Suits Dizisi Konusu ve Oyuncuları

2011 yılında yayınlanmaya başlayan komedi ve drama janrındaki televizyon dizisi Suits, avukatların ilgi çekici hayatını ekranlara taşıyor. Dizi, 8,5 IMDB puanı ile son zamanların en başarılı dizilerinden biri haline geldi. 9 sezonu bulunan dizinin yaratıcıları arasında Doug Liman, David Bartis ve Gene Klein oturuyor.

Suits, spesifik bir meslek grubunu merkeze alması nedeniyle oldukça merak uyandırıcı detaylara sahip. Manipülatif yaklaşımları ile kısa sürede sivrilen avukatların, hukuk dünyasındaki yansımalarına Suits dizisi ile şahit olabiliyorsunuz. Sevilen avukatları dizide Gabriel Macht ve Patrick J. Adams canlandırıyor.

Suits dizisi konusu

Suits Dizisi Konusu

Suits dizisi, Mike Ross karakterinin ertelediği hayallerinin peşinden Harvey Specter’e ulaşması ile başlıyor. Mike, ailevi sorunları yüzünden eğitimini yarım bırakmak zorunda kalmıştır. Yüksek bir zekaya ve alışılmışın dışında hafızaya sahip olan Mike, geçimini başkalarının yerine sınavlara girip yüksek dereceler alarak sağlar. Ancak Mike, kendi kariyerini eline almak isteyince şehrin en iyi avukatı olan Harvey Specter’ın kapısını çalar.

Harvey, yakın zamanda şirketin başkan yardımcılığına terfi eden başarılı bir avukattır. Bulunduğu mevkide bir asistana ihtiyaç duyan Harvey, binlerce iyi eğitim görmüş avukat arasından, okulunu yarıda bırakan Mike’ı seçer. Mike’ın keskin zekası ve öğrenme kabiliyetinden etkilenen Harvey, onu eğitmeye başlar.Dizinin ilerleyen bölümlerinde şirketin kurucu ortağı olan Daniel Hardman gözükmeye başlar. Yıllar önce şirketten uzaklaştırılan Daniel, Harvey Specter’ı denklemden çıkarmak için planlar yapmaya başlar.

Suits Dizisi Oyuncuları

Gabriel Macht

Suits dizisi oyuncuları - Harvey Specter

Gabriel Macht tarafından canlandırılan Harvey Specter karakteri, New York’ta yaşayan başarılı bir avukattır. Şirketinde gözde bir konumda olan Harvey, bu sayede yardımcı savcılık yapmıştır. İnsanları kısa sürede analiz edebilen karakter, asistanı Mike ile birlikte dahice dava çözümlerinde bulunur. En büyük düşmanı Daniel Hardman’dır. Donna ile bir dönem birlikte olmuştur.

Patrick J. Adams

Suits dizisi oyuncuları - Mike Ross

Dizinin dahi avukatı Mike Ross, yakışıklı oyuncu Patrick J. Ross tarafından canlandırılır. Mike, geçimini arkadaşları yerine sınavlara girerek sağlar. Artık avukat olmak istediğine karar veren Mike, şehrin en iyi avukatı olan Harvey Specter’ın yanında çalışmaya başlar ve şirkette Harvard mezunu bir avukat gibi davranır. Karakter, keskin zekası ile kısa sürede öne çıkmaktadır.

Rick Hoffman

Suits dizisi oyuncuları - Louis Litt

Louis Litt karakteri, kahramanlarımıza zor anlar yaşatan Pearson Hardman firmasında görev almaktadır. Rick Hoffman tarafından canlandırılan karakterin Hardman firmasındaki görevi ise finansal suçları tespit etmektir. Bu alandaki uzmanlığını çıkarları doğrultusunda kullanır.

Meghan Markle

Suits dizisi oyuncuları - Rachel Zane

Royal haberleri ile sık sık gündem olan Sussex Düşesi Meghan Markle, Suits dizisinde Rachel Zane karakteri ile karşımıza çıkıyor. Güzel oyuncu, Mike Ross gibi hukuk eğitimi görmemiş olmasına rağmen hukuk asistanlığı yapıyor. İkilinin sürekli etrafında olan Rachel, başlarda Mike’ın ilişki tekliflerini reddederek mesafeli kalmayı başarıyor.

Sarah Rafferty

Suits dizisi oyuncuları - Donna Paulsen

Donna rolünü canlandıran oyuncu Sarah Rafferty, dizide ünlü avukat Harvey Specter’ın asistanı olarak karşımıza çıkıyor. Güzel oyuncu bir dönem Harvey Specter birlikte olsa da, nişanlısını aldattığı için Harvey’in güvenini kaybediyor. İkilinin, iş dışında da karmaşık bir ilişkisi bulunuyor.

Gina Torres

Suits dizisi oyuncuları - Jessica Pearson

Jessica Pearson, dizinin hırslı kadın karakterlerinden biri. Gina Torres tarafından canlandırılan karakter Pearson Hardman şirketinin hem kurucu hem de yönetici pozisyonunda bulunuyor. Açık gözlü ve zeki bir kadın olan Jessica Pearson, şirketinin selameti için zor kararlar almaktan çekinmeyen, dominant bir karakter.

Tom Lipinski

Suits Oyuncuları - Trevor Evans

Tom Lipinski, Mike’ın en yakın arkadaşı Trevor Evans karakterine hayat vermektedir. Trevor, uyuşturucu satıcılığı ile hayatını kazanmaktadır.

Vanessa Ray

Suits Oyuncuları - Jenny Griffith

Jenny Griffith, Mike’ın eski sevgilisidir.

Rebecca Schull

Suits Oyuncuları - Edith Ross

Rebecca Schull’un canlandırdığı Edith Ross, Mike’ın büyük annesidir.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir