En İyi 10 Al Pacino Filmi

Birçok ünlü filmde rol almış, Oscar’lı yıldız oyuncu Al Pacino’nun en iyi 10 filmini listeledik.

The Godfather

Yapım Yılı: 1972

IMDb: 9.2

Gelmiş geçmiş en iyi serilerden biri olan The Godfather serisinde bir İtalyan mafya ailesinin efsanevi hikayesi anlatılıyor. Kitaptan uyarlama olan bu film serisinin ilk filmi 3 dalda Oscar kazanırken, filmin başrollerini ise Marlon Brando ve Al Pacino paylaşıyor.

The Godfather Part 2

En İyi Al Pacino filmleri - The Godfather Part 2

Yapım Yılı: 1974

IMDb: 9.1

Serinin devamı olan The Godfather 2 ise ilk filminden daha iyi bir performans sergileyerek tam 6 dalda Oscar kazanıyor. Yine Al Pacino filmde muhteşem oyunculuk gösterisini sergilerken Robert De Niro da ona eşlik ediyor.

Scarface

En İyi Al Pacino filmleri - Scarface

Yapım Yılı: 1983

IMDb: 8.3

Al Pacino’nun azılı bir suçlu Tony Montana’yı canlandırdığı filmde Küba’daki rejim muhalifleri Amerika’ya göç ediyor. Göç edenler arasında suçlular ve akıl hastaları da bulunurken Tony Mantana ise kendisini uyuşturucu babalarından Frank Lopez’in himayesi altında buluyor. Filmin senaryosu Oliver Stone tarafından yazılırken, Steven Bauer, Michelle Pfeiffer gibi oyuncular ise Al Pacino’ya eşlik ediyor.

Heat

En İyi Al Pacino filmleri - Heat

Yapım Yılı: 1995

IMDb: 8.3

‘Büyük Hesaplaşma’ olarak çevrilen filmde profesyonel bir hırsız olan Neil McCauley ve oluşturduğu soygun çetesinin aksiyon dolu hikayesini izliyoruz. Filmin yönetmenliği Michael Mann tarafından yapılırken oyuncu kadrosunda ise Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer gibi yıldızları görüyoruz. Ayrıca ünlü aktör Natalie Portman da filmde Lauren Gustafson rolü ile genç yaşına rağmen başarılı bir performans sergiliyor.

Dog Day Afternoon

En İyi Al Pacino filmleri - Dog Day Afternoon

Yapım Yılı: 1975

IMDb: 8.1

Gerçek bir olaydan esinlenerek yaratılan filmde iki dolandırıcı Sonny ve Sal, Brooklyn Bankası’nı soymaya çalışıyorlar. Ancak yaşanan sürpriz olaylar sonrası kendilerini hem suçlu hem kahraman konumunda buluyorlar. Filmde Al Pacino, dolandırıcı Sonny Wortzik olarak karşımıza çıkarken John Cazale ise diğer dolandırıcı Sal Naturile’yi oynuyor.

Scent Of A Woman

Yapım Yılı: 1992

IMDb: 8.0

Al Pacino’ya En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandıran film emekli kör bir subayı anlatıyor. Al Pacino filmde subay Frank Slate’ye hayat verirken ona bakıcılık yapacak olan öğrenci Charlie ise Chris O’Donnell tarafından canlandırılıyor.

Donnie Brasco

En İyi Al Pacino filmleri - Donnie Brasco

Yapım Yılı: 1997

IMDb: 7.8

‘Köstebek’ şeklinde çevrilen Donnie Brasco filminin başrol koltuğunda Al Pacino ve Johnny Depp oturuyor. Suç ve dram türlerinde adını duyurmayı başaran film işi gereği bir müddet mücevher hırsızlığı yapan ve Donnie Brasco olarak bilinen FBI ajanı Joe Pistone’yi konu ediniyor.

Serpico

Yapım Yılı: 1973

IMDb: 7.8

Al Pacino’nun bir polis memurunu oynadığı Serpico filmi, yozlaşan New York Polis Teşkilatın’da dürüst kalmaya çalışan memur Frank Serpico’yu anlatıyor. Öyküsü gerçek hayata dayanan dram/gerilim filminde Al Pacino’ya Tony Roberts, Cornelia Sharpe gibi oyuncular da eşlik ediyor.

Insomnia

En İyi Al Pacino filmleri - Insomnia

Yapım Yılı: 2002

IMDb: 7.2

Dahi yönetmen Christopher Nolan’ın yönetmenliğini yaptığı Insomnia filmi, adından da anlaşılacağı üzerine uykusuzluk hastalığından müzdarip bir dedektifin Alaska’daki bir genç kızın gizemli cinayeti üzerine görevlendirildiği soruşturmayı anlatıyor. Dizideki dedektif Will Dormer karakterine Al Pacino hayat verirken, ona bu psikolojik gerilim filminde Robin Williams ve Hilary Swank de eşlik ediyor.

The Devil’s Advocate

Yapım Yılı: 1997

IMDb: 7.5

Romandan uyarlanma bir gizem filmi olan The Devil’s Advocate’de başrolleri Keanu Reeves, Al Pacino ve Charlize Theron paylaşıyor. Film konusunu ise ünlü bir avukat olan Kevin Lomax’ın, iş adamı John Milton ile tanıştıktan sonra değişen hayatından alıyor. Avukat Kevin Lomax’ı, Keanu Reeves canlandırırken, iş adamı John Milton’a ise Al Pacino hayat veriyor.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir