En İyi 10 George Clooney Filmi

Oscar ödüllü aktör, aynı zamanda senarist ve yönetmen olan Geoge Clooney’in rol aldığı en güzel 10 filmi listeledik.

Tomorrowland

En İyi George Clooney filmleri - Tomorrowland

Yapım Yılı: 2015

IMDb: 6.4

George Clooney ve Britt Robertson’un başrolleri paylaştığı Tomorrowland, macera dolu bir bilim kurgu filmi olarak karşımıza çıkıyor. Filmde, ‘Yarının Dünyası’ diye bilinen ve uzayda gizemli bir şekilde bulunan fantastik bir dünya, dahi çocuk Frank ve bilime oldukça ilgili Casey’i bir araya getirerek onlara heyecan ve tehlike dolu bir yolculuk yaşatıyor.

The Perfect Storm

En İyi George Clooney filmleri - The Perfect Storm

Yapım Yılı: 2000

IMDb: 6.4

Biyografik bir gerilim filmi olan The Perfect Storm, konusunu 1991’de şiddetli bir fırtına sonucu denizde kaybolan balıkçı gemisi Andera Gail’in hikayesinden alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Wolfgang Petersen otururken başrolleri ise Kaptan Billy Tyne rolünde George Clooney ve Bobby Shatford’u canlandıran Mark Wahlberg paylaşıyor.

Syriana 

En İyi George Clooney filmleri - Syriana

Yapım Yılı: 2005

IMDb: 6.4

Tecrübeli CIA ajanı Bob Barnes emekliliğine yaklaşıyorken, devletler bazında dengeleri değiştiren bir sorunun çıkması üzerine yardımına ihtiyaç duyulan bir teklifle karşı karşı geliyor. Stephen Gaghan’ın yönetmenliğini yaptığı film Matt Damon, Jeffrey Wright gibi oyuncuları bünyesinde bulundururken Bob Barnes rolündeki George Clooney’e ise En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ı kazandırıyor.

The Ides Of March

En İyi George Clooney filmleri - The Ideas Of March

Yapım Yılı: 2011

IMDb: 7.1

George Clooney hem The Ides Of March filmini yönetiyor hem de filmde Mike Morris rolüyle harikalar yaratıyor. Politik bir yapım olan film, konusunu Ohio eyaletindeki çekişmeli seçim kampanyası ve yaşanan politik skandallardan alırken Ryan Gosling, Philip Seymour Hoffman gibi isimler de oyuncu kadrosunda bulunuyor.

Michael Clayton 

En İyi George Clooney filmleri - Michael Clayton

Yapım Yılı: 2007

IMDb: 7.2

Film, New York’taki bir hukuk firmasında sorun çözücü görevini üstlenen avukat Michael Clayton’un dram ve gerilim dolu öyküsüne yer veriyor. George Clooney, Michael Clayton performansıyla kariyerini bir hayli parlatırken Karen Crowder karakterini canlandıran Tilda Swinton ise En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ını kazanıyor.

From Dusk Till Dawn 

En İyi George Clooney filmleri - From Dusk Till Down

Yapım Yılı: 1996

IMDb: 7.2

George Clooney, Quentin Tarantino, Danny Trejo gibi isimlerin rol aldığı film, Texas’ta soygun yaptıktan sonra Meksika’ya kaçan Gecko Biraderleri konu alıyor. Aksiyon, gerilim, fantastik, komedi korku gibi türleri barındıran ve seri halinde devam eden filmin yönetmenliğini ise Robert Rodriguez üstleniyor.

Up In The Air 

En İyi George Clooney filmleri - Up In The Air

Yapım Yılı: 2009

IMDb: 7.4

Filmde George Clooney’in canlandırdığı Ryan Bingham, sürekli iş seyahatine çıkan, düşük maaşlı şirket elemanı bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Ryan Bingham tam 5 milyon uçuş mili hedefine ulaşmışken ve kendi gibi seyahat tutkunu hayatının aşkı bir kadın bulmuşken şirketin seyahat bütçesini küçültmesi onu bir hayli sıkıntıya sokuyor. Komedi ve dram türünde başarılı bulduğumuz film Vera Farmiga, Anna Kendrick gibi oyuncuları da kadrosunda bulunduruyor.

O Brother, Where Art Thou?

En İyi George Clooney filmleri - O Brother, Where Art Thou

Yapım Yılı: 2000

IMDb: 7.7

Coen kardeşler tarafından yaratılan film, hapishaneden kaçan ve gömülü hazineye ulaşmaya çalışan üç mahkumun tuhaf ve macera dolu yolculuğunu anlatıyor. Müzikleri ve eğlenceli sahneleriyle izleyenlerine keyif dolu saatler vaat eden filmin başrollerini ise George Clooney, John Goodman ve John Turturro paylaşıyor.

Gravity 

En İyi George Clooney filmleri - Gravity

Yapım Yılı: 2013

IMDb: 7.7

Başrollerini George Clooney ve Sandra Bullock’un paylaştığı Gravity tam 7 dalda Oscar kazanıyor. Filmde Dr. Ryan Stone ve astronot Matt Kowalsky ekibiyle uzayda keşif yürüyüşlerini yaparken yaşanan bir felaket sonucu geriye sadece ikisi kalarak yaşam mücadelesi veriyorlar. Nefeslerin tutularak izlendiği ve en iyi uzay filmlerinden biri olan bu filmin yönetmenliği ise Alfonso Cuaron tarafından yapılıyor.

Ocean’s Serisi 

En İyi George Clooney filmleri - Ocean's 11

Ocean’s 11 (2001) IMDb: 7.8

Ocean’s 12 (2004) IMDb: 6.5

Ocean’s 13 (2007) IMDb: 6.9

Gelmiş geçmiş en iyi soygun serilerinden biri olan Ocean’s serisi, Danny Ocean ve herbiri işinde usta olan ekibinin soygun maceralarına yer veriyor. George Clooney, Danny Ocean rolü ile kariyerinde sıçramalar yaparken Brad Pitt, Matt Damon, Andy Garcia gibi yıldız isimler de bu seride ona eşlik ediyor.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir