Türk Yapımı En İyi İnternet Dizileri

İnternet dizilerinin klasik medya dizilerini solladığı şu günlerde Türk internet dizi platformları da hızla gelişmeye devam ediyor. Televizyondaki kısıtlamalar olmadan yazılıp çekilen diziler, özellikle klişe ve birbirinin aynısı televizyon dizilerinden sıkılmışken hepimize ülkemizden de izlenip takdir edilebilir işler çıkabileceğini ispatlıyor. İlerleyen yıllarda bu platformlarda çok daha güzel yapımlar izleyeceğimize inanıyor ve bu yeni mecrada şimdiden izleyicinin takdirini kazanmış 10 internet dizisini sizlere sunuyoruz.

Şahsiyet

En İyi Türk İnternet Dizileri - Şahsiyet

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 9,1

Alzheimer hastalığı teşhisi koyulan Agâh Beyoğlu yakında her şeyi unutacağını düşünerek insanları öldürmeye başlar. Nevra ise polislikle alakasız eğitimini çöpe atarak babası gibi polis olmak istemektedir. Cinayet büroya tek kadın olarak atanan Nevra, Agâh’ın cinayetlerinin ortasında kendi ismini bulur. Agâh’a Haluk Bilginer, Nevra’ya Cansu Dere hayat vermektedir ve Şebnem Bozoklu, Hüseyin Avni Danyal ve Müjde Ar gibi ünlü isimler de yapımda yer almıştır. PuhuTV’de 12 bölüm olarak yayınlanan mini dizide yönetmen koltuğunda oyuncu olarak tanıdığımız Onur Saylak oturmaktadır. Konusu, verdiği mesaj, rengarenk ışıkların kullanıldığı sinematografisi ve efsane oyuncu kadrosuyla en iyi Türk dizileri arasında yerini almıştır.

Hile

En İyi Türk İnternet Dizileri - Hile

Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 9,0

Felix Weber başarılı bir bilgisayar yazılımcısıdır, gündüzleri bir antivirüs programı şirketinde çalışır geceleri ise ona gönderilen oyunların yazılımlarını düzeltir. Bir gün gerçekliğe dayanan bir oyunu düzeltmesi için Amerika’dan teklif gönderilir, oyunun bitmiş hatta mükemmel yazılmış olduğunu gören Felix, oyunu biraz daha kurcaladığında neyin oyun neyin gerçek olduğunu anlayamaz hale gelir. Dizi Filmler ve Filimler Youtube kanalı tarafından yazılmış ve yapılmıştır ve kanallarında ilk sezonunun tüm bölümlerini mevcuttur.

Masum

En İyi Türk İnternet Dizileri - Masum

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 8,6

Emekli bir polis ailesiyle şehirden uzak bir kasabaya taşınır. Huzurla yaşamak için buraya taşınan aile bir cinayet vakasıyla karşılaşır ve emekli komiser ve oğulları bu olaya el atmak zorunda kalır. Dizinin senaristliğini de üstlenen Berkun Oya’nın yazdığı Bayrak adlı oyundan uyarlanmıştır. Haluk Bilginer, Ali Atay gibi usta oyuncuların yer aldığı dizi BluTV’de 8 bölümlük bir mini dizi olarak yayınlandı ve şu an hem BluTv hem Netflix’ten izlenebiliyor.

Bozkır

En İyi Türk İnternet Dizileri - Bozkır

Yapım Yılı: 2018-2019

IMDb Puanı: 8,3

Polisiye türündeki dizi işinde uzman bir başkomiser ve yardımcısı çaylak polisin bir çocuk cinayetini çözmek için yola çıkmalarıyla başlar. Başkomiser Seyfi’ye Yiğit Özşener, yardımcısına Ekin Koç hayat verir. Dizi BluTV’de 10 bölümlük bir mini dizi olarak yayınlanmıştır.

Sıfır Bir

En İyi Türk İnternet Dizileri - Sıfır Bir

Yapım Yılı: 2016-2019

IMDb Puanı: 8,3

Adana’nın Hürriyet Mahallesi’nde doğup büyüyen 3 gencin yaşadıklarını anlatan dizide bu 3 genç gerektiğinde yasa dışı işlere bulaşarak mahallede güç sahibi olmaya çalışmaktadır. Üçü birleştiğinde bunu başarabilirler fakat önlerinde tehlikeli bir yol vardır. BluTV’de 6 sezon olarak yayınlanan dizi 43. bölümünde final yapmıştır.

Fi

En İyi Türk İnternet Dizileri - Fi

Yapım Yılı: 2017-2018

IMDb Puanı: 8,0

Azra Kohen’in Fi, Çi, Pi serisi kitaplarından uyarlanan dizinin başrollerinde Ozan Güven, Serenay Sarıkaya ve Mehmet Günsür yer alır. Dizi, tanınmış psikiyatrist Can Manay’ın, balerin Duru ile birlikte olabilmek için yapabileceklerini anlatır. Duru sevgilisi Deniz ile mutlu bir hayat yaşamaktadır fakat Can Duru’yu Deniz’den alabilmek için her yolu deneyecektir.

7YÜZ

En İyi Türk İnternet Dizileri - 7Yüz

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 7,8

Antoloji şeklindeki mini dizi 7 bölümünde 7 farklı hikayeyi konu alıyor. Bu yönden ve anlatımdaki karanlık öğelerden dolayı Black Mirror tadındaki dizide Cem Davran, Belçim Bilgin gibi ünlü oyuncular yer alıyor.  Komedi ve dram türündeki dizi bir BluTV yapımı.

Dip

En İyi Türk İnternet Dizileri - Dip

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 7,3

Sahir, intihara teşebbüs edenleri intihar etmemek için ikna eden Emniyet’e bağlı bir memurdur. Bir gün anonim bir mesaj sayesinde bir bilim insanı olan Bilge ile karşılaşır. İkisi de geçmişlerindeki soru işaretlerinin cevabını arıyordur. PuhuTV’de yayınlanan 8 bölümlük mini dizide Sahir’e İlker Kaleli, Bilye’ye Neslihan Atagül hayat vermektedir.

Hakan: Muhafız

En İyi Türk İnternet Dizileri - Hakan Muhafız

Yapım Yılı: 2018-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,2

Netflix’in ilk Türk orijinal yapımı olarak tarihe geçen dizi fantastik aksiyon türünde. Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan ve Hazar Ergüçlü’nün başrollerde yer aldığı dizide olağanüstü güçlere sahip Hakan’ın İstanbul’u tehlikelere karşı koruması anlatılır. 2. sezonu bu sene yayınlanan dizi gelecek sezonlarıyla devam edecek.

Görünen Adam

En İyi Türk İnternet Dizileri - Görünen Adam

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 6,9

Onur Ünlü’nün yazıp yönettiği fantastik komedi ve macera türündeki dizide herkesin görünmez olduğu bir dünyada görünür olan bir adamın yaşadıkları anlatılıyor. İzleyiciler sadece görünen adam Kurtuluş’u ve diğer karakterlerin yansımalarını görürken görünmez insanlar ise Kurtuluş’u göremiyor. Kurtuluş’a Erkan Kolçak Köstendil hayat vermekte ve diğer yapımlardan farklı olarak Ünlü bu diziyi Youtube’da yayınladı.

Yazar: İrem Arslan

1999 doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyor. Uzun süredir dizi, film izleyicisi ve izledikleri hakkında yazıp çizmek hobilerinden.

Buna Da Göz At

En İyi Avukat Filmleri – 15 Harika Eser

İnsanlığın en tartışmalı konularından biri olan adalet, bugüne kadar beyaz perdede pek çok kez işlendi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir