Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Fantastik Diziler

Fantastik diziler, izleyenleri farklı evrenler arasında yolculuğa çıkararak benzersiz bir seyir deneyimi yaşatır. Bu yazımızda dram, korku, komedi ve gerilim gibi farklı türlerde hikayelere sahip olan en iyi fantastik dizileri listeledik.

Game of Thrones

En iyi fantastik diziler - Game of Thrones

Yapım Yılı: 2011-2019

IMDb Puanı: 9,4

Tüm zamanların en başarılı fantastik dizisi olan Game of Thrones, George R. R. Martin tarafından yazılan kitaptan uyarlanarak HBO ekranlarında izleyiciyle buluştu. Geçtiğimiz günlerde final yapan dizi, kral öldükten sonra Demir Taht’a oturmak için gerçekleşen akıl almaz entrikaları konu alır. Kışların lanetli olduğu evrende Eddard Stark, kendini düşmanların arasında bulur.

Supernatural

En iyi fantastik diziler - Supernatural

Yapım Yılı: 2005-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,5

Ekranların en uzun soluklu dizilerinden biri olan Supernatural, fantastik korku dizisidir. Adından da anlaşılacağı üzere dizide doğa üstü olaylar sıklıkla yer alır. Dean ve Sam Winchester kardeşler, tanımlayamadıkları yaratıkları yakalayan avcılardır. Annelerinin ölümü ile sarsılan ikiliden Sam, avcı hayatını geride bırakarak normal bir hayat sürer. Ancak babalarının bir anda ortadan kaybolması ile ikili yeniden bir araya gelir. Aynı zamanlarda Sam’in nişanlısı da annesi gibi gizemli bir şekilde yanarak ölür. Bunun üzerine Sam, bu gizmi çözmek için kardeşi ile eski avcı günlerine geri döner.

Once Upon A Time

En iyi fantastik diziler - Unce Upon A Time

Yapım Yılı: 2011-2018

IMDb Puanı: 7,8

Masalsı bir dünyaya sahip olan Once Upon A Time, ailesi tarafından terkedilen Emma Swan’ı merkez alır. Hayata tek başına tutunmaya çalışan Emma, 18 yaşındayken doğurduğu oğlu Henry’yi terk eder. Ancak Henry, 10 yıl sonra gerçek annesini bulur ve ona içinde yaşadıkları masalı anlatmaya çalışır. Emma, aslında Pamuk Prenses ve Prensin kızı olduğunu öğrenir.

The Vampire Diaries

En iyi fantastik diziler - The Vampire Dairies

Yapım Yılı: 2009-2017

IMDb Puanı: 7,7

The CW ekranlarında yayınlanan dizi, L.J. Smith’in aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. Ian Somerhalder ve Nina Dobrev’in başrolünde yer aldığı dizide kardeş olan Damon ve Stefon vampirdir. İkili yeni taşındıkları kasabada Elena isimli bir kızla tanışır. Elena, zor bir geçmişe sahiptir ve zaman içinde iki kardeş ile yakınlaşmaya başlar.

Stranger Things

En iyi fantastik diziler - Stranger Things

Yapım Yılı: 2016- Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,9

Netflix’in sevilen dizisi Stranger Things, arkadaşları bir anda ortadan kaybolan bir grup çocuğun olayları araştırmasını konu alır. Bu süreçte gruba psikokinetik güçleri olan bir kız dahil olur. Ekip, sakin kasabalarında meydana gelen bu gizemli olayın perde arkasını öğrenmeye çalışır.

Lucifer

En iyi fantastik diziler - Lucifer

Yapım Yılı: 2015-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,2

Lucifer, The Sandman isimli çizgi roman serisinden esinlenilerek Tom Kapinos tarafından ekranlara taşınmıştır. Dizide, Cehennem’den kovulan Lord Lucifer’in Dünya’daki maceraları işlenir. Los Angeles’ta açtığı bar ile normal bir hayat süren Lucifer, cehennem lordluğunu da tamamen arkasında bırakamaz.

Outlander

En iyi fantastik diziler - Outlander

Yapım Yılı: 2014-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,5

Yönetmen D. Moore tarafından çekilen fantastik tarih dizisi Outlander, 1945 yılında normal bir hayat yaşayan ve evli olan Claire’in, 1743 yılına gerçekleştirdiği yolculuk konu alınır. Claire, neden olduğunu bilmediği şekilde gittiği 1743 yılında Jamie ile evlenir.

The Good Place

En iyi fantastik diziler - The Good Place

Yapım Yılı: 2016-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,2

The Office ve Parks and Recreation gibi sevilen sitcom dizilerine imza atan Michael Schur, birbirinden farklı hayat süren dört kişinin ölümden sonraki yaşamını konu alır. Ahireti düzenleyen Michael tarafından bir araya getirilen Elenor, Chidi, Tahani ve Jason, içine düştükleri durumdan çıkmaya çalışır.

True Blood

En iyi fantastik diziler - True Blood

Yapım Yılı: 2008-2014

IMDb Puanı: 7,9

Sevilen HBO dizisi True Blood, etkileyici bir dram örneği sunmaktadır. Dizi, Louisiana eyaletinde geçer. Burada garsonluk yapmakta olan telepatik güçlere sahip Sookie ile vampir Bill birbirlerine aşık olur. Kasabada, vampirler ve insanlar beraber yaşamaktadır.

Daredevil

En iyi fantastik diziler - Daredevil

Yapım Yılı: 2015-2018

IMDb Puanı: 8,6

Stan Lee tarafından yazılan ünlü çizgi roman karakteri Daredevil, Marvel ve Netflix iş birliği ile ekranlara geldi. Dizide, çocuk yaşta görme yetisini kaybeden Matt Murdock’un süper kahramana dönüşme süreci anlatılıyor. Gündüzleri avukatlık yapan Matt, aynı anda hem adaletle, hem de kötü adamlarla savaşıyor.

Grimm

En iyi fantastik diziler - Grimm

Yapım Yılı: 2011-2017

IMDb Puanı: 7,8

Grimm, doğa üstü olayları görebilen özel bir soya verilen isimdir. Portland polisi Nick, meslektaşlarının aksine bu doğa üstü yaratıkları gördükten sonra bir Grimm olduğunu fark eder. Bu nedenle insanları ve yaratıkları kontrol altında tutma görevini üstlenir.

Lost

En iyi fantastik diziler - Lost

Yapım Yılı: 2004-2010

IMDb Puanı: 8,3

Fenomen dizi Lost, Avustralya’dan Amerika’ya giden bir yolcu uçağının düşmesiyle meydana gelen olayları konu alır. Kazadan sonra hayatta kalan bir grup insan, ıssız bir adada yaşam mücadelesi verir. Dizi, kalanların adadaki hayatını ve ikili ilişkilerini işlemektedir.

The OA

En iyi fantastik diziler - The OA

Yapım Yılı: 2016-2019

IMDb Puanı: 7,8

2. sezondan sonra iptal edilen Netflix dizisi The OA, görme engelli Prairie Johnson’ın 7 yıl sonra ortaya çıkmasını konu alır. 7 yıldır haber alınmayan Prairie, görme yetisini kazanmış bir şekilde yaşadığı yere geri döner. Yetkililer, bu olayın perde arkasını araştırmaya başlar.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir