The King:Eternal Monarch Konusu ve Oyuncuları

Herkese selamlar. Çıktığı ilk günden beri İnstagram keşfetinden düşmeyen, k-drama severlerin bayılacağı bir dizi ile geldim. Güney Kore’nin yerel kanalı olan SBS’de ilk kez 17 Mayıs 2020 tarihinde yanınlanan diziyi Netflix aracılığı ile ülkemizde de yayınlanmaya başladı. Yayınlandığı ilk günden itibaren de reyting rekorları kıran dizi Türkiye’de de çok popüler.

Dizi konusuyla, oyuncu kadrosuyla ve Güney Kore’nin güzellikleri ile izleyicilere adeta bir göersel şölen sunuyor. Hadi gelin birlikte bu diziyi biraz tanıyalım.

Tavsiye İçerik: En İyi Kore Dizileri

The King: Eternal Monarch Dizisi Konusu

The King: Eternal Monarch dizisi bir bilim-kurgu dizisi. Dizide 2 paralel evren var. Başrollerimizden biri olan Lee Gon(Lee Min-ho) Kore Krallığında yaşıyor. Lee Gon bu krallığın veliahtı yani epey önemli bir konumda 🙂

Veliahdımız Lee Gon 8 yaşındayken babası üvey amcasının hain saldırısı ile öldürülmüş. Çünkü üvey amcasının hem tahtta hem de özel güçleri olduğuna inanılan(kılıcın sahip olduğu gücü izleyenlere süpriz olması için açıklamıyorum ama hepinize vaayy dedirteceğine eminim:) “4 aslan kılıcı”nda gözü var. Amcası bu saldırı sırasında Lee Gon’u da tam öldürecekken maskeli bir kahraman ortaya çıkıp onu kurtıyor. Lee Gon’un elinde ise bu kurtarıcıya dair sadece bir yaka kartı kalıyor.

İşte tüm hikaye tam burada başlıyor.Yaka kartı ileri tarihe kayıtlı ve o ülkede hiç olmayan birine ait. İşte burada devreye Günümüz Güney Kore Cumhuriyeti’nde yaşayan Jung Tae-eul (Kim Goe-eul) giriyor.

Jung Tae-eul özel suçlar departmanında çalışan sıradan bir kadın polis. Ta ki bir gün iş çıkışı evine giderken ana yolda alt sırtında giden tuhaf bir adama rastlayana kadar. Tabii ki bu esrarengiz adam Lee Gon’dur. Kader onları tam da olması gerektiği gibi bir araya getirmiştir. Asıl merak uyandıran kısım ise Kore Krallığı’nda yaşayan Lee Gon’un Kore Cumhuriyeti’nde ne işi vardır.

İşte dizi boyunca farklı iki evrende yaşayan bu iki karakterin nasıl olup da bir araya geldiğini, hayatlarının nasıl kesiştiğini izliyoruz.

The King: Eternal Monarch Dizisi Oyuncuları

Lee Min-ho/ Lee Gon

22 Haziran 1987 doğumlu (33 yaşında olduğuna hala inanamıyorum 🙂 ) Güney Koreli ünlü aktör ve şarkıcı. İlk kez 2009 yapımı Boys Over Flowers dizisiyle tanıdığımız yakışıklı oyuncu kariyer basamaklarını bir bir tırmanmış ve güncel rakamlarla İnstagram’da 21.2 milyon takipçiye ulaşmıştır.

Kim Go-eun/ Jung Tae-eul

2 Temmuz 1991(29 yaşında) doğumlu Güney Koreli oyuncudur. Oyuculuk kariyerine A Muse adlı fim ile başlayan güzel oyuncunun The King:Eternal Monarch dizisinde oynadığı başrol ile yıldızı daha da çok parlamıştır. Biz onu çok sevdik. Başarılarının devamını dileriz.

Woo Do-hwan/Jo Eun-seup

12 Temmuz 1992 (28 yaşında) doğumlu Güney Koreli oyuncu iki paralel evren olduğu için 2 karaktere can veriyor. Canlandırdığı karakterlerden biri kralın özel koruması ve en yakın arkadaşıyken diğer karakter ise şaşkın bir öğrencidir. Aynı anda hem karizmatik hem de sempatik olmayı başarabilen oyuncu dizideki başarısı ile büyük övgüyü hak etti 🙂 Ayrıca yakışıklı oyuncunun dizi çekimleri bittikten sonra temmuz ayında askerliğe gittiğini belirtmeden geçemeyeceğim.

Jung Eun-chae/Gu Seo-Ryung

Dizide Kore krallığının en genç kadın başbakanı olan Gu Seo-Ryung karakterine hayat veren Jung Eun-chae, 24 Kasım 1984(34 yaşında) doğumlu Güney Koreli oyuncudur. Dizide sergilediği hırslı, kendinden emin ve erkek egemen olan siyasetin içinde kadın olarak dimdik ayakta durulabileceğini gösteren karakteriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Oyunculuğun yanı sıra modellik ve TV sunuculuğu yapan oyuncunun elinden gelmeyen iş yok maşallah 🙂

Kim Kyung-nam/ Kang Shin-jae

21 Aralık 1989 (31 yaşında) Güney Kore doğumlu yakışıklı oyuncu dizide Jung Tae-eul’un en yakın iş arkadaşı olarak karşımıza çıkıyor. Hayat verdiği karakterle bize sadakati, güveni ve bağlılığı en güzel haliyle gösteriyor. 2010 yılından beri ekranlarda olan aktör 2021 yılında 2 projeye imza atmış bile. Bu haber bizi heyecanlandırmadı değil doğrusu. 🙂

Kim Yong-ji/ Myeong Na-ri

14 Nisan 1991 (29 yaşında) Güney Kore doğumlu aktrisi 2018 yılında Mr. Sunshine dizisiyle ilk kez tanıdık. Bu güzel oyuncu The King: Eternal Monarch dizisiyle de gönlümüze taht kurdu diyebiliriz. Dizide oynadığı iki karakter de birbirinden sempatik. Birinde kafe sahibi bir işletmeci görürken diğerinde ise kraliyetin hizmetinde çalışan heycanlı bir genç kız görüyoruz.

Lee Jung-jin / Lee Rim

25 Mayıs 1978(42 yaşında) Güney Kore doğumlu oyuncu aynı zamanda yazar da. Kariyer hayatına 20’den fazla dizi, 10’dan fazla film ve birçok varyete show sığdırmış. The King: Eternal Monarch dizisinde ise kötü kalpli Kore Krallığının tahtında gözü olan üvey amcayı canlandırıyor. Dizideki rolü ile bizlere “Ay ne fena adam ya.” dedirtse de rolünü başarıyla oynadığını söylemeden geçemeyiz.

Kim Young-ok/ Noh Ok-nam

5 Aralık 1937 (82 yaşında) Güney Kore doğumlu oyuncu gençlere taş çıkartan performansıyla büyük alkış hak ediyor. Dizide kraliyetin her işinden sorumlu kahya rolü ile görüyoruz onu. Dizide onadığı karakterin kalpleri ısıtacak cinsten olduğu ipucusunu ise sevgili okurlurumuza vermeyi borç bildik.

Dizideki Diğer Oyuncular

 • Choi Woo-sung/ Kim Ki-won
 • Kwon Se-in / Lee Ho
 • Seo Jeong-yeon/ Song Jung
 • Jung Hyeo-jun/ Lee gon (küçüklüğü)
 • Kang Hong-seok/Jang Michael
 • Park So-jin/ Jo Hae-in
 • Park Hoon
 • Jeon Bae-Soo/ Jeong Do-in
 • Park Won-sang/ Park moon-sik
 • Hwang Young-hee/ Min Hwa-Yeon
 • Kim Wook/ Choi Nam-jin
 • Jeon Moo-song/ Lee Jong-in
 • Song Sang-eun/ Kyung Ran
 • Lee Hong-nae/ Seok Ho-pil
 • Tae In-ho/ Koo Seo-Ryeong (gençliği)
 • Park Ji-yeon/ Park Ji-young
 • An Si-Ha / Kim Hee-Joo
 • Heo Jae-Ho / Kim Bok-Man

Dizi Hakkında Bilgiler

 • Yapım Yılı: 2020
 • Tür: Fantastik, Gizem, Romantik
 • IMDB Puanı: 8.8
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Ülke: Kore

Yazar: Semanur Sönmez

1997 yılında Ordu'da doğdum. 2019'dan beri fizyoterapistim. Hali hazırda atanmayı bekliyorum. Bu tekdüze hayatımı kitap, film ve dizi içerikleri ile renklendirmeye çalışıyorum. Bu renkli hayatı merak edersen eğer İnstagram etiketime tıklayabilirsin. Heyecanla seni bekliyor olacağım :)

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir