Johnny Depp Filmleri: En İyi 20 Film

Her rolü için şekilden şekle giren, her gördüğümüzde tanımakta zorlandığımız Hollywood’un en ünlü isimlerinden Johnny Depp sayısız yapımda rol almıştır. 90’larda yeteneği ve yakışıklılığıyla seyirciyi ekrana bağlayan Depp, 2000’lerde ise Jack Sparrow rolüyle ününe ün katmış ve global olarak tanınan bir aktör haline gelmiştir.  Tim Burton’ın da favorisi olan Johnny Depp’in en iyi 20 filmini sizin için derledik.

Pirates of the Caribbean Serisi

Johnny Depp Filmleri - Pirates of the Caribbean

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 2003 | IMDB Puanı: 8,0

Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest | 2006 | IMDB Puanı: 7,3

Pirates of the Caribbean: At World’s End | 2007 | IMDB Puanı: 7,1

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides | 2011 | IMDB Puanı: 6,6

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales | 2017 | IMDB Puanı: 6,6

2003’te The Curse of the Black Pearl ile başlayan macerada Johnny Depp kendine özgü ve onunla özdeşleşmiş stiliyle Kaptan Jack Sparrow’a hayat verir. 5 filmden oluşan seri Orlando Bloom ve Keira Knightley’nın canlandırdığı iki aşık demirci Will ve vali kızı Elizabeth’in Kaptan Jack ile denizde yaşadığı maceraları anlatır.

Edward Scissorhands

Johnny Depp Filmleri - Edward Scissorhands

Yapım Yılı: 1990

IMDB Puanı: 7,9

Depp’in Winona Ryder ile başrolleri paylaştığı Tim Burton filminde, Edward’ın yaratıcısı onunla işi bitmeden önce hayatını kaybetmiştir ve Edward elleri yerine makaslarla kalmıştır. Bir gün bir kadın onu evine davet eder ve halka karışan Edward için macera başlar.

Ed Wood

Johnny Depp Filmleri - Ed Wood

Yapım Yılı: 1994

IMDB Puanı: 7,9

Biyografi, komedi türündeki Tim Burton filminde Depp, tüm zamanların en kötü film yönetmeni olarak bilinen Edward D. Wood Jr.’a hayat verir. Filmde absürd yönetmenin hayallerini gerçekleştirmeye çalışmasını izleriz.

What’s Eating Gilbert Grape

Johnny Depp Filmleri - What's Eating Gilbert Grape

Yapım Yılı: 1993

IMDB Puanı: 7,8

Grape ailesi babalarını kaybettikten sonra tüm sorumluluk Gilbert’ın omuzlarındadır. Obez annesi ve zeka engelli kardeşine bakmak ve çalışmak zorunda olan Gilbert, bir gün hayatının aşkı Becky ile tanışır. Depp, Gilbert’a hayat verir.

Donnie Brasco

Johnny Depp Filmleri - Donnie Brasco

Yapım Yılı: 1997

IMDB Puanı: 7,8

Başlığı dilimize “Köstebek” olarak çevirilen film, gerçek bir hikayeden alıntıdır. FBI ajanı Joe Pistone, Donnie Brasco adı altında mafya içine gizli göreve gönderilir. Pistone’un hayatı gün geçtikçe zorlaşır.

Fear and Loathing in Las Vegas

Johnny Depp Filmleri - Fear and Leathing in Las Vegas

Yapım Yılı: 1998

IMDB Puanı: 7,7

Film bir gazeteci ve bir avukatın Las Vegas’a yaptığı uyuşturucu ve halüsinasyon dolu seyahatlerini anlatır. Hunter S. Thompson’ın kitabından uyarlanmıştır. Depp gazeteci Raoul Duke’a hayat verir.

Dead Man

Johnny Depp Filmleri - Dead Man

Yapım Yılı: 1995

IMDB Puanı: 7,7

Depp’in canlandırdığı William Blake bir yolculuğa çıkar, yerli Amerikalı “Nobody” ile tanışır. Nobody onun ölü şair William Blake olduğuna inanır. Bu yolculuk William’a beklenmedik olaylar yaşatır.

Finding Neverland

Johnny Depp Filmleri - Finding Neverland

Yapım Yılı: 2004

IMDB Puanı: 7,7

Kate Winslet ile başrolleri paylaştıkları filmde, yazar J.M. Barrie başarısız işlerinin ardından Sylvia Llewelyn Davies ve oğullarıyla tanışır. Aileyle yakınlaşan James, çocuklardan ilham alarak Peter Pan’i yaratır.

Blow

Johnny Depp Filmleri - Blow

Yapım Yılı: 2001

IMDB Puanı: 7,6

Depp’in hayat verdiği George Jung’ın ailesi para sıkıntısı çekmektedir. Jung ot satarak para kazanmak ister ama yakalanır, hapiste öğrendikleriyle çıktığında kokain satmaya başlar.

A Nightmare on Elm Street

Johnny Depp Filmleri - A Nightmare on Elm Street

Yapım Yılı: 1984

IMDB Puanı: 7,5

Fred Krueger isimli kızgın katil bir ruh Elm Sokağı’ndaki gençleri uykularında avlamaya çalışır. Ruh intikam peşindedir çünkü ölümünden gençlerin aileleri sorumludur.

Sleepy Hollow

Johnny Depp Filmleri - Sleepy Hollow

Yapım Yılı: 1999

IMDB Puanı: 7,4

Depp’in polis müfettişi Ichabod Crane’e hayat verdiği Tim Burton filminde, Sleepy Hollow kasabasında esrarengiz cinayetler işlenir. Halk katilin bir hayalet olduğunu düşünür, Crane gerçeğin peşine düşer.

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Johnny Depp Filmleri - Sweeney Todd

Yapım Yılı: 2007

IMDB Puanı: 7,4

Bir korku ve dram müzikali olan filmi yine Tim Burton yönetmiştir. Benjamin Barker haksız suçlanarak sürülür, seneler sonra karısının ve kızının intikamını almaya Sweeney Todd ismiyle Londra’ya döner. Bir berber dükkanı açar.

Corpse Bride

Johnny Depp Filmleri - Corpse Bride

Yapım Yılı: 2005

IMDB Puanı: 7,4

Bir Tim Burton animasyon filmidir ve Depp damat Victor’u seslendirir. Victoria ile evlenmek için hazırlanan Victor, düğün konuşmasına hazırlanmak için ormana gider ve ölü bir gelin ile evlenmiş olur.

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Johnny Depp Filmleri - Fantastic Beasts and Where to Find Them

Yapım Yılı: 2016

IMDB Puanı: 7,3

Harry Potter evreninde geçen ve Harry’den önceki zamanda Newt Scamander’ın nadir canavarları bulup yetiştirmesini anlatan film serisinin başlangıç filmidir. Film New York’ta geçer ve Johnny Depp, Newt ve arkadaşlarının düşmanı yetenekli büyücü Grindelwald’a hayat verir.

Chocolat

Yapım Yılı: 2000

IMDB Puanı: 7,3

Romantik dram türündeki Fransız yapım, bir kadın ve kızının Fransa’da bir kasabaya taşınıp çikolata dükkanı açmasıyla kasaba halkının hayatları değişmesini anlatır. Joanne Harris’in aynı isimli romanından uyarlanmışıtr.

Rango

Yapım Yılı: 2011

IMDB Puanı: 7,2

Animasyon türündeki filmde Johnny Depp maceracı bukalemun Rango’yu seslendirir. Rango’nun yolu suya ihtiyacı olan Dirt isimli kasabaya düşer ve oranın şerifi olup kasabanın problemlerine çözüm arar.

Benny & Joon

Yapım Yılı: 1993

IMDB Puanı: 7,2

Joon mental olarak hasta bir kadındır ve kardeşi Benny onu yanına almıştır ve ona sürekli bakmak, baktırmak zorundadır. Bir gün Benny pokerde kaybeder ve Sam’i evlerine almak zorunda kalır. Joon, Depp’in oynadığı Sam’e aşık olur.

Public Enemies

Yapım Yılı: 2009

IMDB Puanı: 7,0

1930’larda Depp’in hayat verdiği John Dillinger ve arkadaşları büyük iş adamlarını ve bankaları soyarlar ve halka dokunmazlar. FBI ajanları halk kahramanı haline gelen Dillinger’ı alt etmeye çalışırlar.

From Hell

Yapım Yılı: 2001

IMDB Puanı: 6,8

Alan Moore ve Eddie Campbell’in çizgi romanından uyarlanan film 1880’ler Londrası’nda geçer. Korku türündedir ve Jack the Ripper cinayetlerini çözmeye çalışan detektifin yaşadıklarını anlatır.

Charlie and the Chocolate Factory

Yapım Yılı: 2005

IMDB Puanı: 6,6

Willy Wonka 5 çikolatanın içine altın bilet koyar ve bu biletleri bulan çocukları çikolata fabrikasına davet eder. Charlie de bu çocuklardan biridir ve fabrikaya gidince olaylar gelişir. Kitaptan birçok kez uyarlanan hikayenin bu versiyonunda Willy Wonka’ya Depp hayat verir ve yönetmen koltuğunda yine Tim Burton oturur.

Yazar: İrem Arslan

1999 doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyor. Uzun süredir dizi, film izleyicisi ve izledikleri hakkında yazıp çizmek hobilerinden.

Buna Da Göz At

En İyi Sandra Bullock Filmleri

Oscar ödüllü güzel oyuncu Sandra Bullock’un birbirinden güzel 10 performansını listeledik. İçindekiler SpeedWhile You Were …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir