke Cage, arka sokaklarda sessizce adaleti sağlamayı ve yaşadığı yeri daha güvenli bir yer haline getirmeyi amaç ediniyor. Suçun peşine düşen Luke Cage’in yolu ara ara Jessica Jones’la kesişiyor. İkili, çizgi romanlarda da kendine yer bulan etkileyici bir aşk hikayesine sahip.

Rachael Taylor

Jessica Jones Dizisi Oyuncuları - Patricia Walker

Patricia Walker rolündeki Rachael Taylor, Jessica’nın üvey kardeşi ve en yakın arkadaşı. Oldukça girişken bir insan olan Patsy, geçmişte modellik ve oyunculuk yapmış. Ancak günümüzde geçimini spikerlik yaparak sağlıyor. Jessica Jones’a akıl veren ve özel güçlere sahip olmayan karakter, Jessica Jones’un karakter gelişiminde önemli bir yere sahip.

Will Traval

Jessica Jones Dizisi Oyuncuları - Will Simpson

Will Simpson, Jessica Jones’la sık sık ters düşen NYPD çavuşu. Jessica Jones’un olayları kendine özgü yöntemlerle halletmesinden rahatsız olan diziplinli polis Simpson, bu nedenle Jones ile sürekli çatışma halinde. Ancak adaletin sağlanması için var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

Eka Darville

Jessica Jones Dizisi Oyuncuları - Malcolm

Oyuncu, Jessica Jones’un uyuşturucu bağımlısı komşusu Malcolm Duccase rolüne hayat veriyor. Ancak ikili arasındaki iletişim bununla sınırlı değil. Kendi fırtınalı geçmişi ile özdeşlik kurarak Malcolm’a yardımcı olan Jessica, bunun daha çok kardeşlik ilişkisi gibi olduğunu düşünüyor. Malcolm, vakalarda Jessica Jones’a yardımcı oluyor.

Sonuç:

Marvel, dizilerini yeni açılacak olan Disney+ platformunda bir araya getirmek için tüm karakter haklarını Netflix’ten çekti. Bu nedenle Jessica Jones’un da içinde bulunduğu tüm Marvel dizilerinin yeni sezonu iptal edildi. Karakteri en yakın zamanda ne zaman göreceğiz hala net değil. Ancak Jessica Jones’un ekran macerasının bitmediğini söyleyebiliriz.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir