Uykunuzu Kaçıracak En İyi Türk Korku Filmleri

Ülkemizde her yıl korku sinemasının başarılı örnekleri verilmektedir. Geçmiş yıllarda vizyona giren ve hafızalarımızdan çıkmayan birçok yerli korku filmi bulunmaktadır. Gelmiş geçmiş en iyi Türk korku filmleri listemizde sizlere hem korku hem de gerilim dolu dakikalar yaşatacak filmleri derledik.

En İyi Türk Korku Filmleri

Üç Harfliler: Beddua

Türk korku filmleri - Üç Harfliler: Beddua

Yapım Yılı: 2018
IMDb Puanı: 8,4

Alper Mestçi’nin yazıp yönettiği korku filmi Üç Harfliler: Beddua, Üç Harfliler serisinin dördüncü filmidir. Annesini kaybeden Melek, bu acıyı atlatabilmek için annesinin intikamını almak ister. Bunun içinse üç harflilerden yardım alır.

Dabbe: Cin Çarpması

Türk korku filmleri - Dabbe: Cin Çarpması

Yapım Yılı: 2013
IMDb Puanı: 7,1

Türk korku filmleri arasında ikonik bir yere sahip olan Dabbe serisinin dördüncü filmi Cin Çarpması, Hasan Karacadağ tarafından yönetildi. Filmin başrolünde ise Cansu Kurgun, Irmak Örnek ve Murat Özgen gibi isimler yer alıyor. Filmde, kına gecesinde cinler tarafından ele geçirilen Kübra’nın tedavi edilme süreci anlatılıyor. Geleneksel yöntemlerle yola çıkan köyün cincisi Faruk ile psikiyatrist Ebru, Kübra’yı eski haline döndürmeye çalışır.

Siccin 3: Cürmü Aşk

Türk korku filmleri - Siccin 3

Yapım Yılı: 2016
IMDb Puanı: 7,7

Siccin serisinin en başarılı filmi Cürmü Aşk, Orhan, Sedat ve Kader arasındaki esrarengiz olayları konu alır. Orhan, çocukluk arkadaşı Sedat’ın kız kardeşi Kader ile evlenir. Mutlu mesut hayatına devam eden ekip, bir araba kazasında ağır yara alır. Kader, hafızasını kaybeder ve geçmişini hatırlamaz. Tüm olanlardan arkadaşı Sedat’ı suçlu tutan Orhan, Kader’in hafızasını geri getirmek için tehlikeli yolları dener. Filmin yönetmenliğini, başarılı korku yönetmeni Alper Mestçi yapmıştır.

Musallat

Türk korku filmleri - Musallat

Yapım Yılı: 2007
IMDb Puanı: 6,2

Filmin başrollerini Burak Özçivit ve Biğkem Karavus paylaşmaktadır. Oldukça mutlu bir beraberliği olan Suat ve Nurcan, bir gün evlenmeye karar verir. Ancak bu evlilik kararı, ikilinin başına esrarengiz olaylar gelmesine neden olur. Tam olarak açıklayamadıkları bir bela, Suat ve Nurcan’ın hayatını zorlaştırmaya başlar.

Siccin

Türk korku filmleri - Siccin

Yapım Yılı: 2014
IMDb Puanı: 6,5

Öznur, uzun zamandır aşık olduğu Kudret’le beraber olur. Ancak Kudret, evli ve çocukludur. Bu nedenle ilişkilerine devam edemeyeceklerini söyleyen Kudret, karısı Nisa’ya geri döner. Öznur ise bu red ile daha da delirerek Nisa’ya büyü yapmaya karar verir.

Magi

Türk korku filmleri - Magi

Yapım Yılı: 2016
IMDb Puanı: 6,3

Hasan Karacadağ’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Michael Madsen, Brianne Davis, Lucie Pohl ve Kenan Ece gibi isimler bulunmaktadır. Lucie Pohl tarafından canlandırılan gazeteci Olivia, kardeşinin çağrısı ile apar topar İstanbul’a gelir. Ancak Olivia’nın geldiği gece kardeşi aniden hayatını kaybeder. Olayın şokunu atlatan Olivia, bu esrarengiz ölümü araştırmaya başlar.

Cinni: Uyanış

Türk korku filmleri - Cinni: Uyanış

Yapım Yılı: 2016
IMDb Puanı: 7

Ünlü şarkıcı Emre Aydın tarafından yönetilen korku filmi Cinni, sıradan hayatı bir gün esrarengiz bir cesedin yanında uyanmasıyla değişen Dilara’nın hikayesini anlatır. Dilara, anlam veremediği bu olaydan sonra birçok paranormal olay yaşamaya başlar. Dehşete kapılan Dilara’ya, ev arkadaşı Merve yardım etmeye başlar.

Küçük Kıyamet

Türk korku filmleri - Küçük Kıyamet

Yapım Yılı: 2006
IMDb Puanı: 6,3

Başrolünde Cansel Elçin, Binnur Kaya, Bora Akkaş ve İlker Aksum gibi ünlü oyuncuların yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Durul ve Yağmur Taylan oturmaktadır. Film, doğal afetlerin insanlar üzerindeki yıkıcı etkisini merkez almaktadır. Annesini depremde kaybeden Bilge, yaklaşan büyük İstanbul depremi söylentilerine daha fazla dayanamayarak İstanbul’u terk eder. Ancak yerleştiği sahil kasabasında da esrarengiz olaylar peşini bırakmaz.

Alamet-i Kıyamet

Türk korku filmleri - Alamet-i Kıyamet

Yapım Yılı: 2016
IMDb Puanı: 6,9

Doğa Can Anafarta tarafından çekilen film, 1999 yılında geçmektedir. Yalnız yaşayan, hamile bir kadın olan Elif, oturduğu apartmanda felaket söylentilerine maruz kalır. Komşularının söylentileri ile birlikte esrarengiz olaylar yaşamaya başlayan Elif, olaylara anlam veremez.

El-Cin

Türk korku filmleri - El Cin

Yapım Yılı: 2013
IMDb Puanı: 5,8

Hasan Karacadağ’ın yönettiği filmin başrolünde Fulya Zenginer yer almaktadır. Şile’de kaçırılan küçük bir kızın izleri, olayla alakası olmayan 5 gence musallat olmaktadır. Kızın görüntüsüyle ve sesiyle karşılaşan beş kişi, bu paranormal olaylardan sonra kaçırılmanın perde arkasını araştırmaya başlar.

Sonuç

En iyi Türk korku filmleri listemizin burada sonuna geldik. Liste sizlerin de yorumlarıyla sürekli olarak güncellenmeye devam edecektir. Listede mutlaka olmalıydı dediğiniz yerli korku filmleri için yorum yazarak görüş bildirebilirsiniz.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Sandra Bullock Filmleri

Oscar ödüllü güzel oyuncu Sandra Bullock’un birbirinden güzel 10 performansını listeledik. İçindekiler SpeedWhile You Were …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir