En İyi Çizgi Roman Uyarlaması Diziler

Günümüzde filmleriyle sinema sektörüne damgasını vuran çizgi roman karakterlerinin dizi sektöründe de azımsanmayacak bir yeri var. Karakterlerin orijin hikayelerine daha ayrıntılı bakabildiğimiz, bazen tanıdık evrenlerin parçası olan diziler süper kahramanseverlerin keyifle izleyeceği türden. Biz de sizin için 10 çizgi roman uyarlaması diziyi derledik.

Daredevil

Çizgi roman dizileri - Daredevil

Yapım Yılı: 2015-2018

IMDB Puanı: 8,7

Çocukken yaşadığı radyoaktif patlama kazası sonucunda kör olan Matt Murdock, diğer hislerini ve fiziksel yeteneklerini geliştirir. New York, Hell’s Kitchen’da gündüzleri yetenekli bir avukat, geceleri ise kırmızı kostümüyle Daredevil olarak adaletin peşindedir. Ayrıca listemizde bahsedeceğimiz Jessica Jones, Marvel’ın diğer iki dizisinin başrolleri Iron Fist ve Luke Cage ile birlikte The Defenders adı altında birleşirler ve aynı isimli mini dizileri de bulunmaktadır. Daredevil karakterine Charlie Cox hayat vermektedir.

The Punisher

Çizgi roman dizileri - The Punisher

Yapım Yılı: 2017-2019

IMDB Puanı: 8,6

Puisher’ın bu versiyonunu ilk kez Daredevil’in ikinci sezonunda onun takım arkadaşı olarak görüyoruz. Punisher’ın alışık olduğumuz süper kahraman hikayelerindeki gibi olağanüstü güçleri yok. Silah ve dövüşlerde kendini çok iyi eğitmiş bir deniz piyadesinin ailesinin ölümünün intikamını almasını, daha sonra da şehirdeki daha büyük suçları fark edip onların da peşine düşmesini izliyoruz. Aksiyon açısından oldukça doyurucu olan dizide kahramanımıza Jon Bernthal hayat veriyor.

The Walking Dead

Çizgi roman dizileri - The Walking Dead

Yapım Yılı: 2010- Devam Ediyor

IMDB Puanı: 8,3

Kült bir zombi salgını hikayesi olarak bilinen yapım aynı isimli çizgi romandan uyarlanmıştır. Dünyayı ısırınca bulaşan ve insanları parçalayıp yediren bir zombi hastalığı sarması sonucu şerif yardımcısı Rick Grimes sağlıklı insanlarla bir grup oluşturur ve birlikte hayatta kalmaya çalışırlar. Andrew Lincoln, Rick rolünü oynamaktadır.

Legion

Çizgi roman dizileri - Gotham

Yapım Yılı: 2017- Devam Ediyor

IMDB Puanı: 8,3

X-Men mutantlarından biri olan karakter, evrenin en güçlülerinden birisidir. Dan Stevens’in canlandırdığı David Haller’a şizofreni tanısı konmuştur, çocukluğundan 20’li yaşlarına kadar hasta olarak görülür. Fakat David mutant olduğunu ve içinde yüzlerce kişiliği gerçekten barındırdığını fark eder. Kendisi bu kişiliklerin güçlerini de taşır. Telekineziden zamanda yolculuğuna sayısız özel gücü olan Legion, bu güçleri kontrol etmekte zorlanır. Her bölümü birbirinden absürd olan dizi, izleyicinin beynini yakacak türden.

Lucifer

Çizgi roman dizileri - Lucifer

Yapım Yılı: 2015- Devam Ediyor

IMDB Puanı: 8,2

Komedi-drama türündeki dizi, Lucifer’ın cehennemi yönetmekten sıkılıp dünyaya yerleşmek istemesiyle başlar. Los Angeles’a yerleşen Lucifer fani bir hayat yaşamaya başlar aynı zamanda bir dedektifle suçları çözerler. Fakat Tanrı babası ve melek kardeşi bir türlü peşini bırakmazlar. Lucifer’a Tom Ellis hayat vermektedir.

The Umbrella Academy

Çizgi roman dizileri - Umbrella Academy

Yapım Yılı: 2019- Devam Ediyor

IMDB Puanı: 8,1

Çizgi romanı, My Chemical Romance’in solisti ve söz yazarı Gerard Way tarafından yaratılmıştır. Zamanında 7 olağanüstü çocuğu evlat edinen baba onları süperkahraman olmaları için yetiştirir. Biri hariç hepsinin kendine özgü bir gücü vardır. Çoktan dağılıp birbirinden ayrılmış olan kardeşler babalarının ölümü ile tekrar eski evlerinde toplanırlar. Ellen Page sıradan kardeşe hayat vermektedir, Robert Sheehan ise Klaus karakteri ile öne çıkmayı başarmıştır.

Jessica Jones

Çizgi roman dizileri - Jessica Jones

Yapım Yılı: 2015-2019

IMDB Puanı: 8,0

Herhangi bir süperkahraman ismi kullanmayan Jessica, kendi açtığı dedektif ajansında dedektif ve normal bir insandan çok daha güçlü. Jessica’ya Krysten Ritter hayat veriyor. David Tennant’ın canlandırdığı Killgrave ise insanlara söylediği her şeyi yaptırabilme gücüne sahip ve şehre Jessica için geliyor. Jessica ve Luke Cage, Marvel’ın en manipülatif villianına karşı savaşmak zorunda.

Agent Carter

Çizgi roman dizileri - Agent Carter

Yapım Yılı: 2015-2016

IMDB Puanı: 8,0

Marvel sinematik evreninin uzantısı olan dizi, Kaptan Amerika’nın büyük aşkı Peggy Carter’ın Kaptan’ı kaybettikten sonra yaşadıklarını konu alır. Howard Stark vatan hainliği ile suçlandığında, Ajan Carter’dan yardım ister. Hayley Atwell Peggy’e hayat verir.

Gotham

Çizgi roman dizileri - Gotham

Yapım Yılı: 2014-2019

IMDB Puanı: 7,9

Batman öncesindeki Gotham şehrini anlatan dizi, Batman’in meşhur orijin hikayesi ile başlıyor. Bir soygunda annesini ve babasını kaybeden genç Bruce’a Dedektif James Gordon yardım ediyor. Gordon, kötülüğün normalleştiği şehirde Batman’in bildiğimiz en ünlü villianlarına karşı Bruce’u ve şehri korumak zorunda.

The Flash

Çizgi roman dizileri - The Flash

Yapım Yılı: 2014- Devam Ediyor

IMDB Puanı: 7,8

DC sinematik evreninden farklı ilerleyen dizide, Barry Allen’a S.T.A.R Laboratuvarı’nda şimşek çakar ve komaya girer. Uyandığında insanüstü bir hız kazandığını anlar fakat bu kazada tek etkilenen kendisi değildir. Barry bu yeteneğini, diğer olağanüstü insanlardan güçlerini kötüye kullananları durdurmak ve şehri korumak için kullanır. Barry’e Grant Gustin hayat vermektedir.

 

 

 

Yazar: İrem Arslan

1999 doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyor. Uzun süredir dizi, film izleyicisi ve izledikleri hakkında yazıp çizmek hobilerinden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir