En İyi Nicolas Cage Filmleri

30 yılı aşkın süredir beyaz perdede yer alan Nicolas Cage, farklı türden birçok filmde farklı roller üstlendi. Ünlü yönetmen Francis Ford Coppola’nın yeğeni olmasıyla öne çıkmamak için soy adını değiştirerek Cage yaptı. Erken yaşlarda oyunculuk kariyerine başlayan başarılı aktör, 1995 yılında oynadığı Leaving Las Vegas filmiyle Oscar ve Altın Küre ödüllerini kazandı. Bu yazımızda Nicolas Cage’in en iyi filmlerini listeledik.

Kick-Ass

Nicolas Cage filmleri - Kick Ass

Yapım Yılı: 2010

IMDb: 7.7

Çizgi roman uyarlaması filmde, süper kahramanlara ve çizgi romanlara ilgi duyan Dave isimli gencin süper kahraman olmaya karar vermesiyle yaşadığı olaylar anlatılıyor. Lakabı Kick-Ass olan bu kahramanın karşısına ilginç karakterler çıkıyor. Nicolas Cage filmde eski bir polisi canlandırıyor.

Adaptation

Nicolas Cage filmleri - Adaptation

Yapım Yılı: 2002

IMDb: 7.7

Nicolas Cage’in başrolünde olduğu filmde Charlie isimli bir senaryo yazarı, dönemin ünlü bir romanını filme uyarlamaya çalışmaktadır. Bu çalışma sürecinde sürekli engellerle karşılaşır ve umutsuzluğa kapılır. Bir yandan romanı senaryolaştırmaya çalışan Charlie, bir yandan da başarısız bir gerilim filmi yazmaya çalışan ikiz kardeşiyle uğraşmaktadır.

Lord of War

Yapım Yılı: 2005

IMDb: 7.6

Yuri Orlov küçükken ailesiyle birlikte Ukrayna’dan Amerika’ya göç eder. New York’ta yasadışı yollarla zengin olan Yuri, silah ticareti yapmaktadır. Büyük ordulara, diktatörlere silah temin eder ve bu alanda dünyaca ünlü bir isimdir. Ancak yaptığı bu işin ahlak dışı olup olmaması konusunda vicdanı onu rahat bırakmaz.

Leaving Las Vegas

Nicolas Cage filmleri - Leaving Las Vegas

Yapım Yılı: 1995

IMDb: 7.6

Yazar olarak geçimini sağlayamayan Ben Sanderson’ı karısı çocuğu ile birlikte terk etmiştir. Her açıdan mutsuz olan Ben, çareyi sürekli alkolde aramaktadır. Yolu Las Vegas’a düşer ve orada Sara isimli bir kadınla tanışır. İkisinin de hayatı eskisi gibi olmayacaktır. Nicolas Cage, bu filmle Oscar ve Altın Küre ödüllerine layık görülmüştür.

Snowden

Nicolas Cage filmleri - Snowden

Yapım Yılı: 2016

IMDb: 7.4

Edward Snowden eski bir CIA ajanıdır ve ABD hükumetinin insanların özel verilerini takip ettiğini öğrenir. Devletin insanları takip ettiğini bütün insanlara duyurur. Dolayısıyla devletle olan ilişiği kesilir ve vatan haini ilan edilir. Yargılanmasının ardından Rusya’ya sığınır ve hayatına orda devam eder. Hikâye, yaşanmış bir olaydan esinlenerek yazılmıştır.

The Rock

Nicolas Cage filmleri - The Rock

Yapım Yılı: 1996

IMDb: 7.4

Bir grup asker ellerine ölümcül, kimyasal silahlar geçirmişlerdir. Alcatraz adasındaki turistleri rehin alırlar. Askerleri durdurabilecek iki kişi vardır: Alcatraz’dan kaçabilen bir mahkûm ve Nicolas Cage’in hayat verdiği bir biyokimya uzmanı. İkili rehineleri kurtarmak için zamanla yarışırlar.

Raising Arizona

Nicolas Cage filmleri - Raising Arizona

Yapım Yılı: 1987

IMDb: 7.4

Sürekli suç işleyen ve hapse düşen Hi McDonnough, Ed isimli bir kadın polise evlilik teklifi eder. Bir daha suç işlememesi karşılığında evlenirler. Mutlu bir şekilde evliliklerini sürdüren çift bir gün çocuk sahibi olmak isterler. Bu sürede Ed’in kısır olduğunu öğrenirler ve çocuk sahibi olmak için farklı bir çözüm bulurlar. Zengin bir ailenin beşizlerinden birini çalmaya çalışacaklardır.

Face Off

Nicolas Cage filmleri - Face Off

Yapım Yılı:1997

IMDb: 7.3

FBI ajanı Sean Archer oğlunu kaybetmiştir ve suçlusunun Castor Troy olduğunu düşünmektedir.  8 yıl boyunca Castor’un peşinde koşmuştur. Bir gün Castor’u köşeye sıkıştırır ve bütün şehri yok edecek bir silaha sahip olduğunu öğrenir. Archer estetik ameliyatla Troy’un yüzüne sahip olarak silahın yerini öğrenmeye çalışır. Ancak hiç beklenmedik şekilde Troy da Archer’ın yüzünü almıştır.

Matchstick Men

Nicolas Cage filmleri - Matchstick Men

Yapım Yılı: 2003

IMDb: 7.3

Nicolas Cage’i bu sefer dolandırıcı rolünde izliyoruz. Roy ve partneri Frank su arıtma sistemi satarak insanları mücevher, araba, tatil gibi vaatlerle kandırmaktadırlar. Bu işte başarılı olan Roy, özel hayatında o kadar da başarılı değildir. 14 yaşında bir kızının ortaya çıkması ve terapi görmeye başlamasıyla hayatı biraz değişmeye başlar.

Birdy

Nicolas Cage filmleri - Birdy

Yapım Yılı: 1984

IMDb:  7.3

1985’te Cannes Film Festivali’nde jüri özel ödülünü almaya hak kazanan Birdy, savaşın insanlarda bıraktığı etkiyi güzel şekilde aktarabilen bir film. İki yakın arkadaş olan Birdy ve Al Vietnam savaşından sonra evlerine dönerler. Al savaşta ağır yaralanmıştır Birdy ise savaşın üzerinde bıraktığı psikolojik etkiler yüzünden kendini kuş sanmaktadır.

Yazar: Medine Şimşek

1999 yılında kendisine sorulmadan dünyaya geldi. Yine kendisine sorulmadan başlayan eğitim hayatı şu sıralar İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde devam ediyor. Sinema ve dizi hakkında yazmak ise kendi isteğiyle yaptığı nadir şeylerden.

Buna Da Göz At

En İyi Sandra Bullock Filmleri

Oscar ödüllü güzel oyuncu Sandra Bullock’un birbirinden güzel 10 performansını listeledik. İçindekiler SpeedWhile You Were …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir