En İyi Will Smith Filmleri

Dünya çapında bir sürü fanı olan, birçok kişi tarafından dünyanın en iyi oyuncusu olarak gösterilen hatta ve hatta son sekiz filmi gişelerde tam 100 milyon doların üzerinde gişe yapan bir aktörden bahsedeceğiz sizlere. Willard Christopher Smith ya da Hollywood’un kısaltmasıyla Will Smith. Will Smith filmleri listemize geçmeden önce bu muhteşem aktör ile ilgili biraz daha bilgi verelim.

Aslında her ne kadar ona aktör desek de kendisi aynı zamanda bir yapımcı ve rap müzisyenidir. Bu dallarda da başarılarını yadsımamak gerekir Will Smith’in. Buzdolabı tamircisi olan bir baba tarafından büyütülen Will Smith’in hem bir Afrika kökenli olarak hem de geçim sıkıntısı çekerek büyümesiyle buralara kadar gelebileceğini belki de kimse tahmin etmiyordu. Çünkü şu an her ne kadar siyahi insanların oyuncu olmasına ya da büyük yerlere gelmesi insanları şaşırtmıyorsa Will Smith’in çıktığı dönemlerde ve parladığı zamanlarda kendilerine karşı ırkçılık dalgası çok fazlaydı. Bu kadar olayların arasından azmiyle ve başarısıyla dünyanın en iyi oyuncularından biri haline gelmiş Will Smith’in en iyi filmlerini gelin beraber inceleyelim.

En İyi Will Smith Filmleri

The Pursuit of Happyness

the pursuit of happyness filmi
Yapım Yılı: 2006
IMDB Puanı: 8,0

Sadece Will Smith filmografisinin değil dünyanın da hem en duygusal hem en trajedik hem de en sevimli filmlerinden biridir aslında Umudunu Kaybetme. Bir babanın çocuğuna olan sevgisini en iyi şekilde seyrettiğimiz bu film adeta gözyaşlarımıza sahip çıkamayaşımı gösterir. Chris Gardner’in iş hayatındaki sorunları ve maddi yoksulluklar sebebiyle eşi tarafından terk edilişinin ardından oğluyla beraber yaşamını konu eden filmde birçok zorluğa baş geren baba oğulun dramatik hikayesini izlemekteyiz. Gözyaşarınızı tutamamayacak olmanızdan ötürü filmi izlemeden önce yanınıza bol bol peçete almanızı öneririz.

I am a Legend

I am a Legend
Yapım Yılı: 2007
IMDB Puanı: 7,2

Will Smith’in en iyi filmlerimden biri olan ve konusuyla sizi etki altına alacak filmlerinden birisi olan Ben Efsaneyim filmiyle şimdi de karşınızdayız. 2007 senesinde çıkan filmde Smith’i bir bilim adamı karakterini canlandırırken görüyoruz. Dünyayı etki altına alan virüse karşı bir savunma mekanizması geliştirmeye çalışan ve panzehir oluşturarak bütün dünyayı kurtarmayı amaçlayan Robert Neville’i canlandırdığı film en iyi Will Smith filmografisinde yerini çoktan aldı bile.

Seven Pounds

Seven Pounds film incelemesi
Yapım Yılı: 2008
IMDB Puanı: 7,6

Will Smith ve gizem dolu bir filme hazırsanız tercih edeceğiniz filmlerin başında Yedi Yaşam gelir hiç şüphesiz. İzleyiciyi her anıyla meraklandıran ve izleyicinin tek solukta bitirmesini sağlayan film adeta gerilim türünün başyapıtlarından biri. Bir listede yer alan yedi kişinin gizem dolu hayatlarının aynı düzlemde buluşmasını ve sonuç olarak bir bağlamda sonlanmasını izleyeceğiniz filmde aşk, pişmanlık gibi konular da sizi etkisi altına alacak.

Suicide Squad

Suicide Squad film incelemesi
Yapım Yılı: 2016
IMDB Puanı: 6,1

Süper kahraman filmlerinde IMDB puanlarını boşverip sadece keyifle görsel hazzın tadını çıkarmamız gerektiği söylenir. İşte Suicide Squad’da o filmlerden birisi. DC Comics evreninin merakla beklenen ve Jared Leto tarafından Joker karakterinin, Margot Robbie tarafından Harley Quinn karakterinin canlandırıldığı filmde Will Smitt’de kötü karakterlerden biri olarak karşımıza çıkar.

Yıllar yılı onu Marvel ya da DC evreninde bir karakteri canlandırmasını beklerken Suicide Squad gibi kötü karakterlerin yer aldığı filmde onu görmeyi pek beklemiyorduk aslında. Fakat Will Smith her zamanki gibi rolünün hakkını fazlasıyla veriyor ve filmi taşıyan isimlerden biri oluyor.

Enemy of the State

Enemy of the State
Yapım Yılı: 1998
IMDB Puanı: 7,3

Will Smith’in gençlik yıllarında içerisinde yer aldığı ve sayesinde harika bir gişe yapmasını sağlayan Enemy Of The State filmi gerilim ve aksiyon sevenler için bir başyapıt desek hata yapmış olmayız heralde. Amerika’da meydana gelen bir cinayetten sonra istihbaratın bir araya gelerek katili arama çabası, bir zarf içerisindeki mektuptan yola çıkarak karakterlerimizi suçluya götürecek detaylar ve suçlunun suçluluk vicdanı gibi birçok farklı perspektifi göreceğimiz film adeta bir başyapıt.

Men in Black

men in black inceleme
Yapım Yılı: 1997
IMDB Puanı: 7,3

Aslında birçoğunuzun bildiği belki de izlediği, televizyonda defalarca denk geldiği, fırsat bulursa izlediği fakat izlemeye bir türlü doyamadığı bir film hatta film serisi Siyah Giyen Adamlar. Ajan J ve Ajan K’nin dünyayı dış mihraklardan koruma çabasını anlatan, onların hem zeki hem de bir o kadar saf ajanlık anılarını bizlere sunan film fazlasıyla eğlencelidir. Gönül rahatlığıyla arkanıza yaslanıp izleyebileceğiniz bir filmdir.

Bright

Bright film incelemesi
Yapım Yılı: 2017
IMDB Puanı: 6,4

Yaşlandıkça çekici olmaya devam eden ve filmleri hala milyonlarca insanı gişelere koşturan oyunculardan biri olan Will Smith’in son dönemde çıkan en iyi filmlerinden biri Bright’tır. Fantastik bir film olan Bright’ta insanları, elfleri, orkları, perileri görmeniz mümkün. Bu canlı türlerinin bir arada yaşadığı bir dünyayo anlatan Bright filminde Will Smith’i bu canlıların bir arada yaşamasını kolaylaştırmak için ekstra çaba sarf eden bir polis rolünde görüyoruz.

Bad Boys

bad boys film incelemesi
Yapım Yılı: 1995
IMDB Puanı: 6,9

Genç Smith’i izlediğimiz filmlerden birisidir yine Bad Boys. Gişe garantisi olan Smith’i polis ya da ajan rolünde gördüğümüz birçok film vardır. Bad Boys’da Smith’i narkotik polisi rolünde gördüğümüz bir seridir. Miami’de gittikçe fazlalaşan ve birçok kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan uyuşturucu batağının kökünü kazımak için görevlendirilen Mike Lowrey ve Marcus Benneth’ın her şeyin istedikleri gibi gitmemesini ve gördükleri olaylardan çok daha fazlasının da yer altında olduğunu keşfetmesiyle bir aksiyon evrenine sürükleniriz.

Bad Boys 2

bad boys 2 film incelemesi
Yapım Yılı: 2003
IMDB Puanı: 6,6

Çılgın İkili’nin ilk filminden bahsetmişken hemen ikinci filminin de ilk film kadar eğlenceli olduğundan bahsetsek yeridir. Mike Lowrey ve Marcus Benneth’ın maceralarını anlatan serinin ikinci filminde 100 milyon dolarlık bir uyuşturucu hırsızlığının ardından bu ikilinin hem suçluları hem de parayı aramasını konu eder film. Bu seriyi keyifle takip etmenizi öneririz.

Hancock

hancock film incelemesi
Yapım Yılı: 2008
IMDB Puanı: 6,4

Will Smith ve Charlize Theron’u aynı filmde buluşturan Hancock keyifle takip edeceğiniz bir diğer filmdir. Aslında filmde bir süper kahraman olan ve istediği her yere uçup fazlasıyla güçlü olan Hancock’ın alkolik bir karaktere dönüşmesi ve beceriksiz bir kahraman olmasını seyrederiz. Haliyle çevredeki insanlar tarafından eğlence malzemesi yapılan ve mizah tufanına konu olan Hancock’un yeniden süper kahraman imajına sahip olma çabasını seyrederiz.

I, Robot

I, robot film incelemesi
Yapım Yılı: 2004
IMDB Puanı: 7,1

Will Smith’i polis rolünde görmeye fazlasıyla alıştıysanız işte izlemeniz gereken filmlerden bir diğeri olan I, Robot. Film bir bilim kurgu filmi olma özelliği de taşıyor aynı zamanda. 2035 senesine bizleri götüren ve robotların insan hayatında fazlasıyla yer alışını anlatan filmde Will Smith’i Del Spooner karakteri olarak izliyoruz.

Chicago Polis Departmanı’nda çalışan Spooner’ın incelediği bir cinayet davasının katilinin bir robot olabileceği konuşulur. İşte filmin bundan sonrası heyecan, aksiyon ve gerilim doludur desek yanlış olmaz.

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Bu yazımızda sizlerle en iyi Will Smith filmleri listesi paylaşmaya çalıştık. Hepinize iyi seyirler!

Yazar: İrem Şirin

1994 yılında İstanbul'da doğdu. Şu an University of Palermo'da Çevre Mühendisliği okuyor. Gündelik hayatından arta kalan zamanını yazarak geçirmeyi seviyor.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir