En İyi 16 Scott Adkins Filmi

Yuri Boyka rolüyle hafızalara kazanan ünlü aksiyon oyuncusu Scott Adkins’in en başarılı 16 performansını listeledik.

Doctor Strange

Scott Adkins Filmleri - Doctor Strange

Yapım Yılı: 2016

IMDb Puanı: 7,5

Marvel süper kahramanı Doctor Strange’i beyaz perdeye taşıyan filmde Benedict Cumberbatch, cerrah Stephen Strange’i canlandırır. Kibirli bir doktor olan Stephen, ellerine kalıcı zarar veren kazadan sonra Ancient One isimli bir büyücünün kapısını çalar. Stephen’in yolculuğunu anlatan filmde Scott Adkins, kara büyünün tarafındaki Lucian karakterine hayat vermektedir.

Undisputed III: Redemption

Scott Adkins Filmleri - Undisputed III: Redemption

Yapım Yılı: 2010

IMDb Puanı: 7,4

Undisputed, Scott Adkins’in en sevilen serilerinden biridir. Serinin üçüncü filmi olan Redemption’da Boyka, tek bacağını sakat bırakan kazadan sonra tekrar dövüşlere katılmak zorunda kalır. Dünya çapında ün kazanan cezaevi turnuvasında hayatta kalmak için büyük bir mücadelenin içine girer. Isaac Florentine’nin yönetmenliğini yaptığı filmde Scott Adkins Yuri Boyka karakterine hayat verir.

Undisputed II: Last Man Standing

Scott Adkins Filmleri - Undisputed II: Last Man Stand

Yapım Yılı: 2006

IMDb Puanı: 7,1

Dünya’ca ünlü George Chambers, işlemediği bir suç nedeniyle Rus hapishanesine gönderilir. Chambers burada Boyka ile karşılaşarak kafes dövüşlerine katılır. Filmin yönetmenliğini, yine Isaac Florentine üstlenmektedir.

Boyka: Undisputed IV

Scott Adkins Filmleri - Boyka: Undisputed IV

Yapım Yılı: 2016

IMDb Puanı: 7,0

Serinin son filminde Yuri Boyka karakteriyle tanıdığımız Scott Adkins, son karşılaşmasında rakibi Viktor’un ölmesine neden olur. Bunun sonucunda büyük bir vicdan azabı yaşayan Boyka, Viktor’un ailesini korumak ve peşindeki mafyadan kaçabilmek için harekete geçer.

Avengement

Scott Adkins Filmleri - Avengement

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 6,5

Uzun süre hapis yatan deneyimli katil Cain Burgess, sonunda buradan kaçarak geçmişinden intikam almaya başlar. Burgess’in kendini bulmaya çalıştığı filmin yönetmenliğini Jesse V. Johnson yapmaktadır.

Ninja II: Shadow of a Tear

Scott Adkins Filmleri - Ninja II: Shadow of a Tear

Yapım Yılı: 2013

IMDb Puanı: 6,2

2009 yılında vizyona giren Ninja filminin devamı olan film, öldürülen karısının intikamını almak için kötüler tarafına geçen Casey Bowman’ın hikayesini anlatıyor. Filmde Scott Adkins başrolü canlandırırken deneyimli aksiyon yönetmeni Isaac Florentine yönetmen koltuğunda oturuyor.

Assassination Games

Scott Adkins Filmleri - Assassination Games

Yapım Yılı: 2011

IMDb Puanı: 6,2

Ernie Barbarash tarafından çekilen filmde Dünya’nın en iyi iki suikastçısı olan Vincent Brazil ve Roland Flint, önemli bir görev için birlikte çalışmak zorunda kalır. Scott Adkins, silahlar konusunda uzman olan Roland Flint’i canlandırır.

American Assassin

Scott Adkins Filmleri - American Assassin

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 6,2

Başrollerini Dylan O’Brien ve Michael Keaton’ın canlandırdığı Michaek Cuesta filminde Mitch, ailesini ve kız arkadaşını kaybeden sinirli bir adamdır. Başına gelen talihsizliklerden sonra CIA’e girerek eğitim alan Mitch, burada tehlikeli bir mücadelenin içine girer.

Karmouz War

Scott Adkins Filmleri - Karmouz War

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 5,9

Film, Yousef el Masri adlı bir Mısırlı polis memurunun İskenderiye’nin Karamouz bölgesinde yaşadığı mücadeleyi konu almaktadır. Polisiye ve suç türündeki filmin yönetmenliğini Peter Mimi üstlenmiştir.

The Debt Collector

Scott Adkins Filmleri - The Debt Collector

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 5,7

Dövüş sanatları konusunda uzman olan French, daha fazla para kazanmak için mafyanın yanında işe girer. Borcu olan kişilerin peşine düşmekle görevli French, zamanla bu işin sandığından çok daha karanlık olduğunu fark eder. Yönetmen koltuğunda Jesse V. Johnson oturmaktadır.

Triple Threat

Scott Adkins Filmleri - Triple Threat

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 5,5

Filmin yönetmen koltuğunda, Scott Adkins’li birçok aksiyon filmini yöneten Jesse V. Johnson oturmaktadır. Bir paralı asker grubu, ünlü milyarderin kızını hedef alan suç çetesini çökertmeye çalışır. Başrolde Scott Adkins’e Michael Jai White ve Michael Bisping eşlik eder.

Close Range

Scott Adkins Filmleri - Close Range

Yapım Yılı: 2015

IMDb Puanı: 5,0

Colton MacReady, uyum problemleri yüzünden ordudan atılınca kendi adaletini kendi sağlamaya karar verir. Bunun üzerine bir uyuşturucu mafyasının peşine düşerek kötülüğe karşı savaş açar. Başrolünde Scott Adkins’in yer aldığı filmde Isaac Florentine yönetmenlik yapmaktadır.

Accident Man

En İyi Scott Adkins Filmleri - Accident Man

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 6,2

Scott Adkins’in sevilen aksiyonlarından olan filmde ünlü aktör Mike Fallon adlı bir tetikçiyi canlandırıyor. Kız arkadaşını kaybeden Mike, bu cinayete neden olan ismi bulmak için harekete geçiyor. Filmin bundan sonrasında ise intikama susamış bir tetikçinin adalet arayışı anlatılıyor.

Triple Threat

En İyi Scott Adkins Filmleri - Triple Threat

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 5,5

Jesse V. Johnson imzalı aksiyon filminde Tony Jaa, Iko Uwais ve Tiger Hu Chen, başrolde Scott Adkins’e eşlik ediyor. Film, Xian isimli gözü kara bir kadın ile bu kadını ortadan kaldırmak için görevlendirilmiş bir paralı asker grubunun mücadelesini anlatıyor. Bu zorlu savaşta Xian hayatta kalmak için elinden gelen her şeyi yapıyor.

The Expendables 2

En İyi Scott Adkins Filmleri - The Expendables 2

Yapım Yılı: 2012

IMDb Puanı: 6,6

Aksiyon sinemasının en sevilen filmlerinden olan Expendablesi ikinci filminde Sylvester Stallone, Jason Statham, Terry Crews ve Bruce Willis gibi ünlü isimleri ağırlıyor. Mr. Church tarafından bir araya toplanan isimler, intikam uğruna kanlı bir savaşa giriyor.

Legacy of Lies

Yapım Yılı: 2020

IMDb Puanı: 5,1

Film, eski bir MI6 ajanı olan Martin Baxter’ın ( Adkins) dünyayı tehdit eden büyük bir komployu çözme hikayesini anlatıyor. Bir zamanlar terk ettiği casusluk dünyasına geri dönmek zorunda kalan Baxter, hem kendi hem de kızının hayatını tehlikeye atar. Film, aksiyon sahneleri ve gerilim dozu yüksek hikayesiyle izleyenleri ekran başına kilitleyecek türden.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir